2020-10-29   11:22:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
9 200m Fjärilsim Pojkar
Sponsor:
15oy 2:06.82 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Linköping SWE 2016-01-01
16-17 2:03.31 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15oy 2:12.72 Axel Auer 2003 Karlskrona SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 2:03.31 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-28
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 104 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 2:17.42
2 290 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 2:22.99
3 519 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 2:24.59
4 749 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 2:25.29
5 656 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 50m 2:29.18
6 242 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 50m 2:29.42
7 172 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 2:29.60
8 409 Lucas Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 AA8305 50m 2:29.77
9 609 Malte Almqvist Föreningen Varberg Sim 2004 AB9904 50m 2:30.32
10 406 Olle Nilsson Sala Simsällskap 2004 AL3104 50m 2:30.81
11 522 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 2:31.28
12 170 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 50m 2:31.55
13 384 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 50m 2:32.14
14 590 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 50m 2:33.05
15 405 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 50m 2:33.13
16 38 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 2:33.95
17 374 Fabian Lagström Oskarshamns Simsällskap 2004 AP8504 50m 2:33.97
18 332 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 2:34.11
19 311 Max Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE2504 50m 2:34.26
20 254 David Axelsson Linköpings Allmänna SS 2004 AC3704 50m 2:34.85
21 30 Charlie Skoglund Macmillan Simklubben Elfsborg 2004 BA1104 50m 2:34.89
22 354 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 50m 2:35.83
23 534 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 50m 2:36.03
24 741 Ludvig Romare Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA2704 50m 2:36.39
25 524 Michael Andrée Södertörns Simsällskap 2004 AX7904 50m 2:36.39
26 672 Isak Rehnman Västerås Simsällskap 2004 AI5304 50m 2:36.70
27 739 Max Ringström Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA8304 50m 2:36.77
28 758 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 50m 2:36.84
29 523 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 50m 2:36.96
30 408 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 50m 2:37.31
31 744 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 50m 2:37.50
32 392 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 50m 2:37.56
33 330 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 2:38.09
34 389 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 50m 2:38.20
35 212 Gustaf Wänt Kungsbacka Simsällskap 2004 AT8304 50m 2:38.26
36 390 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 50m 2:39.32
37 622 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 50m 2:39.38
38 141 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:39.57
39 735 Eddie  Dahlström Föreningen Uddevalla Sim 2004 AW0304 50m 2:39.76
40 484 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 2:40.04
41 612 Arvid Kvorning Föreningen Varberg Sim 2005 AB9705 50m 2:40.20
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 380 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 50m 2:08.72
2 647 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:09.22
3 376 Ian Hangård Simklubben Poseidon 2002 AB5302 50m 2:09.36
4 403 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 2:10.79
5 349 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 2:11.86
6 585 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 50m 2:15.54
7 444 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 2:16.17
8 462 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 2:16.37
9 595 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 2:16.81
10 700 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 2:17.78
11 95 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 50m 2:17.99
12 308 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 50m 2:18.12
13 263 Kian Hassani Linköpings Allmänna SS 2003 BR0303 50m 2:18.75
14 646 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 2:19.97
15 720 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 2:20.22
16 304 Henrik Eriksson Motala Simsällskap 2002 AJ6902 50m 2:20.97
17 315 Måns Evertsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AR2103 50m 2:21.54
18 412 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 50m 2:21.66
2003 AI8703
19 165 Dennis Partanen Jönköpings Simsällskap 50m 2:22.18
2003 AI5703
20 201 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 50m 2:23.10
2003 AA1703
21 531 Noel Persson Simklubben Triton 50m 2:23.39
2002 AG2702
22 726 Oskar Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 50m 2:24.00
2003 AS7503
23 253 Olle Almén Linköpings Allmänna SS 50m 2:24.12
2003 AH3503
24 137 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 50m 2:24.16
2003 AB1303
25 493 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 50m 2:24.78
2003 AF0503
26 202 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 50m 2:24.91
2003 AI6103
27 568 Isac Rune Täby Sim 50m 2:25.20
2003 AM9503
28 682 Anton Strand Växjö Simsällskap 50m 2:27.70
2003 AH8903
29 535 Arvid Nilsson Simklubben Triton 2003 AK4303 50m 2:30.13
2019-07-09 19:37:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner