Startliste for Aalborg Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:58 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: BDO |
|
Vejledende starttid 17:00 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
AGF |
|
25m |
|
212 |
4 |
Isabella Fauerholdt |
2008 |
0888AM |
AGF |
|
25m |
|
217 |
5 |
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
0896AR |
AGF |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
AGF |
|
25m |
|
40 |
3 |
Lærke Scheffmann |
2007 |
0758AT |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:58.41 |
93 |
4 |
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
ODDER |
|
25m |
3:46.33 |
322 |
5 |
Karoline Skjøtt |
2008 |
0808AM |
AALBORG |
|
25m |
3:51.57 |
218 |
6 |
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
AGF |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
0796AT |
AGF |
|
25m |
3:35.04 |
317 |
2 |
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
AALBORG |
|
25m |
3:23.70 |
42 |
3 |
Maise Kristensen |
2008 |
0878AR |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:14.47 |
396 |
4 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
NORD |
|
25m |
3:07.60 |
201 |
5 |
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
AGF |
|
25m |
3:09.31 |
393 |
6 |
Helene Lavrsen |
2008 |
0854AG |
NORD |
|
25m |
3:15.44 |
186 |
7 |
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
0708AT |
AGF |
|
25m |
3:24.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
0742AM |
ESBJERG |
|
25m |
3:05.94 |
65 |
2 |
Sarah M. Jensen |
2007 |
0728AI |
SILKEBORG |
|
25m |
3:02.36 |
231 |
3 |
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
AARS |
|
25m |
3:01.36 |
56 |
4 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
SILKEBORG |
|
25m |
2:58.94 |
14 |
5 |
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
0552AX |
PINGVINEN |
|
25m |
3:00.99 |
189 |
6 |
Katinka Folke Jensen |
2007 |
0764AS |
AGF |
|
25m |
3:02.05 |
44 |
7 |
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
SILKEBORG |
|
25m |
3:03.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Mia Plougman |
2007 |
0784AH |
AALBORG |
|
25m |
2:58.36 |
213 |
2 |
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
0692AV |
AGF |
|
25m |
2:57.61 |
151 |
3 |
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:56.96 |
91 |
4 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
ODDER |
|
25m |
2:56.33 |
104 |
5 |
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
HOBRO |
|
25m |
2:56.66 |
195 |
6 |
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
AGF |
|
25m |
2:57.12 |
36 |
7 |
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:58.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
2:55.97 |
143 |
2 |
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:54.14 |
435 |
3 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
THISTED |
|
25m |
2:49.35 |
243 |
4 |
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
AALBORG |
|
25m |
2:46.93 |
205 |
5 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
AGF |
|
25m |
2:48.85 |
103 |
6 |
Gudrun Pólsdóttir |
2006 |
0698AS |
HOBRO |
|
25m |
2:53.39 |
250 |
7 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
0754AO |
AALBORG |
|
25m |
2:54.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Cecilie Meier |
2003 |
0318AV |
VAMDRUP |
|
25m |
2:46.44 |
173 |
2 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
25m |
2:45.44 |
67 |
3 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
25m |
2:41.58 |
462 |
4 |
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
THISTED |
|
25m |
2:39.67 |
441 |
5 |
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
THISTED |
|
25m |
2:40.74 |
50 |
6 |
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
SILKEBORG |
|
25m |
2:44.10 |
458 |
7 |
Katrine Bager |
2006 |
0616AF |
THISTED |
|
25m |
2:46.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Emilie Pedersen |
2007 |
0778AF |
AALBORG |
|
25m |
2:38.66 |
184 |
2 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
25m |
2:36.17 |
39 |
3 |
Caroline Petersen |
2008 |
0804AN |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:35.45 |
382 |
4 |
Astrid Jensen |
2005 |
0566AO |
NORD |
|
25m |
2:33.66 |
439 |
5 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
THISTED |
|
25m |
2:35.00 |
424 |
6 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
SØHESTEN |
|
25m |
2:35.76 |
96 |
7 |
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
ODDER |
|
25m |
2:36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Stephanie Hansen |
2004 |
0444AX |
ESBJERG |
|
25m |
2:33.12 |
180 |
2 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
25m |
2:30.75 |
170 |
3 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
25m |
2:29.42 |
447 |
4 |
Karen Sørensen |
2007 |
0752AD |
THISTED |
|
25m |
2:27.26 |
471 |
5 |
Lucca Filipowicz |
2005 |
0594BB |
GRENAA |
|
25m |
2:28.23 |
41 |
6 |
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:29.86 |
198 |
7 |
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
AGF |
|
25m |
2:33.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
2:26.98 |
261 |
2 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
0674AR |
AALBORG |
|
25m |
2:25.99 |
480 |
3 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
0322ak |
ESBJERG |
|
25m |
2:25.71 |
415 |
4 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
0058AT |
SMUT |
|
25m |
2:24.95 |
179 |
5 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
AGF |
|
25m |
2:25.01 |
444 |
6 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
25m |
2:25.72 |
5 |
7 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
PINGVINEN |
|
25m |
2:26.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
0564AS |
SILKEBORG |
|
25m |
2:24.65 |
475 |
2 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
25m |
2:23.13 |
390 |
3 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
0356AZ |
NORD |
|
25m |
2:22.05 |
74 |
4 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
25m |
2:20.85 |
24 |
5 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
2:21.66 |
51 |
6 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
25m |
2:22.23 |
159 |
7 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:23.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
AALBORG |
|
25m |
2:20.29 |
294 |
2 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
0494AM |
AALBORG |
|
25m |
2:16.24 |
295 |
3 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
AALBORG |
|
25m |
2:15.82 |
272 |
4 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:15.33 |
456 |
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
2:15.66 |
119 |
6 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
25m |
2:16.22 |
389 |
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
25m |
2:20.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
2:15.14 |
293 |
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
2:06.43 |
268 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
2:01.37 |
276 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
1:57.89 |
265 |
5 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
AALBORG |
|
25m |
2:00.72 |
267 |
6 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
2:04.48 |
283 |
7 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
25m |
2:14.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:58 |
|