2020-03-30   21:30:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer  Indledende (9) 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Ida Rasmussen  2008  0832AW  FR.HAVN    25m   
112  Lærke Stubben Broberg  2011  1162AD  S 68    25m   
198  Agnethe Frank Mathiasen  2006    FJERRITSL    25m   
Amy Hyllen  2006  0656AZ  FR.HAVN    25m   
200  Silke Drivsholm  2005  0518BC  JET    25m   
197  Cirkeline Mejlby  2005    FJERRITSL    25m   

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Katrine Lundmann  2005    FJERRITSL    25m   
Liva Christensen  2008  0834AW  SINDAL    25m  55.99 
201  Maja Simonsen  2005  0508BC  JET    25m  48.30 
Cecilie Husum  2006  0676AZ  SINDAL    25m  55.99 
42  Alberte Elsborg  2008  0870AT  AABYBRO    25m  56.00 
Laura Wæhrens  2005  0516BD  FR.HAVN    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Frida Wilke  2006  0636AX  S 68    25m  43.32 
108  Astrid Munk Fuglsang  2009  0994AI  S 68    25m  43.09 
19  Emily Kastaniegaard  2007  0766AY  AABYBRO    25m  42.09 
105  Aino Aalto  2008  0840AT  S 68    25m  42.71 
109  Maria Guneva  2008  0842AT  S 68    25m  43.28 
43  Liva Lund Henningsen  2009  0930BC  AABYBRO    25m  45.00 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Alma Nygreen Sakic  2008  0822AG  S 68    25m  41.20 
99  Matilde Christiansen  2007  0786AI  S 68    25m  40.43 
Emilie Hermansen  2008  0884AT  BSK08    25m  38.45 
50  Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009  0916BC  NORD    25m  40.40 
17  Agnes Brix Rasmussen  2008  0868AT  AABYBRO    25m  41.13 
21  Lisa Stenger  2008  0872AT  AABYBRO    25m  41.92 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Nicoline Ravn Mortensen  2008  0854AS  AABYBRO    25m  37.79 
63  Emma Bertelsen  2008  0888AE  NORD    25m  37.28 
33  Johanna Sandager Borup  2005  0548BC  AABYBRO    25m  35.07 
64  Helene Lavrsen  2008  0854AG  NORD    25m  36.13 
104  Reinike Veenstra  2006  0638AW  S 68    25m  37.77 
110  Reka Szephalmi  2009  0992AD  S 68    25m  37.84 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    25m  33.81 
93  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  33.52 
56  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m  32.40 
95  Sara Kokholm  2005  0574AS  S 68    25m  32.89 
47  Signe Møller Winther  2002  0222BE  NORD    25m  33.76 
103  Ida Jensen  2006  0682AQ  S 68    25m  34.31 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    25m  31.82 
101  Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    25m  29.88 
89  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  28.93 
55  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  29.35 
97  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    25m  31.30 
98  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    25m  32.15 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Therese J Helt  2006  0658AK  AABYBRO    25m  31.63 
107  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    25m  29.79 
58  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    25m  28.85 
85  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  29.21 
96  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    25m  31.03 
10  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  31.92 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  31.31 
62  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  29.53 
90  Matilde Thirup  2005  0536AL  S 68    25m  28.44 
32  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  29.00 
113  Cecilie Michaelsen  2005  0592AM  S 68    25m  30.31 
94  Emma Ploug Rasmussen  2005  0522BB  S 68    25m  31.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark