Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (6) |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
Emil Jaworski |
2004 |
0475AQ |
NORD |
|
50m |
2:19.30 |
9 |
3 |
Lukas Aarup-Kristensen |
2004 |
0465AP |
PINGVINEN |
|
50m |
2:16.48 |
82 |
4 |
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
0441AI |
KOLDING |
|
50m |
2:12.70 |
14 |
5 |
Rasmus Rytter |
2004 |
0453AK |
SKIVE |
|
50m |
2:13.82 |
298 |
6 |
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:16.73 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
0 |
Alexander Mortensen |
2004 |
0487AB |
HERNING |
|
50m |
2:10.64 |
111 |
1 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
HORSENS |
|
50m |
2:09.93 |
253 |
2 |
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
AARS |
|
50m |
2:09.58 |
222 |
3 |
Søren Have |
2004 |
0449AE |
AGF |
|
50m |
2:09.30 |
31 |
4 |
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
SILKEBORG |
|
50m |
2:09.02 |
279 |
5 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
2:09.29 |
72 |
6 |
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
LYSENG |
|
50m |
2:09.44 |
336 |
7 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
2:09.77 |
195 |
8 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:10.42 |
124 |
9 |
Gustav Korsholm Kjeldsen |
2004 |
0451AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:12.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
0 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
2:07.77 |
8 |
1 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
2:07.59 |
88 |
2 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
50m |
2:06.19 |
421 |
3 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
2:04.25 |
20 |
4 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:03.03 |
333 |
5 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
2:03.21 |
269 |
6 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
AALBORG |
|
50m |
2:04.67 |
66 |
7 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
LYSENG |
|
50m |
2:07.53 |
272 |
8 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
2:07.71 |
223 |
9 |
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
AGF |
|
50m |
2:08.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
0 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
2:01.39 |
382 |
1 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
50m |
1:59.93 |
163 |
2 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:57.12 |
411 |
3 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
1:53.85 |
67 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
1:51.04 |
33 |
5 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:52.66 |
135 |
6 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:56.46 |
205 |
7 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
1:58.60 |
331 |
8 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
2:00.95 |
210 |
9 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
2:02.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
0 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
2:01.16 |
30 |
1 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:59.36 |
131 |
2 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:57.06 |
162 |
3 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:53.84 |
339 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
1:49.22 |
136 |
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:51.66 |
245 |
6 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
1:55.10 |
413 |
7 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
1:58.27 |
44 |
8 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
2:00.61 |
401 |
9 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:01.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
0 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:00.99 |
153 |
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
1:58.85 |
160 |
2 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:56.56 |
229 |
3 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
1:52.74 |
165 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:48.83 |
159 |
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
ESBJERG |
|
50m |
1:51.27 |
357 |
6 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
1:54.19 |
347 |
7 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
50m |
1:57.59 |
107 |
8 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
HORSENS |
|
50m |
1:59.97 |
237 |
9 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
AGF |
|
50m |
2:01.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|