Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 134
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 13:27 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Noah Sanchez |
2006 |
0607AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.70 |
109 |
2 |
Jonas Holm Clausen |
2006 |
0603AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.13 |
146 |
3 |
Sven Ole H. Frederiksen |
2006 |
0637AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.09 |
162 |
4 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.96 |
26 |
5 |
Johannes Framke |
2006 |
0615AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.28 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
0669AE |
TRITON B |
|
25m |
1:08.41 |
226 |
2 |
Jacob Michael Madsen |
2006 |
0663AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:07.20 |
184 |
3 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.49 |
131 |
4 |
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
0655AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.93 |
21 |
5 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.15 |
79 |
6 |
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.29 |
196 |
2 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:06.06 |
83 |
3 |
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
0669AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:05.81 |
130 |
4 |
Christian Moefelt |
2006 |
0697AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.89 |
213 |
5 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
1:06.27 |
33 |
6 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:05.43 |
42 |
2 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:05.00 |
203 |
3 |
Jonathan Kristensen |
2006 |
0693AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:04.45 |
128 |
4 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.53 |
81 |
5 |
Mikkel Nyvang Thorngreen |
2005 |
0543AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:05.32 |
116 |
6 |
Jens Christian Koefoed |
2006 |
0639AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.23 |
171 |
2 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.53 |
25 |
3 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:03.09 |
70 |
4 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:03.25 |
135 |
5 |
Jens Krogh Hermansen |
2006 |
0675AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.65 |
173 |
6 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.75 |
165 |
2 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.40 |
127 |
3 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.86 |
46 |
4 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.34 |
78 |
5 |
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:02.50 |
141 |
6 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
HERLEV |
|
25m |
1:01.12 |
30 |
2 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.56 |
19 |
3 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
59.80 |
204 |
4 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:00.23 |
40 |
5 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:00.92 |
35 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
59.33 |
220 |
2 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
59.04 |
159 |
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
25m |
58.84 |
216 |
4 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
58.87 |
43 |
5 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
59.20 |
92 |
6 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
59.62 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
25m |
1:02.08 |
118 |
2 |
Linus Heinrichsen |
2006 |
0693AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:01.30 |
14 |
3 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
25m |
59.96 |
16 |
4 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.93 |
59 |
5 |
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
0637AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.63 |
170 |
6 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.32 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
25m |
58.38 |
34 |
2 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
56.33 |
38 |
3 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
54.54 |
8 |
4 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
56.05 |
143 |
5 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
57.87 |
80 |
6 |
Louie Uldall |
2005 |
0537AE |
HILLERØD |
|
25m |
58.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|