Program för Rollo-Uinnit 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lauantai iltajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Raksilan uimahalli |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Vapaauinti Pojat-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Terveystalo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RE |
57.81 |
|
|
Serge Kuznetsov |
|
Cetus |
|
2013 |
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
560 |
|
Alex Nurminen |
Salon Uimarit |
2006 |
06B159 |
50m |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
2 |
151 |
|
Risto Kallström |
Cetus Espoo |
2006 |
06A144 |
50m |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
3 |
129 |
|
Nico Kulju |
Simmis Wanda |
2006 |
06A083 |
50m |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
4 |
321 |
|
Konsta Kukkonen |
Kouvolan Uimarit |
2006 |
06A079 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
5 |
211 |
|
Boris Minkovski |
Cetus Espoo |
2006 |
06A905 |
50m |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
6 |
731 |
|
Kalle Pesälä |
Oulun Lohet |
2006 |
06A178 |
50m |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
7 |
664 |
|
Joonatan Davie |
Aurajoen Uinti |
2006 |
06A283 |
50m |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
8 |
516 |
|
Lauri Aho |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A014 |
50m |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
9 |
723 |
|
Miko Saukkonen |
Kemin Uimaseura |
2006 |
06A342 |
50m |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
10 |
914 |
|
Mikael Böckerman |
Gladius Kirkkonummi |
2006 |
06A338 |
50m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
11 |
732 |
|
Konsta Rantasuo |
Oulun Lohet |
2006 |
06A218 |
50m |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
12 |
1006 |
|
Aleksandr Logvin |
Vanders |
2006 |
06A001 |
50m |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
13 |
931 |
|
Väinö Pitkänen |
Uinti Tampere |
2006 |
06A199 |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
14 |
919 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
ORCA Helsinki |
2006 |
06A133 |
50m |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
15 |
435 |
|
Andras Galos |
Seinäjoen Uimarit-58 |
2006 |
06B144 |
50m |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
16 |
945 |
|
Sami Schrader |
Uinti Tampere |
2006 |
06A494 |
50m |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
17 |
15 |
|
Christian Nummi |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A798 |
50m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
18 |
940 |
|
Matias Leiwo |
Uinti Tampere |
2006 |
06A486 |
50m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
19 |
729 |
|
Julius Schroderus |
Oulun Lohet |
2006 |
06A155 |
50m |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
20 |
439 |
|
Ilari Hatunen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2006 |
06A076 |
50m |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
361 |
|
Luka Valtonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2006 |
06A114 |
50m |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
22 |
772 |
|
Erik Peuhkuri |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A373 |
50m |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
23 |
485 |
|
Torsti Saarela |
Vieskan Uimarit |
2006 |
06A466 |
50m |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
24 |
593 |
|
Lauri-pekka Pakomäki |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2006 |
06A235 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
115 |
|
André Salmi |
Simmis Grani |
2006 |
06A148 |
50m |
1:08.82 |
|
|
26 |
168 |
|
Aarne Laurila |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:08.83 |
|
|
|
2006 |
06A667 |
|
27 |
665 |
|
Alex Yli-Salomäki |
Aurajoen Uinti |
|
|
50m |
1:09.03 |
|
|
|
2006 |
06A458 |
|
28 |
336 |
|
Denis Katunov |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
1:09.07 |
|
|
|
2006 |
06A164 |
|
29 |
388 |
|
Lauri Korpi |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
50m |
1:09.30 |
|
|
|
2006 |
06A056 |
|
30 |
669 |
|
Alex Mukkulainen |
Aurajoen Uinti |
|
|
50m |
1:09.39 |
|
|
|
2006 |
06A534 |
|
31 |
149 |
|
Tomi Silander |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:09.48 |
|
|
|
2006 |
06A061 |
|
32 |
852 |
|
Tuomo Leinonen |
Haukiputaan Heitto |
|
|
50m |
1:09.93 |
|
|
|
2006 |
06A337 |
|
33 |
172 |
|
Aleksi Sinisalo |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:10.29 |
|
|
|
2006 |
06A680 |
|
34 |
590 |
|
Tomas Laine |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
1:10.36 |
|
|
|
2006 |
06A077 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
597 |
|
Santeri Holmberg |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2006 |
06A484 |
50m |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1051 |
|
Aaro Imppola |
Uinti Hyvinkää |
2006 |
06A298 |
50m |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
37 |
419 |
|
Kaapo Laaja |
Keuruun Toverit |
2006 |
06A715 |
50m |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
38 |
528 |
|
Veeti Hämäläinen |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A784 |
50m |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
39 |
67 |
|
Andreas Kinnunen |
Hyvinkään Uimaseura |
2006 |
06A876 |
50m |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
40 |
191 |
|
Max Snellman |
Cetus Espoo |
2006 |
06A814 |
50m |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
41 |
11 |
|
Ilari Palva |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A626 |
50m |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
42 |
573 |
|
Sebastian Sojolin |
TaTu Tampere |
2006 |
06A292 |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
43 |
608 |
|
Onni Lehtimäki |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2006 |
06A760 |
50m |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
735 |
|
Herkko Haussalo |
Oulun Lohet |
2006 |
06A510 |
50m |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
45 |
85 |
|
Antti Huttunen |
Nummelan Kisaajat |
2006 |
06B101 |
50m |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
46 |
550 |
|
Matias Kotilainen |
Salon Uimarit |
2006 |
06A524 |
50m |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
47 |
566 |
|
Veeti Salminen |
Someron Esa |
2006 |
06A012 |
50m |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
48 |
868 |
|
Weeti Niemi |
Swimming Club Rovaniemi |
2006 |
06A166 |
50m |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
49 |
1046 |
|
Måns Manelius |
Ålands Simförening |
2006 |
06A533 |
50m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
50 |
253 |
|
Aarne Nuutinen |
Cetus Espoo |
2006 |
06A763 |
50m |
1:12.15 |
LAT |
|
51 |
393 |
|
Aleksi Metsäpelto |
Swimming Jyväskylä |
2006 |
06A317 |
50m |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
52 |
650 |
|
Iiro Räty |
Nokian Pyry |
2006 |
06A452 |
50m |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
392 |
|
Ruben Honko |
Swimming Jyväskylä |
2006 |
06A082 |
50m |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
934 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
Uinti Tampere |
2006 |
06A320 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
386 |
|
Miska Korkalainen |
Voikkaan Viesti |
2006 |
06A374 |
50m |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
722 |
|
Jesse Koskinen |
Kemin Työväen Uimarit |
2006 |
06A898 |
50m |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
114 |
|
Johan Hujanen |
Simmis Grani |
2006 |
06A138 |
50m |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
448 |
|
Viljo Varsanpää |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2006 |
06A681 |
50m |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
519 |
|
Ville Suojasto |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A272 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
60 |
774 |
|
Markus Tervaskanto |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A664 |
50m |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
61 |
704 |
|
Juha-Pekka Heikkinen |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A295 |
50m |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
62 |
159 |
|
Mikael Rasinmäki |
Cetus Espoo |
2006 |
06A426 |
50m |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
63 |
282 |
|
Jesse Saarinen |
Joensuun Uimaseura |
2006 |
06A463 |
50m |
1:12.83 |
|
|
|
|
|
64 |
9 |
|
Nikolai Teiramaa |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A438 |
50m |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
65 |
545 |
|
Matias Saarinen |
Salon Uimarit |
2006 |
06A268 |
50m |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
66 |
890 |
|
Nikolas Ruotsalo |
Octopus Lohja |
2006 |
06A802 |
50m |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
67 |
935 |
|
Saku Pietilä |
Uinti Tampere |
2006 |
06A344 |
50m |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
68 |
324 |
|
Niklas Pesonen |
Kuopion Uimaseura |
2006 |
06A775 |
50m |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
69 |
948 |
|
Tobias Syrjä |
Uinti Tampere |
2006 |
06A554 |
50m |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
70 |
858 |
|
Valtteri Kotijärvi |
Haukiputaan Heitto |
2006 |
06A828 |
50m |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
71 |
87 |
|
Anton Helén |
Riihimäen Uimaseura |
2006 |
06A270 |
50m |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
72 |
647 |
|
Casper Kvist |
Nokian Pyry |
2006 |
06A352 |
50m |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
73 |
521 |
|
Aapo Nurminen |
Raision Urheilijat |
2006 |
06A431 |
50m |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
74 |
595 |
|
Matias Seppä |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2006 |
06A462 |
50m |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
922 |
|
Matias Kukkonen |
ORCA Helsinki |
2006 |
06A714 |
50m |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
76 |
886 |
|
Topias Muhonen |
Octopus Lohja |
2006 |
06A217 |
50m |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
77 |
941 |
|
Aamos Järveläinen |
Uinti Tampere |
2006 |
06A489 |
50m |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
78 |
14 |
|
Okko Varpasuo |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A728 |
50m |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
79 |
539 |
|
Onni Yrjälä |
Rauman Uimaseura |
2006 |
06A480 |
50m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
80 |
675 |
|
Romeo Maranzani |
Aurajoen Uinti |
2006 |
06A592 |
50m |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
81 |
646 |
|
Anton Passoja |
Nokian Pyry |
2006 |
06A302 |
50m |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
82 |
652 |
|
Luka Hirvonen |
Nokian Pyry |
2006 |
06A887 |
50m |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
83 |
798 |
|
Miika Suorsa |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A927 |
50m |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
84 |
959 |
|
Pirkka Pyry Pyykkö |
Uinti Tampere |
2006 |
06A868 |
50m |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
85 |
541 |
|
Vilho Okkonen |
Rauman Uimaseura |
2006 |
06A838 |
50m |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
86 |
465 |
|
Erik Kotanen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2006 |
06A965 |
50m |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
254 |
|
Olli Järvenpää |
Cetus Espoo |
2006 |
06A690 |
50m |
1:14.35 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-09 12:50:35 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|