Program för Wadköpingsdoppet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim A+B Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 o ä |
1:08.18 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS |
SWE |
Örebro |
SWE |
2018-09-22 |
|
|
B 15-16 |
1:09.41 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro SA |
SWE |
Örebro |
SWE |
2018-09-22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
2 |
|
Ellen Persson |
2004 |
MARIESTAD |
1:34.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
3 |
|
Lora Encheva |
2004 |
STRÄNGNÄS |
1:33.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
4 |
|
Ida Norlander |
2003 |
GÖTEBORG |
1:29.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
5 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
KATRINEHOL |
1:32.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
6 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
ÖSA |
1:34.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
7 |
|
Tilde Pettersson |
2004 |
NORRTÄLJE |
1:37.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim A+B Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
0 |
|
Isabelle Frisk |
2004 |
LASS |
1:28.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Alma Norgren |
2004 |
BÅLSTA SK |
1:26.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
1:26.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
STRÄNGNÄS |
1:24.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Erica Segerström |
2004 |
KARLSTAD |
1:24.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
5 |
|
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
NKK |
1:24.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
6 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
NORRTÄLJE |
1:25.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
BÅLSTA SK |
1:26.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
8 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
KARLSTAD |
1:27.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
9 |
|
Emma Pettersson |
2001 |
NORRTÄLJE |
1:28.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim A+B Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
0 |
|
Emelie Hellgren |
2001 |
VÄSTERÅS |
1:23.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
1 |
|
Alice Fransson |
2004 |
LASS |
1:22.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
2 |
|
Ellen Eriksson |
2001 |
HK SIM |
1:21.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Martina Karlsson |
2003 |
LASS |
1:21.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
ESKILSTUNA |
1:20.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
5 |
|
Jennifer Titus |
2002 |
ÖSA |
1:20.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
6 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
MARIESTAD |
1:21.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
7 |
|
Elin Göransson |
2003 |
GÖTEBORG |
1:22.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
8 |
|
Thindra Åkerblom |
2003 |
NORRTÄLJE |
1:23.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
9 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:24.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim A+B Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
0 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:19.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
1 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:19.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
2 |
|
Hanna Persson |
2004 |
LASS |
1:16.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Linnea Edgren |
2002 |
GÖTEBORG |
1:15.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
4 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:15.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Viola Berlin |
2002 |
GÖTEBORG |
1:15.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
6 |
|
Louise Larsson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
1:16.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
GÖTEBORG |
1:17.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
8 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
ÖSA |
1:19.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
9 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
1:19.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim A+B Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
0 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
1:14.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
1 |
|
Wilma Holmertz |
2003 |
LASS |
1:14.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
2 |
|
Ella Lindroth |
2001 |
NKK |
1:12.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
3 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:10.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
4 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
NKK |
1:08.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
5 |
|
Julia Månsson |
2002 |
ÖSA |
1:08.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
6 |
|
Tea Gladher |
2000 |
LASS |
1:10.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
7 |
|
Saga Boråker |
2004 |
SANDVIKEN |
1:13.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
8 |
|
Alva Högberg |
2002 |
LASS |
1:14.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
9 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:14.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-21 08:39:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|