2020-06-05   21:28:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 februar 2020         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Indledende (8) 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 29-07-2017 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 04-08-2018 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 28-08-2017 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
100  Amalie Marie Wienberg  2005  0538AB  HORSENS    50m  32.08 
127  Sofie Bjerre  2005  0514AN  HOLSTEBRO    50m  30.38 
54  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    50m  30.34 
125  Lærke Silkjær Lorentzen  2005  0596BA  HOLSTEBRO    50m  30.38 
380  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    50m  30.93 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Weronika L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    50m  30.34 
335  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    50m  30.28 
319  Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    50m  30.27 
307  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    50m  30.15 
145  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    50m  30.04 
201  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    50m  30.09 
175  Femke Iris Keulen  2005  0582AS  ESBJERG    50m  30.24 
141  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  HOBRO    50m  30.28 
Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    50m  30.31 
203  Sophie Møller Madsen  2005  0536BA  DELTA    50m  30.34 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    50m  29.88 
48  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  0424AN  RINGE    50m  29.77 
309  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    50m  29.65 
200  Victoria Richards  2005  0548AP  DELTA    50m  29.57 
74  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    50m  29.48 
53  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    50m  29.51 
202  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  DELTA    50m  29.63 
35  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    50m  29.75 
295  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    50m  29.80 
316  Cecilie Michaelsen  2005  0592AM  S 68    50m  30.00 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    50m  29.45 
219  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    50m  29.33 
387  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    50m  29.25 
140  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    50m  29.22 
270  Astrid Marie Hassing  2004  0494AM  AALBORG    50m  29.01 
277  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    50m  29.18 
317  Mathilde Thirup  2005  0536AL  S 68    50m  29.24 
181  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    50m  29.32 
425  Mathilde Stilund  2005  0556AH  H2Odense    50m  29.43 
345  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  VEJLE    50m  29.47 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Tereza Duchoslavova  2000  0006BI  VIBORG    50m  28.89 
151  Alberte Hedevang Petersen  2003  0352AO  HADERSLEV    50m  28.84 
211  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    50m  28.72 
117  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  HORSENS    50m  28.61 
324  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    50m  28.53 
116  Sofie Le Fevre  2004  0448AX  HORSENS    50m  28.54 
208  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  28.72 
403  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  SKOVBAKKEN    50m  28.76 
132  Mille Broholm Brixen  2005  0504AG  HOLSTEBRO    50m  28.88 
185  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    50m  28.98 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
437  Matilde Schrøder  1996  9664AG  Berns    50m  28.46 
196  Sofie Sjøgren  2002  0292BB  ERRITSØ    50m  28.18 
150  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HADERSLEV    50m  27.71 
419  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  27.30 
94  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  26.71 
330  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  26.93 
99  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  27.49 
105  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    50m  28.03 
133  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  28.26 
21  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    50m  28.49 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  28.42 
260  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    50m  28.14 
62  Nanna Langvad  2005  0512BA  LYSENG    50m  27.58 
352  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    50m  26.98 
91  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  26.62 
154  Nele Schulze  2004  0492AH  HADERSLEV    50m  26.93 
276  Freja Romanski  2003  0308AI  AALBORG    50m  27.40 
118  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  HORSENS    50m  27.83 
300  Sofie Kruse Rasmussen  2005  0502AQ  ST-NEPTUN    50m  28.22 
390  Maria Østergaard Nielsen  2004  0474AS  VIBORG    50m  28.49 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  28.40 
299  Katrine Kruse Rasmussen  2004  0478AV  ST-NEPTUN    50m  28.05 
261  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  27.51 
256  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  26.97 
242  Snæfridur Sol  2000  0082AL  AGF    50m  26.32 
29  Helena V. Elling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  26.72 
384  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    50m  27.31 
59  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    50m  27.71 
180  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  28.20 
414  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  9722AO  H2Odense    50m  28.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark