2019-08-24   03:04:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Rollo-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
1 100m Selkäuinti Pojat-13
RE 1:03.80 Manu Mäntymäki NumKis 1998
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 560 Alex Nurminen Salon Uimarit 2006 06B159 50m 1:10.00
2 211 Boris Minkovski Cetus Espoo 2006 06A905 50m 1:13.19
3 732 Konsta Rantasuo Oulun Lohet 2006 06A218 50m 1:13.51
4 664 Joonatan Davie Aurajoen Uinti 2006 06A283 50m 1:14.56
5 516 Lauri Aho Raision Urheilijat 2006 06A014 50m 1:14.68
6 151 Risto Kallström Cetus Espoo 2006 06A144 50m 1:14.98
7 731 Kalle Pesälä Oulun Lohet 2006 06A178 50m 1:16.17
8 772 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 50m 1:16.25
9 729 Julius Schroderus Oulun Lohet 2006 06A155 50m 1:16.80
10 545 Matias Saarinen Salon Uimarit 2006 06A268 50m 1:17.49
11 361 Luka Valtonen Lappeenrannan Uimarit 2006 06A114 50m 1:18.00
12 723 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura 2006 06A342 50m 1:18.63
13 191 Max Snellman Cetus Espoo 2006 06A814 50m 1:19.15
14 435 Andras Galos Seinäjoen Uimarit-58 2006 06B144 50m 1:19.26
15 149 Tomi Silander Cetus Espoo 2006 06A061 50m 1:19.35
16 593 Lauri-pekka Pakomäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2006 06A235 50m 1:19.58
17 11 Ilari Palva Helsingfors Simsällskap 2006 06A626 50m 1:19.64
18 1051 Aaro Imppola Uinti Hyvinkää 2006 06A298 50m 1:20.50
19 597 Santeri Holmberg Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2006 06A484 50m 1:20.73
20 129 Nico Kulju Simmis Wanda 2006 06A083 50m 1:20.78
21 485 Torsti Saarela Vieskan Uimarit 2006 06A466 50m 1:21.14
22 168 Aarne Laurila Cetus Espoo 2006 06A667 50m 1:21.50
23 448 Viljo Varsanpää Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A681 50m 1:21.78
24 541 Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 2006 06A838 50m 1:22.04
25 608 Onni Lehtimäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2006 06A760 50m 1:22.07
26 15 Christian Nummi Helsingfors Simsällskap 2006 06A798 50m 1:22.40
27 919 Aleksandr Vysotskiy ORCA Helsinki 2006 06A133 50m 1:22.46
28 388 Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 2006 06A056 50m 1:22.51
29 321 Konsta Kukkonen Kouvolan Uimarit 2006 06A079 50m 1:22.57
30 950 Áron Zautasvili Uinti Tampere 2006 06A560 50m 1:22.61
31 922 Matias Kukkonen ORCA Helsinki 2006 06A714 50m 1:22.63
32 590 Tomas Laine Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2006 06A077 50m 1:23.01
33 528 Veeti Hämäläinen Raision Urheilijat 2006 06A784 50m 1:23.02
34 914 Mikael Böckerman Gladius Kirkkonummi 2006 06A338 50m 1:23.40
35 573 Sebastian Sojolin TaTu Tampere 2006 06A292 50m 1:23.58
36 852 Tuomo Leinonen Haukiputaan Heitto 2006 06A337 50m 1:23.70
37 114 Johan Hujanen Simmis Grani 2006 06A138 50m 1:23.89
38 931 Väinö Pitkänen Uinti Tampere 2006 06A199 50m 1:23.91
39 948 Tobias Syrjä Uinti Tampere 2006 06A554 50m 1:23.93
40 439 Ilari Hatunen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A076 50m 1:23.95
41 172 Aleksi Sinisalo Cetus Espoo 50m 1:24.18
2006 06A680
42 774 Markus Tervaskanto Oulun Uinti 1906 50m 1:24.35
2006 06A664
43 570 Kalle Heinonen TaTu Tampere 50m 1:24.90
2006 06A105
44 566 Veeti Salminen Someron Esa 50m 1:24.91
2006 06A012
45 722 Jesse Koskinen Kemin Työväen Uimarit 50m 1:24.94
2006 06A898
46 669 Alex Mukkulainen Aurajoen Uinti 50m 1:25.33
2006 06A534
47 336 Denis Katunov Lahden Uimaseura 50m 1:25.40
2006 06A164
48 115 André Salmi Simmis Grani 50m 1:25.55
2006 06A148
49 519 Ville Suojasto Raision Urheilijat 50m 1:25.57
2006 06A272
50 1045 Milo Bergman Ålands Simförening 50m 1:25.60
2006 06A425
51 735 Herkko Haussalo Oulun Lohet 50m 1:25.64
2006 06A510
52 392 Ruben Honko Swimming Jyväskylä 50m 1:25.64
2006 06A082
53 67 Andreas Kinnunen Hyvinkään Uimaseura 50m 1:25.70
2006 06A876
54 521 Aapo Nurminen Raision Urheilijat 50m 1:25.79
2006 06A431
55 299 Antto Koppinen Joensuun Uimaseura 50m 1:25.86
2006 06A756
56 42 Lasse Niemi Helsingin Uimarit 50m 1:26.50
2006 06A032
57 945 Sami Schrader Uinti Tampere 50m 1:26.56
2006 06A494
58 150 Luis Valero De La Iglesia Cetus Espoo 50m 1:26.58
2006 06A067
59 9 Nikolai Teiramaa Helsingfors Simsällskap 50m 1:26.60
2006 06A438
60 647 Casper Kvist Nokian Pyry 50m 1:26.69
2006 06A352
61 646 Anton Passoja Nokian Pyry 50m 1:27.17
2006 06A302
62 386 Miska Korkalainen Voikkaan Viesti 50m 1:27.48
2006 06A374
63 642 Leevi Saarinen Uinti-Vakka 50m 1:27.49
2006 06A231
64 650 Iiro Räty Nokian Pyry 50m 1:27.58
2006 06A452
65 85 Antti Huttunen Nummelan Kisaajat 50m 1:27.58
2006 06B101
66 934 Rasmus Ruotoistenmäki Uinti Tampere 50m 1:27.60
2006 06A320
67 539 Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 50m 1:27.67
2006 06A480
68 868 Weeti Niemi Swimming Club Rovaniemi 50m 1:27.70
2006 06A166
69 940 Matias Leiwo Uinti Tampere 2006 06A486 50m 1:27.82
70 131 Jani Ekman Simmis Wanda 2006 06A324 50m 1:27.96
2019-06-09 12:50:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
2 100m Selkäuinti Tytöt-12
RE 1:11.54 Vilma Leppähaara NumKis 2017
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 594 Kerttu Rantanen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A146 50m 1:16.07
2 153 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 2007 07A078 50m 1:16.09
3 661 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti 2007 07A001 50m 1:16.24
4 368 Emmi Salo Lappeenrannan Uimarit 2007 07A325 50m 1:16.92
5 651 Veera Malmelin Nokian Pyry 2007 07A196 50m 1:18.63
6 518 Tuuli Peltola Raision Urheilijat 2007 07A060 50m 1:18.80
7 162 Enna Äyrämöinen Cetus Espoo 2007 07A198 50m 1:18.84
8 338 Ebba Simberg Lahden Uimaseura 2007 07A087 50m 1:19.29
9 117 Iida Tawast Simmis Grani 2007 07A124 50m 1:19.51
10 549 Aliisa Soini Salon Uimarit 2007 07A282 50m 1:19.80
11 340 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura 2007 07A176 50m 1:20.13
12 734 Ruut Salmi Oulun Lohet 2007 07A162 50m 1:20.39
13 363 Aino Ruotsalainen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A076 50m 1:20.88
14 929 Nella Kortteinen Uinti Tampere 2007 07A031 50m 1:20.92
15 895 Hanni Koski Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A221 50m 1:21.53
16 789 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 50m 1:21.88
17 169 Emilyn Alexandra Savolainen Cetus Espoo 2007 07A385 50m 1:21.93
18 278 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura 2007 07A077 50m 1:22.04
19 214 Dominika Stalinskaja Cetus Espoo 2007 07A650 50m 1:22.35
20 83 Sofia Oksa Nummelan Kisaajat 2007 07A269 50m 1:22.47
21 726 Kaisa Keränen Oulun Lohet 2007 07A021 50m 1:22.48
22 512 Hanna Törmä Porin Uimaseura 2007 07A117 50m 1:22.64
23 362 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A064 50m 1:22.97
24 152 Matilda Leppänen Cetus Espoo 2007 07A067 50m 1:23.26
25 283 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura 2007 07A210 50m 1:23.46
26 82 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat 2007 07A113 50m 1:23.49
27 287 Eevi Riekki Joensuun Uimaseura 2007 07A276 50m 1:23.73
28 662 Linnea Koski Aurajoen Uinti 2007 07A075 50m 1:23.73
29 867 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2007 07A045 50m 1:24.00
30 198 Milka Marjakaarto Cetus Espoo 2007 07A546 50m 1:24.01
31 156 Anna Salo Cetus Espoo 2007 07A171 50m 1:24.05
32 538 Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 2007 07A193 50m 1:24.18
33 678 Miisa Järvinen Aurajoen Uinti 2007 07A468 50m 1:24.35
34 679 Nella Imponen Aurajoen Uinti 2007 07A517 50m 1:24.55
35 933 Ines Pälviranta Uinti Tampere 2007 07A106 50m 1:24.62
36 649 Anni Frusti Nokian Pyry 2007 07A190 50m 1:24.68
37 949 Emmiina Eho Uinti Tampere 2007 07A232 50m 1:24.72
38 779 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 2007 07A418 50m 1:24.73
39 277 Inka Hämäläinen Joensuun Uimaseura 2007 07A072 50m 1:24.92
40 170 Ellen Lindell Cetus Espoo 2007 07A396 50m 1:25.09
41 600 Amanda Vuori Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A289 50m 1:25.25
42 505 Peppi Lehtinen Kankaanpään Uimarit 2007 07A139 50m 1:25.26
43 648 Petra Soini Nokian Pyry 50m 1:25.46
2007 07A191
44 709 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura 50m 1:25.52
2007 07A590
45 540 Saara Lehto Rauman Uimaseura 50m 1:25.62
2007 07A352
46 598 Ella Valdolin Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 1:25.68
2007 07A285
47 440 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2007 07A150 50m 1:25.75
48 778 Ennimaija Mäntynen Oulun Uinti 1906 2007 07A398 50m 1:26.04
49 937 Aino Ruottinen Uinti Tampere 2007 07A145 50m 1:26.10
50 252 Anna Lindholm Cetus Espoo 2007 07A682 50m 1:26.37 LAT
51 855 Iita Kimpimäki Haukiputaan Heitto 2007 07A392 50m 1:26.39
52 889 Esther Reunala Octopus Lohja 2007 07A478 50m 1:26.42
53 591 Aino Laine Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A013 50m 1:26.44
54 854 Eevi Hirvasoja Haukiputaan Heitto 2007 07A244 50m 1:26.45
55 1040 Aada-julia Laakso Kampuksen Plaani 2007 07A041 50m 1:26.54
56 250 Petra Nieminen Cetus Espoo 2007 07A645 50m 1:26.80 LAT
57 801 Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 2007 07A758 50m 1:26.85
58 609 Minea Kumlander Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A507 50m 1:27.11
59 457 Aina Keiski Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 1:27.20
2007 07A565
60 957 Joanna Kivelä Uinti Tampere 2007 07A596 50m 1:27.45
61 836 Aava Näykki Kempeleen Pyrintö 2007 07A180 50m 1:27.65
62 251 Ida Savolainen Cetus Espoo 2007 07A574 50m 1:27.66 LAT
63 898 Hertta Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A271 50m 1:27.68
64 10 Iina Ekholm Helsingfors Simsällskap 2007 07A215 50m 1:27.68
65 728 Ellen Krüger Oulun Lohet 2007 07A037 50m 1:27.72
66 375 Amanda Hirvonen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A755 50m 1:27.79
67 946 Katri Kulovuori Uinti Tampere 2007 07A256 50m 1:28.14
68 510 Hilla-maaria Juhola Porin Uimaseura 2007 07A039 50m 1:28.20
69 856 Iina Pasuri Haukiputaan Heitto 2007 07A476 50m 1:28.28
70 1008 Veera Oila Vanders 2007 07A056 50m 1:28.53
71 903 Liisa Peetsu Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A355 50m 1:28.54
72 327 Minea Törhönen Kuopion Uimaseura 2007 07A552 50m 1:28.58
73 397 Ronja Halinen Swimming Jyväskylä 2007 07A236 50m 1:28.65
74 523 Vilma Saarimäki Raision Urheilijat 2007 07A277 50m 1:28.67
75 677 Justiina Junnila Aurajoen Uinti 2007 07A471 50m 1:29.16
76 738 Lotta Janhunen Oulun Lohet 2007 07A395 50m 1:29.22
77 369 Krette Mullamaa Lappeenrannan Uimarit 2007 07A359 50m 1:29.48
78 1048 Nova Larsson Ålands Simförening 2007 07A446 50m 1:29.55
79 40 Eevi Hirsi HTU Stadi 2007 07A102 50m 1:29.75
80 24 Ursula Ursin Helsingfors Simsällskap 2007 07A640 50m 1:29.86
81 460 Tiia Reini Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2007 07A736 50m 1:29.93
82 491 Sini Saari Vieskan Uimarit 2007 07A410 50m 1:29.94
83 1047 Fia Metsola Ålands Simförening 2007 07A399 50m 1:29.94
84 963 Erika Ruuskanen Uinti Tampere 2007 07A644 50m 1:29.98
85 381 Krista Kurvinen Mikkelin Uimaseura 2007 07A412 50m 1:29.98
86 601 Agnes Ruusumo Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A278 50m 1:30.00
87 44 Teela Saarentaus Helsingin Uimarit 2007 07A070 50m 1:30.03
88 1001 Kiia Koivisto Loimaan Uimaseura 2007 07A314 50m 1:30.04
89 422 Aada Antila Lapuan Virkiä 2007 07A530 50m 1:30.09
90 670 Aino Suomalainen Aurajoen Uinti 2007 07A281 50m 1:30.15
91 736 Pinja Niskanen Oulun Lohet 2007 07A270 50m 1:30.24
92 207 Eine Idman Cetus Espoo 2007 07A631 50m 1:30.37
93 740 Juuli Uusitalo Oulun Lohet 2007 07A534 50m 1:30.39
94 547 Aurora Änäkkälä Salon Uimarit 2007 07A287 50m 1:30.46
95 775 Elina Jaako Oulun Uinti 1906 2007 07A382 50m 1:30.57
96 276 Neri Lätti Joensuun Uimaseura 2007 07A030 50m 1:30.58
97 725 Armi Tavi Kemin Uimaseura 50m 1:30.59
2007 07A987
2019-06-09 12:50:20 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
3 100m Vapaauinti Pojat-11
RE 1:06.40 Nicolas Nyström 2008 FIN Raksilan uimahalli FIN 7.6.2019
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 8 Nicolas Nyström Helsingfors Simsällskap 2008 08A014 50m 1:07.79
2 137 Pravin Perasath Simmis Wanda 2008 08A109 50m 1:11.53
3 385 Topi Rissanen Pieksän Kuutit 2008 08A233 50m 1:12.47
4 952 Georg Aspholm Uinti Tampere 2008 08A121 50m 1:13.55
5 452 Veikka Turunen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2008 08A217 50m 1:13.98
6 546 Kaapo Tuomainen Salon Uimarit 2008 08A063 50m 1:15.14
7 671 Romeo Manner Aurajoen Uinti 2008 08A104 50m 1:16.14
8 1032 Jan Voloshin Uimaseura Helsinki 2008 08A207 50m 1:16.52
9 1038 Tuomas Heikkilä Uimaseura Aquila 2008 08A043 50m 1:16.57
10 171 Tommi Mosconi Cetus Espoo 2008 08A187 50m 1:17.86
11 432 Oskari Juntti Seinäjoen Uimarit-58 2008 08A342 50m 1:18.56
12 174 Matti Klümper Cetus Espoo 2008 08A190 50m 1:18.56
13 166 Artemi Tsinjonnõi Cetus Espoo 2008 08A169 50m 1:19.53
14 542 Daniel Przado Rauman Uimaseura 2008 08A638 50m 1:19.86
15 495 Aatu Poikkimäki Vieskan Uimarit 2008 08A443 50m 1:20.14
16 493 Emil Koskela Vieskan Uimarit 2008 08A434 50m 1:20.39
17 654 Konsta Horppu Nokian Pyry 2008 08A413 50m 1:20.61
18 888 Sasu Koivunen Octopus Lohja 2008 08A184 50m 1:20.92
19 125 Eero Hedemäki Simmis Grani 2008 08A452 50m 1:21.46
20 813 Oskari Matilainen Oulun Uinti 1906 2008 08A616 50m 1:21.76
21 859 Mikael Kynkäänniemi Haukiputaan Heitto 2008 08A327 50m 1:21.88
22 405 Niilo Kankainen Swimming Jyväskylä 2008 08A353 50m 1:22.05
23 343 Aleksi Salo Lahden Uimaseura 2008 08A115 50m 1:22.22
24 1 Frans Nyström Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2008 08A214 50m 1:22.24
25 179 Leo Tuomainen Cetus Espoo 2008 08A194 50m 1:22.69
26 552 Viljam Savolainen Salon Uimarit 2008 08A137 50m 1:22.92
27 692 Erik Constable Aurajoen Uinti 2008 08A503 50m 1:23.20
28 611 Kaapo Virtanen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2008 08A295 50m 1:24.33
29 792 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 2008 08A349 50m 1:24.61
30 808 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 2008 08A619 50m 1:24.88
31 27 Adam Isaev Helsingfors Simsällskap 2008 08A418 50m 1:25.01
32 533 Venuel Suvila-Anton Raision Urheilijat 2008 08A566 50m 1:25.08
33 328 Olli Ruuskanen Kuopion Uimaseura 2008 08A474 50m 1:25.36
34 857 Sami Nikula Haukiputaan Heitto 2008 08A270 50m 1:25.47
35 428 Luka Hemminki Seinäjoen Uimarit-58 2008 08A090 50m 1:25.55
36 721 Tuomas Nissinen Kemin Työväen Uimarit 2008 08A299 50m 1:25.68
37 322 Aleks Lucijs Jermuss Kouvolan Uimarit 2008 08A552 50m 1:25.88 LAT
38 426 Topias Myllykoski Seinäjoen Uimarit-58 2008 08A036 50m 1:26.04
39 969 Jesse Uutela Uinti Tampere 2008 08A672 50m 1:26.06
40 456 Frej Kaslin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2008 08A320 50m 1:26.18
41 367 Nooa Valtonen Lappeenrannan Uimarit 2008 08A130 50m 1:26.33
42 749 Simon Hiltunen Oulun Lohet 2008 08A547 50m 1:26.70
43 423 Wili Laiho Seinäjoen Uimarit-58 2008 08A004 50m 1:26.83
44 614 Niklas Honkanen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2008 08A378 50m 1:26.93
45 978 Eero Olli Uinti Tampere 2008 08A632 50m 1:26.95
46 208 Tomas Leinonen Cetus Espoo 2008 08A376 50m 1:26.99
47 953 Tobias Lydén Uinti Tampere 2008 08A132 50m 1:27.01
48 615 Milo Kallio Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2008 08A375 50m 1:27.32
49 1011 Lauri Rantsi Vanders 50m 1:27.34
2008 08A124
50 1025 Esa Währn Vanders 50m 1:27.40
2008 08A701
51 212 Erik Lillandt Cetus Espoo 50m 1:27.43
2008 08A389
52 12 Tuli Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 50m 1:27.44
2008 08A157
53 119 Mathias Eerola Simmis Grani 50m 1:27.48
2008 08A087
54 49 Leo Niemi Helsingin Uimarit 50m 1:27.54
2008 08A136
55 1007 Joel Wahlman Vanders 50m 1:27.64
2008 08A003
56 844 Julius Hilli Kempeleen Pyrintö 50m 1:27.71
2008 08A703
57 351 Tuomas Marttila Lahden Uimaseura 50m 1:27.73
2008 08A411
58 613 Amos Korin Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 1:28.17
2008 08A377
59 818 Emil Järvinen Oulun Uinti 1906 2008 08A594 50m 1:28.35
60 761 Jeriko Helanen Oulun Lohet 2008 08A802 50m 1:28.39
61 240 Joona Salminen Cetus Espoo 2008 08A656 50m 1:28.41
62 411 Rene Honko Swimming Jyväskylä 2008 08A487 50m 1:28.93
63 623 Matias Rauhala Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2008 08A645 50m 1:28.96
64 909 Jouko Raunio Uimaseura Kangasalan Kuohu 2008 08A557 50m 1:28.98
65 973 Matias Suutala Uinti Tampere 2008 08A665 50m 1:29.33
66 1013 Elias Nord Vanders 2008 08A149 50m 1:29.55
2019-06-09 12:50:21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
4 100m Vapaauinti Tytöt-10
RE 1:10.82 Mirelle  Hirsiniemi AUi 2017
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 896 Adele Luukkonen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2009 09A028 50m 1:18.35
2 580 Janna Saloniemi TaTu Tampere 2009 09A037 50m 1:20.47
3 881 Sofia Danska Uimaseura Kaarina 2009 09A016 50m 1:20.63
4 900 Helmi Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2009 09A020 50m 1:20.86
5 605 Selma Syrjänen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2009 09A058 50m 1:21.58
6 685 Elsa Constable Aurajoen Uinti 2009 09A141 50m 1:22.62
7 206 Liinu Nevalainen Cetus Espoo 2009 09A151 50m 1:22.69
8 429 Helmi Koivisto Seinäjoen Uimarit-58 2009 09A040 50m 1:23.71
9 302 Miina Vatanen Joensuun Uimaseura 2009 09A120 50m 1:23.94
10 1022 Ilona Kallio Vanders 2009 09A211 50m 1:24.32
