2020-03-30   21:47:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer  Finaler (4) 
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 
 
Vejledende starttid 10:20 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
37  Carla Brix Rasmussen  2006  0656AW  AABYBRO    25m   
36  Ellen Brix Rasmussen  2006  0666AW  AABYBRO    25m   
110  Reka Szephalmi  2009  0992AD  S 68    25m   
104  Reinike Veenstra  2006  0638AW  S 68    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    25m  6:38.54 
98  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    25m  5:57.65 
55  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  5:47.86 
103  Ida Jensen  2006  0682AQ  S 68    25m  5:50.56 
34  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  AABYBRO    25m  6:37.26 
117  Alma Nygreen Sakic  2008  0822AG  S 68    25m   

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  5:41.55 
94  Emma Ploug Rasmussen  2005  0522BB  S 68    25m  5:38.97 
56  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m  5:15.71 
96  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    25m  5:25.00 
14  Signe Broe Larsen  2007  0756AR  BSK08    25m  5:40.75 
52  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  5:47.26 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  5:12.89 
85  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  5:02.23 
86  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  4:40.48 
89  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  5:00.73 
58  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    25m  5:06.47 
90  Matilde Thirup  2005  0536AL  S 68    25m  5:15.43 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark