Program för DM / JDM Skåne-Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2019 |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
14:31 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund och KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Gren 41, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (5) |
Beräknad start 17:19 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
3:04.99 |
|
152 |
4 |
Julia Nilsson |
2004 |
AF7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
3:00.50 |
|
319 |
5 |
Linn Martinsson |
2004 |
BB8604 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:01.57 |
|
316 |
6 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:09.88 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
90 |
1 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:59.07 |
|
297 |
2 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:58.81 |
|
73 |
3 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:55.26 |
|
284 |
4 |
Ella Persson |
2004 |
AJ2604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:53.39 |
|
221 |
5 |
Viola Berntsson |
2005 |
AC8405 |
OSBY SS |
|
50m |
2:54.22 |
|
96 |
6 |
Lovisa Sjöholm |
2006 |
AT4406 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:57.96 |
|
230 |
7 |
Olivia Olsson |
2004 |
AL1804 |
POSEIDON |
|
50m |
2:59.04 |
|
317 |
8 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:59.16 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
67 |
1 |
Sofia Frisk |
2005 |
BD7205 |
HS |
|
25m |
2:53.28 |
|
298 |
2 |
Erma Duratovic |
2005 |
AP2205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:53.10 |
|
198 |
3 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
2:51.62 |
|
382 |
4 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:50.43 |
|
377 |
5 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:50.43 |
|
237 |
6 |
Frida Jansson |
2006 |
AE7206 |
POSEIDON |
|
25m |
2:52.21 |
|
394 |
7 |
Emma Ramic |
2004 |
AJ2804 |
SK TRITON |
|
25m |
2:53.26 |
|
291 |
8 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:53.38 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
408 |
1 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
2:49.95 |
|
104 |
2 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
2:49.43 |
|
156 |
3 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:48.13 |
|
127 |
4 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:46.90 |
|
246 |
5 |
Agnes Alm |
2006 |
AA0806 |
S 71 |
|
25m |
2:47.22 |
|
176 |
6 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
2:49.17 |
|
278 |
7 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:49.93 |
|
87 |
8 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:50.28 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
393 |
1 |
Maja Björnström |
2005 |
AD2205 |
SK TRITON |
|
25m |
2:44.97 |
|
107 |
2 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
KSLS |
|
50m |
2:40.06 |
|
58 |
3 |
Alva Landälv |
2005 |
AO4605 |
HS |
|
25m |
2:35.89 |
|
38 |
4 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
25m |
2:32.51 |
|
25 |
5 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
2:35.21 |
|
7 |
6 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:40.05 |
|
275 |
7 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:42.35 |
|
130 |
8 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:45.83 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2019 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
Utskriftstid |
14:31 |
|