Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HERLEV |
|
25m |
59.39 |
442 |
2 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
58.98 |
572 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
58.81 |
78 |
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
58.57 |
256 |
5 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
58.68 |
16 |
6 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
JYLLINGE |
|
25m |
58.89 |
439 |
7 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
59.24 |
428 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
59.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
25m |
58.34 |
407 |
2 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
57.96 |
298 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
57.66 |
223 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
56.52 |
142 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
57.30 |
72 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
57.94 |
7 |
7 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
25m |
57.98 |
464 |
8 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
58.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|