2020-02-17   16:28:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

111_S
Løb 111, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
56  Moesgaard Marie  2008  ALLERØD  0836AD  25 m  1:07.06   
78  Larsen Caroline Toftelund  2008  LYNGBY  0866AK  25 m  1:10.43   
172  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  1:10.70   
24  Stub Alberte  2008  BIRKERØD  0874AI  25 m  1:10.90   
80  Berg Wilma  2008  LYNGBY  0868AD  25 m  1:13.78   
90  Højberg Alvilda  2008  LYNGBY  0832AG  25 m  1:13.97   
120  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  1:14.46   
121  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  1:14.73   
156  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  1:15.52   
10  163  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  1:15.54   
11  53  Englert Anja  2008  ALLERØD  0866AE  25 m  1:16.50   
12  81  Zøllner Sophia  2008  LYNGBY  0874AA  25 m  1:16.81   
13  167  Mcpherran Emma  2009  GLADSAXE  0986AB  25 m  1:19.11   
14  87  Textor-Broch Ellen  2009  LYNGBY  0942AA  25 m  1:19.39   
15  55  Flach Isabella  2008  ALLERØD  0842AG  25 m  1:19.60   
16  159  Hansen Kamille Løkkegaard  2009  GLADSAXE  0936AA  25 m  1:19.73   
17  202  Sjøberg Rosa Marie  2008  VÆRLØSE  0838AN  25 m  1:19.88   
18  168  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  1:21.52   
19  79  Madsen Wilma Adelhardt  2008  LYNGBY  0886AB  25 m  1:21.82   
20  129  Azman Alesha  2008  HELSINGØR  0862AF  25 m  1:22.05   
21  126  Knuhtsen Asta Krumm  2008  HELSINGØR  0844AJ  25 m  1:23.04   
22  171  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  50 m  1:23.24   
23  182  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  25 m  1:25.52   
24  84  Hoegh Laura Emilie  2008  LYNGBY  0896AK  50 m  1:25.64   
25  134  Weber Katrine Beenfeldt  2008  HELSINGØR  0844AD  25 m  1:26.15   
26  174  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  1:26.89   
27  185  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  50 m  1:27.17   
28  133  Redestam Filippa  2008  HELSINGØR  0814AM  25 m  1:27.75   
29  18  Lykke Sofie  2008  A6 SLANGE  0814AH  25 m  1:28.94   
30  93  Itenov Freja  2008  LYNGBY  0808AK  50 m  1:30.53   
31  49  Clemmensen Sofie  2009  BIRKERØD  0928AJ  25 m  1:31.26   
32  104  Schnabl Camilla  2008  HØRSHOLM  0832AJ  25 m  1:31.82   
33  25  Liechti Caroline  2008  BIRKERØD  0882AA  25 m  1:31.83   
34  12  Grynnerup Signe  2009  A6 SLANGE  0946AE  25 m  1:32.90   
35  Scheibye Clara  2008  A6JYLLINGE  0866AJ  25 m  1:33.15   
36  112  Kohl Ida Fiala  2008  HØRSHOLM  0808AI  50 m  1:33.40   
37  95  Duric Galina  2008  LYNGBY  0886AK  25 m  1:33.95   
38  118  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  1:35.05   
39  110  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  25 m  1:35.81   
40  105  Hansen Carmen Victoria  2008  HØRSHOLM  0814AU  25 m  1:38.10   
41  117  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  50 m  1:38.53   
42  11  Capito Melissa Walther  2009  A6 SLANGE  0936AE  25 m  1:41.10   
43  Larsen Dyveke  2009  A6 SLANGE  0956AE  25 m  1:42.95   
44  161  Høegh Frida Rasmussen  2009  GLADSAXE  0968AA  50 m  1:43.61   
45  170  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  50 m  1:45.60   
46  109  Schmiegelow Emma Majo  2009  HØRSHOLM  0902AE  50 m  1:47.56   
47  160  Nielsen Julie Preuss  2009  GLADSAXE  0986AA  50 m  1:57.95   
48  50  Hjorth-Jensen Andrea  2009  BIRKERØD  0954BE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark