2019-11-17   11:23:47
VŠlg stŠvne:

VŠlg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordic Age Group Championchips

Her vises alle stŠvnets startlister og programlister opdelt i stŠvneafsnit.

1_S
Event 1, 800m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
16  Pippuri Tuuli  2005  FIN  05A146  50 m  9:13.70   
13  Kallinen Sohvi  2004  FIN  04A222  50 m  9:18.57   
31  Henningsson Sofia  2004  SWE  AH8204  50 m  9:25.07   
107  Birkisdˇttir Freyja  2006  ICE    50 m  9:37.27   
47  K▄BAR Johanna  2006  EST    50 m  9:43.84   
110  Isaksen Ël÷f KristÝn  2005  ICE    50 m  9:45.86   
44  Aabrams Evalotta Victoria  2005  EST    50 m  10:09.81   
103  Simkute Guste  2005  LTU    50 m  10:16.33   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
2_S
Event 2, 1500m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
34  S÷derberg Mikael  2003  SWE  AA9303  50 m  16:24.77   
61  Tammer Toomas Tanel  2003  EST    50 m  16:51.34   
96  Tijunonis Jokubas  2003  LTU    50 m  17:29.88   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
3_S
Event 3, 100m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
81  Tabor Schastine  2005  DEN  0598AB  50 m  58.55   
82  Stjernholm Liva  2004  DEN  0486AA  50 m  58.61   
83  Stanelt Frida Bang  2004  DEN  0422AL  50 m  59.44   
79  Thorsen Mathilde Maria  2004  DEN  0484AI  50 m  59.77   
40  Roos Aurelia  2004  EST    50 m  1:00.39   
19  Karvonen Aliina  2004  FIN  04A587  50 m  1:00.55   
26  Holmquist Moa  2004  SWE  AG1604  50 m  1:00.64   
38  Pogodina Jekaterina  2004  EST    50 m  1:00.78   
45  ZIRK Heleri  2004  EST    50 m  1:00.96   
10  41  Rannamets Brita  2004  EST    50 m  1:01.01   
11  Leppńhaara Vilma  2005  FIN  05A009  50 m  1:01.08   
12  Paatos Aino-kaisa  2004  FIN  04A144  50 m  1:01.57   
13  22  Vesalainen Peppi  2004  FIN  04B162  50 m  1:01.58   
14  102  Puzaraite Gabriele  2004  LTU    50 m  1:02.21   
15  101  Kodraskaite Patricija  2006  LTU    50 m  1:02.43   
16  28  Ek-Vńrn Emelie  2004  SWE  AJ8604  50 m  1:02.89   
17  104  Zlatkute Andzelika  2004  LTU    50 m  1:03.00   
18  50  Toompuu Marie  2004  EST    50 m  1:01.60  EXT 
19  10  Niskala Riikka  2004  FIN  04A142  50 m  1:02.05  EXT 
20  84  Kirketerp Cille  2005  DEN  0526AK  50 m  1:02.52  EXT 
21  49  Maas Mari-Liis  2004  EST    50 m  1:04.07  EXT 
22  39  Gudovskaja Anita  2005  EST    50 m  1:04.26  EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
4_S
Event 4, 100m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
92  Pancerevas Daniil  2004  LTU    50 m  52.40   
62  Solodov Demid  2003  EST    50 m  52.76   
78  Tullberg Alexander  2003  DEN  0377AA  50 m  53.05   
98  Veretinskas Joris  2003  LTU    50 m  53.70   
64  Lihhats Erik  2003  EST    50 m  53.84   
25  Cederlund Henning  2003  SWE  AI1303  50 m  53.92   
91  Kvederis Danielis  2004  LTU    50 m  53.95   
74  Br°ns Valdemar  2003  DEN  0341AC  50 m  54.28   
Forsel Marcus  2003  FIN  03A127  50 m  54.44   
10  65  Grits§k Alan  2003  EST    50 m  54.44   
11  97  Tretjak Martin  2004  LTU    50 m  54.59   
12  55  Jaaska Ronald  2003  EST    50 m  54.61   
