Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer |
Finaler (8) |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
504 |
3 |
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
RINGSTED |
|
25m |
|
500 |
4 |
Rune Toke Hommel-Nielsen |
2009 |
0935BC |
RINGSTED |
|
25m |
|
502 |
5 |
Teodor Rys-Bojsen |
2009 |
0937BC |
RINGSTED |
|
25m |
|
503 |
6 |
Alexander Saust Sannerúd |
2008 |
0851AN |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Hector Haak |
2010 |
1051AF |
RINGSTED |
|
25m |
|
491 |
2 |
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
RINGSTED |
|
25m |
|
722 |
3 |
Tsz-Wai Alfred Lau |
2008 |
0865AN |
TRITON B |
|
25m |
|
661 |
4 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:02.53 |
584 |
5 |
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:03.65 |
490 |
6 |
August Sannerud |
2011 |
1145AC |
RINGSTED |
|
25m |
|
493 |
7 |
Gabriel Sukkot |
2009 |
0933BC |
RINGSTED |
|
25m |
|
499 |
8 |
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
649 |
1 |
Mic Langhoff Rasmussen |
2005 |
0533AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
51.67 |
624 |
2 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
49.36 |
657 |
3 |
Jakob Bagge Møller |
2006 |
0605AK |
SK-SYD |
|
25m |
45.53 |
640 |
4 |
Mikkel Munkholm |
2006 |
0631AE |
DRAGSHOLM |
|
25m |
44.16 |
525 |
5 |
Noah Berg Pedersen |
2005 |
0561AM |
RINGSTED |
|
25m |
45.06 |
697 |
6 |
Alexander Nielsen |
2006 |
0697AD |
TRITON B |
|
25m |
48.89 |
439 |
7 |
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
RØNNE |
|
25m |
51.48 |
599 |
8 |
Benjamin Svenningsen |
2009 |
0949AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:02.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
589 |
1 |
Thoke Thomsen |
2006 |
0681AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
42.62 |
470 |
2 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
40.19 |
672 |
3 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
25m |
36.84 |
804 |
4 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
25m |
35.14 |
483 |
5 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
36.08 |
637 |
6 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
36.90 |
419 |
7 |
Maarten-Jorgen Papenbroock |
2004 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
41.27 |
537 |
8 |
August Larsen |
2005 |
0547AO |
NAKSKOV |
|
25m |
43.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
651 |
1 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
34.79 |
681 |
2 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
33.87 |
549 |
3 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
32.98 |
666 |
4 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
32.60 |
633 |
5 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
32.65 |
545 |
6 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
33.19 |
673 |
7 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
34.70 |
542 |
8 |
Sebastian H. Petersen |
2003 |
0385AQ |
NAKSKOV |
|
25m |
34.85 |
|
|
Heat 6 (8) (Årg. 2007-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
662 |
1 |
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
0951AF |
SK-SYD |
|
25m |
52.96 |
604 |
2 |
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
50.15 |
408 |
3 |
Oliver Franz |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
46.51 |
623 |
4 |
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
43.85 |
658 |
5 |
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
SK-SYD |
|
25m |
45.47 |
403 |
6 |
Hugo Schmill |
2009 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
48.14 |
435 |
7 |
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
RØNNE |
|
25m |
51.41 |
464 |
8 |
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
0895AB |
ROSKILDE |
|
25m |
56.13 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
530 |
1 |
Zacharias Houman |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
25m |
37.61 |
816 |
2 |
William Larsen |
2006 |
0611AO |
VORDINGB |
|
25m |
35.99 |
449 |
3 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
34.98 |
453 |
4 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
30.51 |
555 |
5 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
34.75 |
482 |
6 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
25m |
35.70 |
451 |
7 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
37.24 |
407 |
8 |
Fiete Maximilian Deissler |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
39.83 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1921-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
611 |
1 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
31.56 |
677 |
2 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
30.96 |
674 |
3 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
29.29 |
553 |
4 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
28.92 |
683 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
28.94 |
481 |
6 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
30.73 |
813 |
7 |
Emil Klingberg |
1987 |
8705AB |
VORDINGB |
|
25m |
31.00 |
418 |
8 |
Christer Papenbroock |
2002 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
32.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|