11 610 Cecilia Lietzén Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2009 09A118 50m 1:24.37
12 616 Vilja Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2009 09A159 50m 1:24.49
13 138 Lotta Jokinen Simmis Wanda 2009 09A022 50m 1:24.91
14 724 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura 2009 09A216 50m 1:24.91
15 103 Elina Malinen Riihimäen Uimaseura 2009 09A134 50m 1:24.95
16 20 Nea Hellsten Helsingfors Simsällskap 2009 09A142 50m 1:25.28
17 532 Matilda Karvonen Raision Urheilijat 2009 09A209 50m 1:25.37
18 753 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet 2009 09A406 50m 1:25.44
19 73 Siiri Attola Hyvinkään Uimaseura 2009 09A258 50m 1:25.62
20 75 Senni Sevenius Hyvinkään Uimaseura 2009 09A394 50m 1:25.71
21 781 Varpu Saastamoinen Oulun Uinti 1906 2009 09A072 50m 1:26.57
22 28 Aino Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 2009 09A194 50m 1:27.43
23 383 Elli Himanen Mikkelin Uimaseura 2009 09A302 50m 1:27.47
24 840 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö 2009 09A200 50m 1:27.61
25 140 Venla Hoffren Simmis Wanda 2009 09A133 50m 1:27.95
26 785 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 2009 09A114 50m 1:27.96
27 141 Alisa Myllykoski Simmis Wanda 2009 09A235 50m 1:28.43
28 84 Helmi Oksa Nummelan Kisaajat 2009 09A137 50m 1:29.02
29 1036 Jelizaveta Jekimova Uimaseura Helsinki 2009 09A462 50m 1:29.64
30 372 Sara Uski Lappeenrannan Uimarit 2009 09A143 50m 1:31.16
31 354 Anni Eskelinen Lahden Uimaseura 2009 09A291 50m 1:31.16
32 624 Lisette Schaper Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2009 09A390 50m 1:31.90
33 970 Meea Kinnunen Uinti Tampere 2009 09A323 50m 1:31.95
34 308 Minni Koskivirta Joensuun Uimaseura 2009 09A174 50m 1:31.97
35 1017 Erica Kovanen Vanders 2009 09A095 50m 1:32.15
36 248 Ylva Holmberg Cetus Espoo 2009 09A452 50m 1:32.25
37 980 Veera Linna Uinti Tampere 2009 09A352 50m 1:32.34
38 972 Nelli Savisto Uinti Tampere 2009 09A392 50m 1:32.95
39 438 Pinjasisko Isoaho Vaajakosken Uimaseura 2009 09A117 50m 1:32.96
40 50 Maisa Vihola Helsingin Uimarit 2009 09A046 50m 1:33.00
41 29 Kerttu Kiiski Helsingfors Simsällskap 2009 09A324 50m 1:33.13
42 434 Kerttu Ylinen Seinäjoen Uimarit-58 2009 09A153 50m 1:33.25
43 303 Renata Niidusaar Joensuun Uimaseura 2009 09A116 50m 1:33.32
44 809 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 1:33.32
45 496 Neea Junttila Vieskan Uimarit 2009 09A468 50m 1:33.37
46 306 Silja Soininen Joensuun Uimaseura 2009 09A148 50m 1:33.49
47 41 Siiri Tapaninen HTU Stadi 2009 09A140 50m 1:33.72
48 387 Vilma Korkalainen Voikkaan Viesti 2009 09A193 50m 1:33.73
49 1010 Aleksandra Lopatina Vanders 2009 09A026 50m 1:33.95
50 984 Kerttu Mätäsjärvi Uinti Tampere 2009 09A420 50m 1:33.96
51 655 Lotta Malmelin Nokian Pyry 2009 09A212 50m 1:33.97
52 526 Josefiina Kinos Raision Urheilijat 2009 09A082 50m 1:33.99
53 355 Peppi Mutikainen Lahden Uimaseura 2009 09A442 50m 1:34.07
54 244 Luna Lauhava-Kääriäinen Cetus Espoo 2009 09A347 50m 1:34.12
55 863 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto 2009 09A204 50m 1:34.28
56 224 Aada Tuononen Cetus Espoo 2009 09A185 50m 1:34.45
57 74 Emmi Pohjonen Hyvinkään Uimaseura 2009 09A373 50m 1:34.63
58 847 Elviira Sanaksenaho Kempeleen Pyrintö 2009 09A550 50m 1:34.68
59 461 Laura Björkstrand Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2009 09A192 50m 1:34.73
60 558 Emma Laaksonen Salon Uimarit 2009 09A340 50m 1:35.15
