Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
506 |
3 |
Mejse Nielsen |
2008 |
0880AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
486 |
4 |
Alesia Gabriela Taraboi |
2008 |
0874AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
501 |
5 |
Silje Wind Damsgaard |
2008 |
0882AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
489 |
6 |
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Alma Fuglsang Vintersfjord |
2008 |
0876AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
591 |
2 |
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
0776AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
496 |
3 |
Jasmin Fleur Jørgensen |
2007 |
0770AY |
RINGSTED |
|
25m |
|
721 |
4 |
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
TRITON B |
|
25m |
|
497 |
5 |
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
507 |
6 |
Frida Grønnehøj |
2008 |
0826AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
492 |
7 |
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
1110AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
498 |
8 |
Lærke Neya Jørgensen |
2010 |
1098AI |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Julie Guul |
2008 |
0858AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:07.28 |
514 |
2 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
56.05 |
509 |
3 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
49.46 |
609 |
4 |
Filippa Würfel |
2010 |
1026AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
47.74 |
462 |
5 |
Lidia Beyarslan |
2008 |
0820AR |
ROSKILDE |
|
25m |
48.89 |
515 |
6 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
53.52 |
614 |
7 |
Laura Wester |
2008 |
0894AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
57.57 |
487 |
8 |
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
459 |
1 |
Karoline Hauch |
2009 |
0936AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
46.07 |
516 |
2 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
45.30 |
606 |
3 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
42.59 |
532 |
4 |
Emma Thomns |
2009 |
0912AF |
NAKSKOV |
|
25m |
41.62 |
415 |
5 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
42.06 |
586 |
6 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
44.92 |
512 |
7 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
45.53 |
717 |
8 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
46.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
707 |
1 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
40.58 |
650 |
2 |
Liva Heitmann Kjærulf |
2009 |
0910AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
40.41 |
585 |
3 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
39.04 |
622 |
4 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
38.76 |
631 |
5 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
38.99 |
513 |
6 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
40.13 |
442 |
7 |
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
RØNNE |
|
25m |
40.47 |
708 |
8 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
41.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
625 |
1 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.20 |
527 |
2 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
35.44 |
429 |
3 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
35.06 |
431 |
4 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
25m |
34.97 |
534 |
5 |
Signe Hofmann Petersen |
2006 |
0612AU |
NAKSKOV |
|
25m |
35.01 |
820 |
6 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
35.07 |
417 |
7 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
36.31 |
523 |
8 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
37.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
521 |
1 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
34.04 |
452 |
2 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
33.53 |
399 |
3 |
Heida Dogg Gudmundsdottir |
2007 |
|
BREIDABLIK |
|
25m |
32.90 |
422 |
4 |
Leila-Christina Rohde |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
32.70 |
441 |
5 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
25m |
32.82 |
519 |
6 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
33.31 |
646 |
7 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
33.80 |
648 |
8 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
34.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
438 |
1 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
32.39 |
814 |
2 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
31.93 |
639 |
3 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
31.66 |
812 |
4 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
31.49 |
430 |
5 |
Julia Andersson |
2007 |
AH2407 |
RONNEBY SS |
|
25m |
31.51 |
524 |
6 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
31.77 |
583 |
7 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
32.02 |
700 |
8 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
32.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
31.45 |
550 |
2 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
31.31 |
564 |
3 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.87 |
596 |
4 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
30.76 |
552 |
5 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
30.86 |
569 |
6 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
31.06 |
535 |
7 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
31.35 |
437 |
8 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
31.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
559 |
1 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
30.73 |
427 |
2 |
Engla Löfström |
2003 |
BV5203 |
RONNEBY SS |
|
25m |
30.58 |
536 |
3 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
30.35 |
456 |
4 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
30.11 |
635 |
5 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
30.30 |
425 |
6 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
30.49 |
582 |
7 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.71 |
410 |
8 |
Antonia Goldberg |
2005 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
30.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
821 |
1 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
29.57 |
472 |
2 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
29.48 |
478 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
29.21 |
547 |
4 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
28.82 |
469 |
5 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
28.91 |
444 |
6 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
29.45 |
468 |
7 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
29.53 |
641 |
8 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
29.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
560 |
1 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
28.48 |
398 |
2 |
Emilia Sol Gudmundsdottir |
2002 |
|
AEGIR |
|
25m |
28.29 |
684 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
28.01 |
421 |
4 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
27.87 |
691 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
27.98 |
563 |
6 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
28.06 |
607 |
7 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
28.34 |
551 |
8 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
28.71 |
|
|
Heat 13 (15) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Isabell Gantzke |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
36.69 |
574 |
2 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
36.21 |
593 |
3 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.85 |
406 |
4 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
31.72 |
426 |
5 |
Penny Kennerwall |
2008 |
AK5808 |
RONNEBY SS |
|
25m |
33.57 |
598 |
6 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
36.13 |
619 |
7 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
36.42 |
588 |
8 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.41 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
31.24 |
548 |
2 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
31.04 |
405 |
3 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
29.89 |
412 |
4 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
28.67 |
696 |
5 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
29.42 |
647 |
6 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
30.27 |
659 |
7 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
25m |
31.10 |
565 |
8 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
31.28 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
566 |
1 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
27.81 |
475 |
2 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
27.32 |
694 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
26.56 |
401 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
25m |
24.93 |
568 |
5 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
26.53 |
689 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
27.06 |
822 |
7 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
27.61 |
587 |
8 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
27.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|