Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 131
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Blovstrød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 131, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
BIRKERØD |
|
25m |
53.67 |
147 |
2 |
Mathilde Løk Borg |
2010 |
1034AB |
HELSINGØR |
|
25m |
48.52 |
148 |
3 |
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
HELSINGØR |
|
25m |
47.21 |
140 |
4 |
Lin Rit Berthelsen |
2010 |
1020AK |
HELSINGØR |
|
25m |
48.48 |
161 |
5 |
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
GLADSAXE |
|
25m |
52.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
BIRKERØD |
|
25m |
46.11 |
170 |
2 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
25m |
44.77 |
70 |
3 |
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
ALLERØD |
|
25m |
43.86 |
50 |
4 |
Andrea Hjorth-Jensen |
2009 |
0954BE |
BIRKERØD |
|
25m |
44.33 |
141 |
5 |
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
0988AG |
HELSINGØR |
|
25m |
45.65 |
204 |
6 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
50m |
46.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
1096AC |
HELSINGØR |
|
25m |
42.14 |
82 |
2 |
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
LYNGBY |
|
25m |
40.52 |
96 |
3 |
Sofie Ross |
2008 |
0802AE |
LYNGBY |
|
25m |
40.16 |
142 |
4 |
Andrea Borg |
2008 |
0804AD |
HELSINGØR |
|
25m |
40.36 |
66 |
5 |
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
ALLERØD |
|
25m |
41.88 |
205 |
6 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
VI39 |
|
25m |
42.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Sofie Clemmensen |
2009 |
0928AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
39.07 |
67 |
2 |
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
ALLERØD |
|
25m |
38.79 |
174 |
3 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
25m |
38.03 |
3 |
4 |
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
A6JYLLINGE |
|
25m |
38.54 |
94 |
5 |
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
LYNGBY |
|
25m |
38.83 |
73 |
6 |
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
ALLERØD |
|
25m |
40.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
HELSINGØR |
|
25m |
35.99 |
121 |
2 |
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
34.12 |
78 |
3 |
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
LYNGBY |
|
25m |
31.82 |
90 |
4 |
Alvilda Højberg |
2008 |
0832AG |
LYNGBY |
|
25m |
33.28 |
185 |
5 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
25m |
35.09 |
2 |
6 |
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
A6JYLLINGE |
|
25m |
36.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
HELSINGØR |
|
25m |
35.88 |
128 |
2 |
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
HELSINGØR |
|
25m |
33.75 |
24 |
3 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
BIRKERØD |
|
25m |
31.74 |
80 |
4 |
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
LYNGBY |
|
25m |
33.26 |
120 |
5 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
34.65 |
86 |
6 |
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
LYNGBY |
|
25m |
36.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Filippa Redestam |
2008 |
0814AM |
HELSINGØR |
|
25m |
35.63 |
156 |
2 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
25m |
33.67 |
56 |
3 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
30.13 |
126 |
4 |
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
0844AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
32.61 |
202 |
5 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
34.33 |
167 |
6 |
Emma Mcpherran |
2009 |
0986AB |
GLADSAXE |
|
25m |
36.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|