Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 123
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Blovstrød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Mathilde Løk Borg |
2010 |
1034AB |
HELSINGØR |
|
25m |
|
148 |
2 |
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
HELSINGØR |
|
25m |
|
140 |
3 |
Lin Rit Berthelsen |
2010 |
1020AK |
HELSINGØR |
|
25m |
|
50 |
4 |
Andrea Hjorth-Jensen |
2009 |
0954BE |
BIRKERØD |
|
25m |
|
141 |
5 |
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
0988AG |
HELSINGØR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Liva Dugbæk |
2009 |
0978AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.51 |
66 |
2 |
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.95 |
11 |
3 |
Melissa Walther Capito |
2009 |
0936AE |
A6 SLANGE |
|
25m |
58.92 |
71 |
4 |
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
58.93 |
73 |
5 |
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.75 |
72 |
6 |
Ida Svinth Thommesen |
2009 |
0986AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
ALLERØD |
|
25m |
55.39 |
3 |
2 |
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
A6JYLLINGE |
|
25m |
53.51 |
2 |
3 |
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
A6JYLLINGE |
|
25m |
52.84 |
68 |
4 |
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
ALLERØD |
|
25m |
53.22 |
160 |
5 |
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
GLADSAXE |
|
25m |
55.15 |
205 |
6 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
VI39 |
|
25m |
58.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
BIRKERØD |
|
25m |
49.04 |
120 |
2 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
44.49 |
29 |
3 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
50m |
42.49 |
134 |
4 |
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
HELSINGØR |
|
25m |
43.35 |
25 |
5 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
50m |
45.28 |
94 |
6 |
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
LYNGBY |
|
25m |
52.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
25m |
48.61 |
26 |
2 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
50m |
44.23 |
79 |
3 |
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
LYNGBY |
|
25m |
39.91 |
87 |
4 |
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
LYNGBY |
|
25m |
43.17 |
172 |
5 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
45.09 |
126 |
6 |
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
0844AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
49.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
HELSINGØR |
|
25m |
46.51 |
55 |
2 |
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
ALLERØD |
|
25m |
44.20 |
56 |
3 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
38.31 |
57 |
4 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
42.54 |
51 |
5 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
44.58 |
95 |
6 |
Galina Duric |
2008 |
0886AK |
LYNGBY |
|
25m |
49.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|