61 70 Vieno Hakakari Hyvinkään Uimaseura 2009 09A173 50m 1:35.16
62 68 Emma Kaivola Hyvinkään Uimaseura 2009 09A139 50m 1:35.54
63 1012 Auli Hakkarainen Vanders 2009 09A049 50m 1:35.55
64 300 Oona Pölönen Joensuun Uimaseura 2009 09A087 50m 1:35.61
65 1043 Elsa Ailanen Swimming Team Rauma 2009 09A282 50m 1:35.86
66 583 Olivia Saukko TaTu Tampere 2009 09A162 50m 1:35.97
67 687 Amelie Halkosaari Aurajoen Uinti 2009 09A138 50m 1:36.12
68 838 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m 1:36.23
69 121 Veera Tawast Simmis Grani 2009 09A071 50m 1:36.47
70 1024 Alysa Saarelainen Vanders 2009 09A233 50m 1:36.92
71 226 Elle Liikkanen Cetus Espoo 2009 09A184 50m 1:37.17
72 202 Vilma Päivärinta Cetus Espoo 2009 09A125 50m 1:37.30
73 467 Lina Koivulahti Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2009 09A230 50m 1:37.32
74 810 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 2009 09A376 50m 1:37.69
75 468 Jenni Ilonen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2009 09A240 50m 1:37.78
76 4 Ida Lindström Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2009 09A429 50m 1:37.94
77 148 Skylar Graves Tuusulan Uimaseura 2009 09A225 50m 1:37.98
2019-06-09 12:50:21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
5 200m Sekauinti Pojat-12
RE 2:36.52 Santeri Pulkkinen LaUS 2016
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 663 Felix Kandolin Aurajoen Uinti 2007 07A090 50m 2:48.06
2 13 Leevi Pixa Helsingfors Simsällskap 2007 07A400 50m 2:48.13
3 568 Lev Vlasov TaTu Tampere 2007 07A017 50m 2:49.06
4 1037 Eetu Autio Uimaseura Aquila 2007 07A014 50m 2:49.62
5 705 Tuukka Orre Kajaanin Uimaseura 2007 07A309 50m 2:52.84
6 783 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 2007 07A519 50m 2:56.01
7 899 Juho Rosenström Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A279 50m 2:58.94
8 893 Joona Talja Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A040 50m 3:00.26
9 218 Ilmari Nieminen Cetus Espoo 2007 07A667 50m 3:02.13
10 930 Albert Laakkonen Uinti Tampere 2007 07A058 50m 3:02.68
11 494 Leevi Sammalmaa Vieskan Uimarit 2007 07A712 50m 3:02.78
12 524 Roope Koskela Raision Urheilijat 2007 07A255 50m 3:03.08
13 420 Samu Herronen Kokkolan Uimaseura 2007 07A131 50m 3:03.28
14 901 Väinö Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A243 50m 3:03.52
15 46 Otso Heikkinen Helsingin Uimarit 2007 07A161 50m 3:03.59
16 120 Amos Mäkilä Simmis Grani 2007 07A308 50m 3:03.64
17 606 Eelis Lummaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A384 50m 3:04.21
18 1014 Daniel Kajava Vanders 2007 07A391 50m 3:04.45
19 116 Onni Rahkonen Simmis Grani 2007 07A079 50m 3:05.49
20 339 Joonas Pulkkinen Lahden Uimaseura 2007 07A083 50m 3:07.02
21 95 Tuukka Visto Riihimäen Uimaseura 2007 07A318 50m 3:07.15
22 175 Lenni Syvänen Cetus Espoo 2007 07A401 50m 3:07.16
23 196 Roope Liimatainen Cetus Espoo 2007 07A544 50m 3:07.25
24 932 Valtteri Pellinen Uinti Tampere 2007 07A073 50m 3:07.37
25 430 Oskari Tavast Seinäjoen Uimarit-58 2007 07A495 50m 3:07.40
26 81 Ville-veikko Luomala Järvenpään Uintiklubi 2007 07A602 50m 3:08.10
27 602 Julius Linde Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A322 50m 3:08.23
28 366 Veikko Seppänen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A202 50m 3:08.29
29 788 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 2007 07A556 50m 3:08.51
30 707 Oskari Hakkarainen Kajaanin Uimaseura 2007 07A432 50m 3:08.90