13  Lydman Alex  2003  FIN  03A218  50 m  54.68   
14  14  Ravals Simon  2003  FIN  03A528  50 m  55.37   
15  17  Fredriksson Johan Krister  2003  FIN  03A724  50 m  55.63   
16  66  Drozdov Daniil  2004  EST    50 m  54.93  EXT 
17  Herpola Santeri  2003  FIN  03A188  50 m  55.72  EXT 
18  60  Tobler Artur  2004  EST    50 m    EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
5_S
Event 5, 200m Butterfly Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
80  Dahl Alma Bendix  2005  DEN  0574AN  50 m  2:20.50   
73  Dolan Asta Poulsen  2004  DEN  0414AH  50 m  2:21.00   
18  Tiainen Karla  2005  FIN  05A246  50 m  2:25.63   
100  Kerseviciute Radvile  2005  LTU    50 m  2:28.51   
72  Norby Kristine Nilsson  2005  DEN  0534AC  50 m  2:29.02   
85  H°vring Sofie Bruun  2004  DEN  0408AB  50 m  2:29.94   
51  Timofejeva Polina  2005  EST    50 m  2:31.49   
35  Hann Ebba  2004  SWE  AN6804  50 m  2:32.94   
99  Jociute Auguste  2004  LTU    50 m  2:43.62   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
6_S
Event 6, 200m Butterfly Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
75  S°gaard-Andersen Oliver  2003  DEN  0339AK  50 m  2:05.20   
20  Mńenpńń Arttu  2003  FIN  03A892  50 m  2:08.81   
Vainio Luukas  2003  FIN  03A099  50 m  2:10.60   
77  K°hn Joakim  2003  DEN  0375AE  50 m  2:11.04   
95  Skirutis Nojus  2003  LTU    50 m  2:12.68   
27  Auer Axel  2003  SWE  AB8103  50 m  2:12.72   
59  Sepp Konrad Aleksander  2005  EST    50 m  2:14.78   
53  Astrelin Dmitri  2003  EST    50 m  2:16.61   
94  Rindokas Mykolas  2003  LTU    50 m  2:22.12   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
7_S
Event 7, 200m Breaststroke Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
Taskila Pinja  2004  FIN  04A073  50 m  2:36.39   
109  Falsdˇttir Eva MargrÚt  2005  ICE    50 m  2:36.69   
43  Jefimova Eneli  2006  EST    50 m  2:38.44   
30  Borňker Saga  2004  SWE  AN1604  50 m  2:38.82   
71  Jung Mathilda Hyldal  2004  DEN  0414AM  50 m  2:39.13   
11  Yli-─yh÷ Meeri  2004  FIN  04A166  50 m  2:41.55   
47  K▄BAR Johanna  2006  EST    50 m  2:46.69   
76  Zebitz Josefine  2004  DEN  0454AI  50 m  2:49.16   
46  Vorontsova Jekaterina  2005  EST    50 m  2:52.06   
10  52  Rasmann Simona  2004  EST    50 m  2:54.88   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
8_S
Event 8, 200m Breaststroke Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
68  Palvadre Christopher  2003  EST    50 m  2:26.17   
90  Karklelis Dziugas  2003  LTU    50 m  2:27.45   
32  Eriksson August  2004  SWE  AC3104  50 m  2:28.46   
12  Ihalainen Jami  2003  FIN  03A382  50 m  2:29.38   
108  Bj÷rnsson Da­  2004  ICE    50 m  2:29.86   
21  Lindholm Davin  2004  FIN  04B010  50 m  2:30.27   
56  Marran Mihkel Melker  2003  EST    50 m  2:30.42   
57  Milk Karl Mattias  2004  EST    50 m  2:31.46   
15  Hatakka Niklas  2003  FIN  03A534  50 m  2:34.38   
10  58  Prits Ralf Erik  2004  EST    50 m  2:38.23   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
9_S
Event 9, 4X100m Medley Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
87  Danmark  2004  DEN    50 m  4:19.88   
69  Estonia Girls  2004  EST    50 m  4:26.00   
36  Sweden  2004  SWE    50 m  4:27.94   
106  Lithuania Women  2004  LTU    50 m  4:29.70   
23  Finland Women  2005  FIN    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
10_S
Event 10, 4X100m Medley Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
70  Estonia Boys  2003  EST    50 m  3:56.00   
105  Lithuania Men  2004  LTU    50 m  3:57.72   
37  Sweden  2003  SWE    50 m  4:02.22   
87  Danmark  2004  DEN    50 m  4:06.08   
24  Finland Men  2003  FIN    50 m     
114  Iceland Men  2004  ICE    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
11_S
Event 11, 400m Medley Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
80  Dahl Alma Bendix  2005  DEN  0574AN  50 m  5:04.33   
29  Winblad Tea  2004  SWE  AH7404  50 m  5:06.67   
76  Zebitz Josefine  2004  DEN  0454AI  50 m  5:08.45   
109  Falsdˇttir Eva MargrÚt  2005  ICE    50 m  5:14.41   
47  K▄BAR Johanna  2006  EST    50 m  5:16.03   
49  Maas Mari-Liis  2004  EST    50 m  5:26.24   
103  Simkute Guste  2005  LTU    50 m  5:54.11   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
12_S
Event 12, 400m Medley Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
15  Hatakka Niklas  2003  FIN  03A534  50 m  4:39.73   
95  Skirutis Nojus  2003  LTU    50 m  4:43.60   
90  Karklelis Dziugas  2003  LTU    50 m  4:45.13   
34  S÷derberg Mikael  2003  SWE  AA9303  50 m  4:46.50   
59  Sepp Konrad Aleksander  2005  EST    50 m  4:53.17   
53  Astrelin Dmitri  2003  EST    50 m  4:53.34   
60  Tobler Artur  2004  EST    50 m  4:55.18   
21  Lindholm Davin  2004  FIN  04B010  50 m  5:00.70   
96  Tijunonis Jokubas  2003  LTU    50 m  5:01.64   
10  112  KristÝnarson Aron Fannar  2003  ICE    50 m  5:02.24   
11  113  Sig■ˇrsson Veigar Hrafn  2005  ICE    50 m  5:02.71   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
13_S
Event 13, 200m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
82  Stjernholm Liva  2004  DEN  0486AA  50 m  2:06.32   
31  Henningsson Sofia  2004  SWE  AH8204  50 m  2:07.90   
Paatos Aino-kaisa  2004  FIN  04A144  50 m  2:09.39   
16  Pippuri Tuuli  2005  FIN  05A146  50 m  2:10.55   
26  Holmquist Moa  2004  SWE  AG1604  50 m  2:11.58   
45  ZIRK Heleri  2004  EST    50 m  2:12.13   
19  Karvonen Aliina  2004  FIN  04A587  50 m  2:12.14   
38  Pogodina Jekaterina  2004  EST    50 m  2:12.99   
44  Aabrams Evalotta Victoria  2005  EST    50 m  2:16.33   
10  22  Vesalainen Peppi  2004  FIN  04B162  50 m  2:16.45   
11  110  Isaksen Ël÷f KristÝn  2005  ICE    50 m  2:16.61   
12  104  Zlatkute Andzelika  2004  LTU    50 m  2:16.94   
13  101  Kodraskaite Patricija  2006  LTU    50 m  2:16.98   
14  102  Puzaraite Gabriele  2004  LTU    50 m  2:22.75   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
14_S
Event 14, 200m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
74  Br°ns Valdemar  2003  DEN  0341AC  50 m  1:55.94   
62  Solodov Demid  2003  EST    50 m  1:58.29   
25  Cederlund Henning  2003  SWE  AI1303  50 m  1:59.18   
91  Kvederis Danielis  2004  LTU    50 m  1:59.58   
Lydman Alex  2003  FIN  03A218  50 m  1:59.61   
64  Lihhats Erik  2003  EST    50 m  1:59.69   
