2020-10-29   11:47:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
5 400m Frisim Pojkar
Sponsor:
14oy 4:08.87 Linus Junefelt 1992 Jänköpings SS SWE Stockholm SWE 2006-01-01
15 4:03.65 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Malmö SWE 2007-01-01
16-17 3:59.59 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2017-01-01
FM 14oy 4:22.09 Adi Ramovic 2004 Upsala S SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15 4:13.06 Mikael Söderberg 2003 Upsala S SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 4:05.66 Oliver Rehn 2001 SK Neptun SWE Malmö SWE 2018-06-28
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 701 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 50m 4:26.67
2 108 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 50m 4:27.41
3 508 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 4:29.37
4 699 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 50m 4:31.27
5 484 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 4:36.51
6 717 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 50m 4:37.41
7 656 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 50m 4:37.57
8 116 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 50m 4:38.31
9 602 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 50m 4:39.60
10 305 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 2005 AC1305 50m 4:39.69
11 522 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 50m 4:40.11
12 399 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 50m 4:40.29
13 409 Lucas Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 AA8305 50m 4:41.16
14 289 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 50m 4:41.36
15 22 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 50m 4:41.75
16 170 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 50m 4:42.17
17 148 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 50m 4:43.81
18 261 Elvis Ericson Linköpings Allmänna SS 2005 AG0105 50m 4:43.82
19 149 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 50m 4:43.88
20 576 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 4:44.67
21 240 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 4:45.25
22 386 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 50m 4:45.37
23 467 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 4:45.43
24 744 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 50m 4:46.73
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 258 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 4:15.92
2 104 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 4:18.82
3 599 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 4:20.58
4 532 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 50m 4:27.40
5 147 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 4:28.69
6 387 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 50m 4:28.99
7 649 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 4:29.11
8 330 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 4:31.39
9 146 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 4:31.62
10 601 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 50m 4:31.91
11 110 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 4:32.67
12 272 Theo Ylipää Luleå Simsällskap 2004 AB0704 50m 4:33.80
13 57 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 50m 4:33.90
14 214 Alexander Johansson Kungsbacka Simsällskap 2004 AV1504 50m 4:36.38
15 402 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 50m 4:36.73
16 254 David Axelsson Linköpings Allmänna SS 2004 AC3704 50m 4:37.41
17 235 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 50m 4:41.55
18 213 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 4:44.50
19 698 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 50m 4:45.37
20 485 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 50m 4:46.74
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 475 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 50m 4:10.60
2 101 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 50m 4:11.26
3 377 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 50m 4:11.43
4 558 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 4:13.03
5 595 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 4:13.06
6 102 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2003 AI1303 50m 4:14.32
7 638 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 4:14.88
8 632 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 4:15.65
9 287 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 50m 4:15.97
10 443 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 4:16.58
11 94 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 2002 AG7702 50m 4:17.36
12 137 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 4:20.88
13 704 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 50m 4:21.72
14 547 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 4:22.42
15 52 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 4:24.18
16 159 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 50m 4:25.53
17 646 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 4:28.28
18 250 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 50m 4:28.78
19 695 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 4:30.22
20 256 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 50m 4:30.69
21 718 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 50m 4:30.89
22 684 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 4:31.69
23 364 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 4:33.78
24 157 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap 2002 AG3702 50m 4:35.39
2019-07-09 19:37:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner