Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 2:00.45 | |
2 | 463 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 2:01.31 | |
3 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 2:01.57 | |
4 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 2:03.51 | |
5 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 2:04.79 | |
6 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 2:05.19 | |
7 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:05.63 | |
8 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 2:06.45 | |
9 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 2:06.56 | |
10 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 2:06.71 | |
11 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 2:06.84 | |
12 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 2:06.93 | |
13 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 2:07.25 | |
14 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:07.31 | |
15 | 30 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 2:07.49 | |
16 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 2:07.53 | |
17 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:08.70 | |
18 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:09.21 | |
19 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 2:10.35 | |
20 | 306 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 25 m | 2:10.77 | |
21 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 2:10.86 | |
22 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 2:11.42 | |
23 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 2:12.56 | |
24 | 128 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 25 m | 2:12.68 | |
25 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:12.75 | |
26 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 2:13.16 | |
27 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 2:15.36 | |
28 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 2:15.40 | |
29 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 2:15.68 | |
30 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 2:16.38 | |
31 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 2:16.49 | |
32 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 2:16.65 | |
33 | 158 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 2:17.04 | |
34 | 299 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 2:18.28 | |
35 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 2:18.39 | |
36 | 13 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 25 m | 2:18.44 | |
37 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 2:18.67 | |
38 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 2:18.95 | |
39 | 242 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 2:19.28 | |
40 | 403 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 2:19.64 | |
41 | 134 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:19.80 | |
42 | 305 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 2:20.35 | |
43 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 2:21.41 | |
44 | 496 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 2:22.19 | |
45 | 5 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 25 m | 2:24.05 | |
46 | 88 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 25 m | 2:25.37 | |
47 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 2:25.57 | |
48 | 372 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 25 m | 2:25.61 | |
49 | 113 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 25 m | 2:25.71 | |
50 | 271 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 25 m | 2:25.94 | |
51 | 375 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 2:26.23 | |
52 | 135 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 25 m | 2:27.55 | |
53 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 2:28.50 | |
54 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 2:29.59 | |
55 | 9 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | JYLLINGE | 0429AA | 25 m | 2:31.39 | |
56 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 2:31.42 | |
57 | 92 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 25 m | 2:32.31 | |
58 | 303 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 25 m | 2:34.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |