Program för Gurrasimmet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 9.00 Insim 8.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
43 |
|
Arvid Nilsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG2703 |
25m |
26.88 |
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Johan Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2002 |
AT3902 |
25m |
27.46 |
|
|
|
|
|
3 |
53 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
25m |
27.63 |
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Linus Wickström |
Danderyds Simförening |
2003 |
AK8303 |
25m |
28.17 |
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Adrian Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AV6104 |
50m |
28.56 |
|
|
|
|
|
6 |
174 |
|
Marcus Hultman |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AT5303 |
25m |
29.04 |
|
|
|
|
|
7 |
52 |
|
Morten Brattgård |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE8104 |
25m |
29.28 |
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
25m |
29.39 |
|
|
|
|
|
9 |
139 |
|
Axel Hallenborg |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2004 |
AO5504 |
50m |
29.42 |
|
|
|
|
|
10 |
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN5905 |
50m |
29.47 |
|
|
|
|
|
11 |
97 |
|
Axel Gustavsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AK8705 |
50m |
29.65 |
|
|
|
|
|
12 |
51 |
|
Melvin Rinaldo |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AA5905 |
25m |
29.80 |
|
|
|
|
|
13 |
177 |
|
Manfred Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AI6705 |
50m |
30.42 |
|
|
|
|
|
14 |
44 |
|
Max Eriksson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG0703 |
25m |
30.49 |
|
|
|
|
|
15 |
189 |
|
Gabriel Klinge |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AS0506 |
50m |
30.94 |
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Calle Samuelsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AJ4503 |
25m |
31.23 |
|
|
|
|
|
17 |
95 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
25m |
31.81 |
|
|
|
|
|
18 |
61 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
25m |
31.83 |
|
|
|
|
|
19 |
45 |
|
Oskar Sundqvist |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AH3303 |
25m |
32.06 |
|
|
|
|
|
20 |
146 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2005 |
AN8705 |
50m |
32.12 |
|
|
|
|
|
21 |
24 |
|
William Lagerlöf |
Danderyds Simförening |
2007 |
AR5507 |
25m |
32.42 |
|
|
|
|
|
22 |
149 |
|
Frans Willquist |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2005 |
AQ5905 |
50m |
32.50 |
|
|
|
|
|
23 |
137 |
|
Gustav Dahlberg |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AQ4502 |
25m |
32.86 |
|
|
|
|
|
24 |
218 |
|
Filip Norlin |
Täby Sim |
2005 |
AV5505 |
25m |
32.86 |
|
|
|
|
|
25 |
223 |
|
Leo Trolin |
Hellas Simklubb |
2003 |
AY1103 |
25m |
32.91 |
|
|
|
|
|
26 |
58 |
|
Anton Sjödin |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AS1904 |
25m |
33.97 |
|
|
|
|
|
27 |
176 |
|
Eskil Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AE3506 |
25m |
34.06 |
|
|
|
|
|
28 |
215 |
|
Arvid Thoresson |
Täby Sim |
2005 |
AS5505 |
25m |
34.22 |
|
|
|
|
|
29 |
56 |
|
Mathias Steffansson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AF2505 |
25m |
34.29 |
|
|
|
|
|
30 |
105 |
|
Oscar Andersson |
Lidingö Simklubb |
2007 |
AK3107 |
25m |
34.91 |
|
|
|
|
|
31 |
219 |
|
Stanislav Shabaltas |
Täby Sim |
2005 |
AV0705 |
25m |
34.99 |
|
|
|
|
|
32 |
188 |
|
Leo Brehmer |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AT6305 |
50m |
35.29 |
|
|
|
|
|
33 |
216 |
|
Kevin Lenstad |
Täby Sim |
2005 |
AU3905 |
25m |
35.53 |
|
|
|
|
|
34 |
198 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AP0907 |
50m |
36.37 |
|
|
|
|
|
35 |
196 |
|
Albert Sharpe |
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
AL4308 |
25m |
36.43 |
|
|
|
|
|
36 |
178 |
|
Mikael Lanestrand |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AI7705 |
25m |
37.43 |
|
|
|
|
|
37 |
17 |
|
Erik Rosander |
Danderyds Simförening |
2007 |
AN4307 |
25m |
37.56 |
|
|
|
|
|
38 |
110 |
|
Erik Dahle |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AV5905 |
25m |
37.66 |
|
|
|
|
|
39 |
64 |
|
Lukas Alvén |
Gustavsbergs Simsällskap |
2007 |
AI5307 |
25m |
39.02 |
|
|
|
|
|
40 |
145 |
|
Ivan Hvenmark |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2006 |
AI4706 |
25m |
39.55 |
|
|
|
|
|
41 |
192 |
|
Eric Björkholm |
Skuru Idrottsklubb |
2009 |
AD2109 |
25m |
39.79 |
|
|
|
|
|
42 |
153 |
|
Raoul Eneskjöld |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2007 |
AN8707 |
25m |
40.40 |
|
|
|
|
|
43 |
163 |
|
philip norling |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2008 |
AO9508 |
25m |
41.09 |
|
|
|
|
|
44 |
142 |
|
Oliver Timm |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2006 |
AE0706 |
50m |
44.57 |
|
|
|
|
|
45 |
71 |
|
Hugo Leiderman |
Gustavsbergs Simsällskap |
2008 |
AL1708 |
25m |
45.77 |
|
|
|
|
|
46 |
203 |
|
Henry Arvered |
Skuru Idrottsklubb |
2010 |
AE4510 |
25m |
49.42 |
|
|
|
|
|
47 |
152 |
|
Wilhelm Dahlen |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2008 |
AI3708 |
25m |
50.07 |
|
|
|
|
|
48 |
202 |
|
Nils Ekengren |
Skuru Idrottsklubb |
2010 |
AD2510 |
25m |
52.05 |
|
|
|
|
|
49 |
67 |
|
Ture Nordman |
Gustavsbergs Simsällskap |
2006 |
AS0306 |
25m |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
50 |
42 |
|
Edvin Croner |
Gustavsbergs Simsällskap |
2007 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
116 |
|
Axel Nyman |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AW5706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
200 |
|
Xander Nolte |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AW4506 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
41 |
|
Melker Gustafsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-22 07:42:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|