31 508 Juho Kallio Porin Uimaseura 2007 07A032 50m 3:09.19
32 449 Aaron Qvisén Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2007 07A421 50m 3:09.44
33 132 Ilja Belov Simmis Wanda 2007 07A158 50m 3:10.25
34 1031 Nikita Rantsev Uimaseura Helsinki 2007 07A393 50m 3:10.45
35 604 Christian Edelman Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2007 07A367 50m 3:10.71
36 522 Roope Käär Raision Urheilijat 2007 07A184 50m 3:10.82
37 431 Lauri Jumppanen Seinäjoen Uimarit-58 2007 07A543 50m 3:10.86
38 382 Akseli Kellman Mikkelin Uimaseura 2007 07A621 50m 3:11.13
39 190 Eljas Pekkola Cetus Espoo 2007 07A509 50m 3:13.22
40 371 Rasmus Karjalainen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A469 50m 3:13.38
41 645 Elias Salo Vesihelmen Uimaseura 2007 07A366 50m 3:13.51
42 786 Eduard Chirica Oulun Uinti 1906 2007 07A529 50m 3:13.97
43 280 Topias Partinen Joensuun Uimaseura 2007 07A119 50m 3:14.02
44 902 Tatu Yli-Houhala Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A300 50m 3:14.32
45 130 Lauri Valtanen Simmis Wanda 2007 07A069 50m 3:14.53
46 279 Aapo Mononen Joensuun Uimaseura 2007 07A081 50m 3:14.72
47 62 Oiva Koppelmäki Hyvinkään Uimaseura 2007 07A201 50m 3:14.90
48 906 Pyry Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A658 50m 3:14.92
49 281 Nuutti Kerkkänen Joensuun Uimaseura 2007 07A200 50m 3:14.98
50 887 Eetu Niemi Octopus Lohja 2007 07A159 50m 3:15.14
51 124 Victor Nykvist Simmis Grani 2007 07A732 50m 3:15.39
52 837 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö 2007 07A358 50m 3:15.40
2019-06-09 12:50:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
6 200m Sekauinti Tytöt-11
RE 2:44.55 Ellen  Kaituri ÅSK 2017
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 489 Riialiina Kiljala Vieskan Uimarit 2008 08A093 50m 2:54.79
2 122 Linnea Heikkilä Simmis Grani 2008 08A210 50m 3:01.10
3 770 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 2008 08A001 50m 3:02.02
4 998 Venla Holma Loimaan Uimaseura 2008 08A016 50m 3:02.64
5 487 Malla Hämäläinen Vieskan Uimarit 2008 08A079 50m 3:02.73
6 365 Ella Hynönen Lappeenrannan Uimarit 2008 08A072 50m 3:02.74
7 98 Veera Mustonen Riihimäen Uimaseura 2008 08A332 50m 3:04.12
8 285 Anri Parviainen Joensuun Uimaseura 2008 08A080 50m 3:04.63
9 425 Albertiina Kotkaniemi Seinäjoen Uimarit-58 2008 08A010 50m 3:08.14
10 139 Sanni Aarnivuo Simmis Wanda 2008 08A089 50m 3:13.49
11 1052 Eedi Imppola Uinti Hyvinkää 2008 08A165 50m 3:13.67
12 618 Lotta Luotola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2008 08A400 50m 3:13.83
13 908 Maija Mikkonen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2008 08A490 50m 3:14.28
14 189 Saga Linnosaari Cetus Espoo 2008 08A268 50m 3:14.83
15 904 Ada Tuurna Uimaseura Kangasalan Kuohu 2008 08A314 50m 3:15.97
16 204 Hilma Mannersalo Cetus Espoo 2008 08A357 50m 3:16.01
17 954 Rebecca Mäkinen Uinti Tampere 2008 08A232 50m 3:16.32
18 1035 Serafima Ratner Uimaseura Helsinki 2008 08A422 50m 3:16.77
19 653 Emma Tieaho Nokian Pyry 2008 08A368 50m 3:16.92
20 401 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä 2008 08A148 50m 3:17.02
21 1033 Taisiya Baindurashvili Uimaseura Helsinki 2008 08A215 50m 3:17.13
22 374 Miina-anniina Härkänen Lappeenrannan Uimarit 2008 08A412 50m 3:17.15
23 136 Jonna Kurki Simmis Wanda 2008 08A098 50m 3:17.16
24 1042 Viivi Elonen Swimming Team Rauma 2008 08A257 50m 3:17.87
25 134 Emilia Wall Simmis Wanda 2008 08A060 50m 3:18.00
26 296