94  Rindokas Mykolas  2003  LTU    50 m  2:01.81   
98  Veretinskas Joris  2003  LTU    50 m  2:02.51   
61  Tammer Toomas Tanel  2003  EST    50 m  2:02.82   
10  54  Filippov Georg  2004  EST    50 m  2:03.51   
11  88  Audickas Martynas  2004  LTU    50 m  2:06.23   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
15_S
Event 15, 100m Backstrok Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
72  Norby Kristine Nilsson  2005  DEN  0534AC  50 m  1:05.76   
86  Bonefeld Katrine  2004  DEN  0456AA  50 m  1:06.10   
28  Ek-Vńrn Emelie  2004  SWE  AJ8604  50 m  1:06.91   
10  Niskala Riikka  2004  FIN  04A142  50 m  1:07.12   
Leppńhaara Vilma  2005  FIN  05A009  50 m  1:07.20   
48  Vitsut Laura  2004  EST    50 m  1:07.78   
42  Treial Elis  2004  EST    50 m  1:09.06   
39  Gudovskaja Anita  2005  EST    50 m  1:10.24   
103  Simkute Guste  2005  LTU    50 m  1:10.41   
10  43  Jefimova Eneli  2006  EST    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
16_S
Event 16, 100m Backstroke Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
67  Minajev Maksim  2003  EST    50 m  59.95   
93  Praniauskas Tadas  2003  LTU    50 m  59.97   
33  Ahlqvist Gustav  2003  SWE  AK6503  50 m  1:00.68   
55  Jaaska Ronald  2003  EST    50 m  1:01.32   
96  Tijunonis Jokubas  2003  LTU    50 m  1:01.75   
12  Ihalainen Jami  2003  FIN  03A382  50 m  1:02.05   
89  Jankauskas Jokubas  2003  LTU    50 m  1:02.62   
58  Prits Ralf Erik  2004  EST    50 m  1:02.98   
17  Fredriksson Johan Krister  2003  FIN  03A724  50 m  1:03.14   
10  14  Ravals Simon  2003  FIN  03A528  50 m  1:03.73   
11  57  Milk Karl Mattias  2004  EST    50 m  1:11.60   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
17_S
Event 17, 50m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
79  Thorsen Mathilde Maria  2004  DEN  0484AI  50 m  27.12   
84  Kirketerp Cille  2005  DEN  0526AK  50 m  27.28   
83  Stanelt Frida Bang  2004  DEN  0422AL  50 m  27.33   
41  Rannamets Brita  2004  EST    50 m  27.55   
40  Roos Aurelia  2004  EST    50 m  27.68   
22  Vesalainen Peppi  2004  FIN  04B162  50 m  27.80   
45  ZIRK Heleri  2004  EST    50 m  28.10   
50  Toompuu Marie  2004  EST    50 m  28.12   
10  Niskala Riikka  2004  FIN  04A142  50 m  28.28   
10  102  Puzaraite Gabriele  2004  LTU    50 m  28.70   
11  71  Jung Mathilda Hyldal  2004  DEN  0414AM  50 m  29.02   
12  Paatos Aino-kaisa  2004  FIN  04A144  50 m     
13  38  Pogodina Jekaterina  2004  EST    50 m  28.12  EXT 
14  39  Gudovskaja Anita  2005  EST    50 m  28.76  EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
18_S
Event 18, 50m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
78  Tullberg Alexander  2003  DEN  0377AA  50 m  24.08   
62  Solodov Demid  2003  EST    50 m  24.12   
Herpola Santeri  2003  FIN  03A188  50 m  24.39   
68  Palvadre Christopher  2003  EST    50 m  24.55   
14  Ravals Simon  2003  FIN  03A528  50 m  24.65   
98  Veretinskas Joris  2003  LTU    50 m  24.65   
97  Tretjak Martin  2004  LTU    50 m  24.97   
66  Drozdov Daniil  2004  EST    50 m  25.01   
64  Lihhats Erik  2003  EST    50 m  25.39   
10  25  Cederlund Henning  2003  SWE  AI1303  50 m  25.45   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
19_S
Event 19, 100m Butterfly Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
80  Dahl Alma Bendix  2005  DEN  0574AN  50 m  1:02.65   
81  Tabor Schastine  2005  DEN  0598AB  50 m  1:02.98   
85  H°vring Sofie Bruun  2004  DEN  0408AB  50 m  1:03.36   
73  Dolan Asta Poulsen  2004  DEN  0414AH  50 m  1:04.49   
18  Tiainen Karla  2005  FIN  05A246  50 m  1:04.51   
35  Hann Ebba  2004  SWE  AN6804  50 m  1:05.16   
29  Winblad Tea  2004  SWE  AH7404  50 m  1:05.24   
100  Kerseviciute Radvile  2005  LTU    50 m  1:05.63   
41  Rannamets Brita  2004  EST    50 m  1:06.17   
10  99  Jociute Auguste  2004  LTU    50 m  1:06.75   
11  51  Timofejeva Polina  2005  EST    50 m  1:06.78   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
20_S
Event 20, 100m Butterfly Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
75  S°gaard-Andersen Oliver  2003  DEN  0339AK  50 m  56.42   
77  K°hn Joakim  2003  DEN  0375AE  50 m  56.86   
92  Pancerevas Daniil  2004  LTU    50 m  57.18   
Forsel Marcus  2003  FIN  03A127  50 m  57.47   
65  Grits§k Alan  2003  EST    50 m  57.48   
53  Astrelin Dmitri  2003  EST    50 m  57.97   
Vainio Luukas  2003  FIN  03A099  50 m  58.08   
20  Mńenpńń Arttu  2003  FIN  03A892  50 m  58.35   
63  Karat­evski Nikita  2003  EST    50 m  58.66   
10  27  Auer Axel  2003  SWE  AB8103  50 m  58.89   
11  66  Drozdov Daniil  2004  EST    50 m  59.21   
12  97  Tretjak Martin  2004  LTU    50 m  1:00.02   
13  88  Audickas Martynas  2004  LTU    50 m  1:00.63   
14  94  Rindokas Mykolas  2003  LTU    50 m  1:00.99   
15  32  Eriksson August  2004  SWE  AC3104  50 m  1:03.80   
16  60  Tobler Artur  2004  EST    50 m  59.57  EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
21_S
Event 21, 4X100m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
87  Danmark  2004  DEN    50 m  3:56.37   
69  Estonia Girls  2004  EST    50 m  4:04.00   
36  Sweden  2004  SWE    50 m  4:05.75   
106  Lithuania Women  2004  LTU    50 m  4:06.61   
23  Finland Women  2005  FIN    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
22_S
Event 22, 4X100m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
87  Danmark  2004  DEN    50 m  3:35.31   
105  Lithuania Men  2004  LTU    50 m  3:35.59   
70  Estonia Boys  2003  EST    50 m  3:36.00   
37  Sweden  2003  SWE    50 m  3:44.55   
24  Finland Men  2003  FIN    50 m     
114  Iceland Men  2004  ICE    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
23_S
Event 23, 400m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
31  Henningsson Sofia  2004  SWE  AH8204  50 m  4:31.07   
82  Stjernholm Liva  2004  DEN  0486AA  50 m  4:31.30   
Paatos Aino-kaisa  2004  FIN  04A144  50 m  4:32.09   
13  Kallinen Sohvi  2004  FIN  04A222  50 m  4:32.12   
16  Pippuri Tuuli  2005  FIN  05A146  50 m  4:33.28   
107  Birkisdˇttir Freyja  2006  ICE    50 m  4:37.36   
19  Karvonen Aliina  2004  FIN  04A587  50 m  4:39.57   
47  K▄BAR Johanna  2006  EST    50 m  4:40.22   
45  ZIRK Heleri  2004  EST    50 m  4:40.72   
10  38  Pogodina Jekaterina  2004  EST    50 m  4:43.81   
