Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
1 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
2:26.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
SKURU IK |
2:25.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
627 |
3 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
2:23.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
SK NEPTUN |
2:22.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
5 |
|
Isac Rune |
2003 |
TÄBY SIM |
2:23.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
590 |
6 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
2:23.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
7 |
|
William Malmborg |
2003 |
VÄSBY SS |
2:25.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
8 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:27.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
1 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:18.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
3 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:17.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
623 |
4 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
2:17.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:17.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
6 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:17.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
626 |
7 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
2:17.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
8 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
2:19.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:16.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
2 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
TÄBY SIM |
2:15.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:13.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
4 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
2:11.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
5 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:13.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
6 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:14.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
7 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:16.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
8 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
2:17.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 08:08:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|