Program för DM/JDM 25m VSSF 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag FM 19/10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skövde Arena |
Arrangör: |
VSSF & Skövde SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
52.81 |
|
David Larsson |
1989 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Stockholm |
|
2011-11-24 |
|
|
JDR |
52.88 |
|
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättan SS |
SWE |
Dublin |
|
2003-12-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
2 |
|
Erik Josefson |
2000 |
VARBERG |
1:06.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Jonathan Einarsson |
2001 |
KUNGSBACKA |
1:06.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
SK LAXEN |
1:05.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Anton Dahlgren |
1999 |
KUNGSBACKA |
1:06.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
6 |
|
William Olsson |
2002 |
KUNGSBACKA |
1:06.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
7 |
|
Simon Andersson |
2003 |
UDDEVALLA |
1:10.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
1 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
1:04.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
SK LAXEN |
1:04.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Kevin Chen |
2004 |
GÖTEBORG |
1:03.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
VARBERG |
1:02.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
August Anderud |
2004 |
SK LAXEN |
1:02.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Simon Svedberg |
2001 |
FALKÖPING |
1:03.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
KUNGSBACKA |
1:04.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
8 |
|
Loke Egnell |
2003 |
GÖTEBORG |
1:05.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
1 |
|
Mats Rehn |
2002 |
SK LAXEN |
1:01.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Adam Albringer |
1999 |
ELFSBORG |
1:01.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
3 |
|
Max Feng |
2001 |
GÖTEBORG |
1:00.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
LIDKÖPING |
1:00.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
SK LAXEN |
1:00.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
MASS |
1:01.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
7 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
VÄNERSBORG |
1:01.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
David Engström |
2001 |
ELFSBORG |
1:01.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
1 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
59.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
|
Ossian Arvidsson |
1992 |
KUNGÄLV |
58.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Anton Johansson |
1996 |
KUNGSBACKA |
56.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
4 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
54.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Jonatan Carlsson |
2001 |
VARBERG |
56.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
ELFSBORG |
56.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
7 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
58.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
8 |
|
Eddie Dahlström |
2004 |
UDDEVALLA |
59.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-18 18:19:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
|
|
|
|