11  110  Isaksen Ël÷f KristÝn  2005  ICE    50 m  4:44.32   
12  44  Aabrams Evalotta Victoria  2005  EST    50 m  4:47.01   
13  101  Kodraskaite Patricija  2006  LTU    50 m  4:52.46   
14  104  Zlatkute Andzelika  2004  LTU    50 m  4:57.90   
15  102  Puzaraite Gabriele  2004  LTU    50 m  4:58.80   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
24_S
Event 24, 400m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
Lydman Alex  2003  FIN  03A218  50 m  4:12.42   
34  S÷derberg Mikael  2003  SWE  AA9303  50 m  4:13.06   
25  Cederlund Henning  2003  SWE  AI1303  50 m  4:14.32   
61  Tammer Toomas Tanel  2003  EST    50 m  4:16.27   
64  Lihhats Erik  2003  EST    50 m  4:16.84   
54  Filippov Georg  2004  EST    50 m  4:18.44   
95  Skirutis Nojus  2003  LTU    50 m  4:18.95   
59  Sepp Konrad Aleksander  2005  EST    50 m  4:21.04   
94  Rindokas Mykolas  2003  LTU    50 m  4:22.30   
10  88  Audickas Martynas  2004  LTU    50 m  4:28.73   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
25_S
Event 25, 200m Backstroke Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
86  Bonefeld Katrine  2004  DEN  0456AA  50 m  2:20.57   
72  Norby Kristine Nilsson  2005  DEN  0534AC  50 m  2:21.76   
Leppńhaara Vilma  2005  FIN  05A009  50 m  2:24.77   
10  Niskala Riikka  2004  FIN  04A142  50 m  2:27.20   
48  Vitsut Laura  2004  EST    50 m  2:28.32   
28  Ek-Vńrn Emelie  2004  SWE  AJ8604  50 m  2:28.48   
42  Treial Elis  2004  EST    50 m  2:29.75   
49  Maas Mari-Liis  2004  EST    50 m  2:30.00   
103  Simkute Guste  2005  LTU    50 m  2:30.78   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
26_S
Event 26, 200m Backstroke Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
93  Praniauskas Tadas  2003  LTU    50 m  2:11.33   
96  Tijunonis Jokubas  2003  LTU    50 m  2:11.72   
67  Minajev Maksim  2003  EST    50 m  2:12.65   
91  Kvederis Danielis  2004  LTU    50 m  2:13.51   
33  Ahlqvist Gustav  2003  SWE  AK6503  50 m  2:15.63   
15  Hatakka Niklas  2003  FIN  03A534  50 m  2:15.64   
17  Fredriksson Johan Krister  2003  FIN  03A724  50 m  2:15.65   
89  Jankauskas Jokubas  2003  LTU    50 m  2:16.40   
58  Prits Ralf Erik  2004  EST    50 m  2:17.26   
10  Forsel Marcus  2003  FIN  03A127  50 m  2:19.60   
11  55  Jaaska Ronald  2003  EST    50 m  2:22.08   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
27_S
Event 27, 100m Breaststroke Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
43  Jefimova Eneli  2006  EST    50 m  1:10.81   
Taskila Pinja  2004  FIN  04A073  50 m  1:13.40   
30  Borňker Saga  2004  SWE  AN1604  50 m  1:14.00   
71  Jung Mathilda Hyldal  2004  DEN  0414AM  50 m  1:14.02   
81  Tabor Schastine  2005  DEN  0598AB  50 m  1:14.17   
11  Yli-─yh÷ Meeri  2004  FIN  04A166  50 m  1:14.18   
109  Falsdˇttir Eva MargrÚt  2005  ICE    50 m  1:14.93   
52  Rasmann Simona  2004  EST    50 m  1:17.21   
50  Toompuu Marie  2004  EST    50 m  1:17.43   
10  46  Vorontsova Jekaterina  2005  EST    50 m  1:17.95   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
28_S
Event 28, 100m Breaststroke Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
