Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer |
Finaler (15) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Asta Højbjerg |
2009 |
0910BC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
575 |
2 |
Mille Mouritzen |
2009 |
0918AK |
KVIK |
|
25m |
|
589 |
3 |
Ida Wahlstrøm |
2008 |
0802AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
578 |
4 |
Sofie Pedersen |
2009 |
0916AK |
KVIK |
|
25m |
|
564 |
5 |
Alma Pedersen |
2009 |
0934BB |
KVIK |
|
25m |
|
377 |
6 |
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
1094AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
572 |
1 |
Katinka Als Makne |
2009 |
0922AH |
KVIK |
|
25m |
2:16.13 |
373 |
2 |
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:07.06 |
566 |
3 |
Emma Metasch Rueløkke |
2009 |
0920BA |
KVIK |
|
25m |
2:03.48 |
404 |
4 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.16 |
571 |
5 |
Julia Højer Øster |
2009 |
0982AH |
KVIK |
|
25m |
2:11.82 |
574 |
6 |
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
KVIK |
|
25m |
2:22.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
568 |
1 |
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
KVIK |
|
25m |
2:01.28 |
576 |
2 |
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
KVIK |
|
25m |
1:58.33 |
595 |
3 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:49.44 |
579 |
4 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
25m |
1:51.04 |
378 |
5 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:59.26 |
388 |
6 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:01.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:47.15 |
577 |
2 |
Sofia Tang |
2008 |
0814AJ |
KVIK |
|
25m |
1:46.18 |
488 |
3 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.09 |
389 |
4 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.56 |
567 |
5 |
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
KVIK |
|
25m |
1:46.26 |
490 |
6 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:48.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
563 |
1 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
0822AF |
KVIK |
|
25m |
1:43.01 |
491 |
2 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
0858AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.37 |
591 |
3 |
Nanna Hessner |
2007 |
0764AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:40.32 |
487 |
4 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.53 |
494 |
5 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.22 |
481 |
6 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
594 |
1 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:37.97 |
350 |
2 |
Asta Edelbo Pedersen |
2006 |
0618AQ |
ORIENT |
|
25m |
1:37.85 |
570 |
3 |
Josephine Michelsen |
2007 |
0704AJ |
KVIK |
|
25m |
1:37.11 |
562 |
4 |
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
KVIK |
|
25m |
1:37.53 |
384 |
5 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:37.85 |
489 |
6 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
607 |
1 |
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:36.92 |
347 |
2 |
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
ORIENT |
|
25m |
1:35.73 |
569 |
3 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:34.96 |
604 |
4 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:35.04 |
306 |
5 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:36.78 |
580 |
6 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:37.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
485 |
1 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.31 |
346 |
2 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
ORIENT |
|
25m |
1:32.34 |
430 |
3 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.81 |
565 |
4 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
1:32.30 |
270 |
5 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.46 |
272 |
6 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
573 |
1 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:29.56 |
329 |
2 |
Alma Lanng Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.48 |
277 |
3 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.04 |
303 |
4 |
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.54 |
365 |
5 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:28.93 |
309 |
6 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.25 |
268 |
2 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.68 |
431 |
3 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.21 |
445 |
4 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.31 |
581 |
5 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:26.14 |
361 |
6 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.20 |
318 |
2 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.36 |
313 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.76 |
433 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.86 |
452 |
5 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.51 |
320 |
6 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.07 |
283 |
2 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.37 |
357 |
3 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.70 |
304 |
4 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.04 |
315 |
5 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.57 |
423 |
6 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.38 |
276 |
2 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.02 |
453 |
3 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.41 |
266 |
4 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.58 |
358 |
5 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.33 |
602 |
6 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:19.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.89 |
311 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.02 |
446 |
3 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.54 |
279 |
4 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.94 |
426 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.52 |
428 |
6 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.27 |
312 |
2 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.18 |
323 |
3 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.61 |
310 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.80 |
510 |
5 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
25m |
1:11.09 |
429 |
6 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|