Program för DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Väggabadet |
Arrangör: |
Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
2XU Island Challenge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
3 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:38.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
4 |
|
Isak Axelsson |
2002 |
KARLSKRONA |
2:54.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
5 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
SK SYDSIM |
3:11.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
1 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
2:51.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
2 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
2:49.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
3 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:48.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
4 |
|
Marcus Skog |
1996 |
KLIPPAN |
2:46.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
5 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
KARLSKRONA |
2:47.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
586 |
6 |
|
Aron Persson |
2004 |
YSTADS SS |
2:48.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
7 |
|
Malte Laurén |
2004 |
SK HAJEN |
2:50.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
8 |
|
Max Ringström |
2004 |
TRELLEBORG |
2:51.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
1 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:45.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
2 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
MKK |
2:43.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
3 |
|
Casper Svärd |
2001 |
LANDSKRONA |
2:43.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
4 |
|
Axel Andrén |
2001 |
MKK |
2:37.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
5 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
2:41.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
6 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
HS |
2:43.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
7 |
|
Vlad Lupu |
2003 |
HS |
2:44.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
8 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
MKK |
2:45.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
1 |
|
Max Persson |
2001 |
YSTADS SS |
2:32.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
2 |
|
Anton Andersson |
1997 |
MKK |
2:28.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
3 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
2:20.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
4 |
|
Gustav Persson |
2000 |
HS |
2:17.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
5 |
|
Linus Kahl |
2001 |
LANDSKRONA |
2:20.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
6 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:26.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
7 |
|
Gustaf Persson |
2001 |
YSTADS SS |
2:31.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
8 |
|
Jonatan Wede |
1988 |
LANDSKRONA |
2:36.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-02 14:17:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|