68  Palvadre Christopher  2003  EST    50 m  1:06.00   
21  Lindholm Davin  2004  FIN  04B010  50 m  1:07.07   
108  Bj÷rnsson Da­  2004  ICE    50 m  1:07.46   
12  Ihalainen Jami  2003  FIN  03A382  50 m  1:07.66   
32  Eriksson August  2004  SWE  AC3104  50 m  1:07.74   
90  Karklelis Dziugas  2003  LTU    50 m  1:07.99   
Vainio Luukas  2003  FIN  03A099  50 m  1:08.85   
56  Marran Mihkel Melker  2003  EST    50 m  1:08.98   
111  Jˇhannesson Ingvar Orri  2004  ICE    50 m  1:10.95   
10  57  Milk Karl Mattias  2004  EST    50 m  1:11.40   
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
29_S
Event 29, 200m Medley Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
80  Dahl Alma Bendix  2005  DEN  0574AN  50 m  2:23.77   
109  Falsdˇttir Eva MargrÚt  2005  ICE    50 m  2:26.61   
29  Winblad Tea  2004  SWE  AH7404  50 m  2:26.81   
76  Zebitz Josefine  2004  DEN  0454AI  50 m  2:27.23   
85  H°vring Sofie Bruun  2004  DEN  0408AB  50 m  2:27.54   
47  K▄BAR Johanna  2006  EST    50 m  2:29.10   
26  Holmquist Moa  2004  SWE  AG1604  50 m  2:29.13   
73  Dolan Asta Poulsen  2004  DEN  0414AH  50 m  2:29.40   
39  Gudovskaja Anita  2005  EST    50 m  2:31.20   
10  99  Jociute Auguste  2004  LTU    50 m  2:31.26   
11  35  Hann Ebba  2004  SWE  AN6804  50 m  2:31.66   
12  100  Kerseviciute Radvile  2005  LTU    50 m  2:34.81   
13  103  Simkute Guste  2005  LTU    50 m  2:42.49   
14  86  Bonefeld Katrine  2004  DEN  0456AA  50 m  2:34.39  EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
30_S
Event 30, 200m Medley Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
74  Br°ns Valdemar  2003  DEN  0341AC  50 m  2:11.17   
92  Pancerevas Daniil  2004  LTU    50 m  2:13.51   
15  Hatakka Niklas  2003  FIN  03A534  50 m  2:15.64   
53  Astrelin Dmitri  2003  EST    50 m  2:16.85   
65  Grits§k Alan  2003  EST    50 m  2:16.97   
77  K°hn Joakim  2003  DEN  0375AE  50 m  2:17.11   
60  Tobler Artur  2004  EST    50 m  2:17.75   
75  S°gaard-Andersen Oliver  2003  DEN  0339AK  50 m  2:18.30   
96  Tijunonis Jokubas  2003  LTU    50 m  2:18.40   
10  97  Tretjak Martin  2004  LTU    50 m  2:18.74   
11  32  Eriksson August  2004  SWE  AC3104  50 m  2:20.87   
12  63  Karat­evski Nikita  2003  EST    50 m  2:24.82  EXT 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
31_S
Event 31, 4X200m Freestyle Women 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
36  Sweden  2004  SWE    50 m  8:39.79   
87  Danmark  2004  DEN    50 m  8:45.04   
69  Estonia Girls  2004  EST    50 m  9:00.00   
106  Lithuania Women  2004  LTU    50 m  9:16.00   
23  Finland Women  2005  FIN    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 
32_S
Event 32, 4X200m Freestyle Men 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
87  Danmark  2004  DEN    50 m  7:50.71   
70  Estonia Boys  2003  EST    50 m  8:02.00   
37  Sweden  2003  SWE    50 m  8:08.02   
105  Lithuania Men  2004  LTU    50 m  8:11.00   
24  Finland Men  2003  FIN    50 m     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  12 July 2019 
Licensed to: Dansk Sv°mmeunion  Print Time  23:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark