Program för Sum-Sim Regionfinal 5, Västsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Västsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m bröstsim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rekord |
2:19.02 |
|
Teodor Widerberg |
1998 |
SK Laxen |
SWE |
Göteborg |
|
2014-11-08 |
|
|
Sum-Sim region VSSF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Alex Karlsson |
2004 |
FALKÖPING |
3:15.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
2 |
|
Vincent Olsson |
2004 |
MASS |
3:04.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Karl Pettersson |
2004 |
GÖTEBORG |
3:03.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
4 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
TROLLHÄTTA |
3:02.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Jacob Hassan |
2003 |
KUNGÄLV |
3:03.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
6 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
UDDEVALLA |
3:03.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Lucas Nilsson |
2003 |
SK LAXEN |
3:08.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
8 |
|
Sixten Bohlin |
2003 |
MASS |
3:17.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m bröstsim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
1 |
|
Erik Hakopian |
2004 |
SK LAXEN |
2:58.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
2:48.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
3 |
|
Anton Olsson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:46.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
4 |
|
Elias Anderson |
2003 |
MASS |
2:45.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
5 |
|
Erik Olsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:45.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
6 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:47.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
7 |
|
Roque Andersson Benedet |
2004 |
S02 |
2:57.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Zoobin Mohammadi |
2004 |
GÖTEBORG |
3:00.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m bröstsim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
1 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
S02 |
2:42.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
2 |
|
Vide Troberg Eskola |
2003 |
S02 |
2:40.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Marcus Sundblad |
2003 |
MASS |
2:36.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
4 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
MASS |
2:26.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
5 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
2:27.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
6 |
|
Maximus Murray |
2003 |
S02 |
2:39.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
7 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
S02 |
2:42.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
8 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:43.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-08 18:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|