2020-03-30   22:04:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer  Indledende (6) 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
106  Frida Wilke  2006  0636AX  S 68    25m   
Laura Wæhrens  2005  0516BD  FR.HAVN    25m   
Amy Hyllen  2006  0656AZ  FR.HAVN    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Cecilie Husum  2006  0676AZ  SINDAL    25m   
104  Reinike Veenstra  2006  0638AW  S 68    25m  1:34.64 
99  Matilde Christiansen  2007  0786AI  S 68    25m  1:33.31 
33  Johanna Sandager Borup  2005  0548BC  AABYBRO    25m  1:34.10 
34  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  AABYBRO    25m  2:13.67 
11  Malou Callisen  2007  0766AR  BSK08    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Ellen Brix Rasmussen  2006  0666AW  AABYBRO    25m  1:29.21 
47  Signe Møller Winther  2002  0222BE  NORD    25m  1:26.77 
98  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    25m  1:25.73 
14  Signe Broe Larsen  2007  0756AR  BSK08    25m  1:25.76 
94  Emma Ploug Rasmussen  2005  0522BB  S 68    25m  1:26.87 
103  Ida Jensen  2006  0682AQ  S 68    25m  1:33.00 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  1:22.15 
55  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  1:19.20 
85  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  1:12.61 
89  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  1:15.11 
91  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    25m  1:21.01 
12  Neya Damgaard  2007  0776AR  BSK08    25m  1:23.34 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Cecilie Michaelsen  2005  0592AM  S 68    25m  1:21.33 
30  Therese J Helt  2006  0658AK  AABYBRO    25m  1:18.22 
32  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  1:11.55 
10  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  1:13.76 
101  Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    25m  1:20.89 
97  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    25m  1:23.03 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Matilde Thirup  2005  0536AL  S 68    25m  1:21.22 
Caroline Bomholt Jensen  2005  0556AS  BSK08    25m  1:15.89 
86  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  1:05.80 
58  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    25m  1:13.39 
96  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    25m  1:19.53 
107  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  1:22.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark