Startliste for Brøndby Swim Cup 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup 2020 |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 13:27 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
1062AF |
AIF |
|
25m |
2:32.42 |
210 |
3 |
Katinka Als Makne |
2009 |
0922AH |
KVIK |
|
25m |
2:27.71 |
121 |
4 |
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
AIF |
|
25m |
2:31.89 |
107 |
5 |
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
FR.SUND |
|
25m |
2:41.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Frida Christoffersen |
2009 |
0906AC |
VEST |
|
25m |
2:17.36 |
215 |
2 |
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
KVIK |
|
25m |
2:14.20 |
122 |
3 |
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
AIF |
|
25m |
2:08.20 |
129 |
4 |
Frederikke Rasmussen |
2009 |
0952AH |
AIF |
|
25m |
2:10.84 |
110 |
5 |
Kornelia Eg |
2008 |
0888AC |
FR.SUND |
|
25m |
2:16.16 |
106 |
6 |
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
FR.SUND |
|
25m |
2:21.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
0844AO |
AIF |
|
25m |
2:03.14 |
54 |
2 |
Natalie Meyer |
2009 |
0944AC |
GSK |
|
25m |
1:59.96 |
9 |
3 |
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
SOLRØD |
|
25m |
1:58.33 |
256 |
4 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
1:59.66 |
217 |
5 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
25m |
2:03.04 |
61 |
6 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
2:04.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:52.69 |
302 |
2 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
1:52.30 |
283 |
3 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
1:50.38 |
277 |
4 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
VEST |
|
25m |
1:50.96 |
112 |
5 |
Marie Borregaard Nielsen |
2008 |
0864AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:52.65 |
126 |
6 |
Emilia Nielsen |
2007 |
0762AG |
AIF |
|
25m |
1:55.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
VEST |
|
25m |
1:49.69 |
46 |
2 |
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
GSK |
|
25m |
1:49.33 |
109 |
3 |
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:46.62 |
130 |
4 |
Freja Johanna Kepser |
2005 |
0544AS |
AIF |
|
25m |
1:49.25 |
51 |
5 |
Ann-Louise Schledermann |
2009 |
0964AC |
GSK |
|
25m |
1:49.42 |
279 |
6 |
Lamia Taslicukur |
2008 |
0842AK |
VEST |
|
25m |
1:50.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
VEST |
|
25m |
1:44.57 |
30 |
2 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:41.73 |
211 |
3 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:38.93 |
31 |
4 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
1:40.09 |
44 |
5 |
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
GSK |
|
25m |
1:43.53 |
119 |
6 |
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
AIF |
|
25m |
1:45.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
1:34.97 |
93 |
2 |
Ellen Lunn |
2008 |
0884AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:34.26 |
128 |
3 |
Sofie Riis |
2005 |
0536AG |
AIF |
|
25m |
1:33.17 |
120 |
4 |
Helena Fritz Larsen |
2007 |
0792AO |
AIF |
|
25m |
1:33.93 |
60 |
5 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
1:34.77 |
14 |
6 |
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
0812AK |
SOLRØD |
|
25m |
1:38.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
1:32.51 |
280 |
2 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
25m |
1:32.12 |
164 |
3 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
25m |
1:30.88 |
278 |
4 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
25m |
1:31.62 |
151 |
5 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
1:32.15 |
64 |
6 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
1:32.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Laura Buchmann |
2004 |
0424AV |
AIF |
|
25m |
1:29.33 |
218 |
2 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:29.19 |
23 |
3 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
25m |
1:27.89 |
314 |
4 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:28.17 |
32 |
5 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
1:29.27 |
17 |
6 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:30.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:24.67 |
47 |
2 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
1:22.99 |
22 |
3 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:21.93 |
300 |
4 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
1:22.97 |
294 |
5 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
1:23.16 |
91 |
6 |
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
FR.SUND |
|
25m |
1:26.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
1:20.93 |
13 |
2 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:20.12 |
21 |
3 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:18.01 |
143 |
4 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
1:18.40 |
146 |
5 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
1:20.19 |
301 |
6 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:21.21 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 januar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|