Program för Höstsimiaden 2019, Uppsala
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 30/11 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00 - 09.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Höstsimiaden 2019 Uppsala
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Valentina Cingolani |
2007 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Sara Hydén |
2008 |
BORLÄNGE |
1:45.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Angelina Nilsson |
2008 |
SÖDERHAMN |
1:41.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
HEDEMORA |
1:39.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
UPSALA S |
1:40.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
1:42.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
7 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
SÖDERHAMN |
1:49.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
8 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
1 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
UPSALA S |
1:35.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Julia Allard |
2008 |
UPSALA S |
1:33.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
3 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
SANDVIKEN |
1:29.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Emma Tapper |
2008 |
UPSALA S |
1:28.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:28.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Alice Persson |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:30.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Tuva Enqvist |
2007 |
UPSALA S |
1:34.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
8 |
|
Alice Branér |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:39.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
|
Alice Byström |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:27.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
UPSALA S |
1:24.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
LUDVIKA SS |
1:22.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
FALUN |
1:21.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
SANDVIKEN |
1:22.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Ida Hellström |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:22.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
7 |
|
Isa Modig |
2008 |
UPSALA S |
1:26.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Nora Pitic |
2008 |
UPSALA S |
1:28.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
FALUN |
1:20.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
1:19.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
|
Anni Uljas |
2007 |
UPSALA S |
1:16.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Alice Lundin |
2007 |
FALUN |
1:16.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:16.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
1:18.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
7 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
1:20.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Maja Nyström |
2007 |
FALUN |
1:20.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:15.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
1:14.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
BOLLNÄS SS |
1:12.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
1:10.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
1:11.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
6 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
UPSALA S |
1:14.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
UPSALA S |
1:14.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
1:15.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
1:09.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
UPSALA S |
1:08.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:06.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
1:04.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
1:06.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:08.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
7 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:08.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
8 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
1:10.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 09:16:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|