2020-10-31   04:41:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
34 200m Bröstsim Pojkar
Sponsor:
15oy 2:24.19 Daniel Räisänen 1999 Täby S SWE Malmö SWE 2014-01-01
16-17 2:17.52 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Borås SWE 2012-01-01
FM 15oy 2:30.43 David Neuhardt 2003 Spårvägen SF SWE Malmö SWE 2018-07-01
FM 16-17 2:22.79 August Mathisen 2001 Helsingborgs S SWE Malmö SWE 2018-07-01
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 630 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 2:32.11
2 290 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 2:32.74
3 339 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 2:33.41
4 141 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:37.79
5 499 Malte Söderberg Södertälje Simsällskap 2004 AL1904 50m 2:39.56
6 154 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 50m 2:39.62
7 449 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 2:39.75
8 84 Malte Laurén Simklubben Hajen 2004 AE1704 50m 2:40.50
9 333 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 2:40.93
10 693 Aron Persson Ystads Simsällskap 2004 AM4504 50m 2:40.93
11 569 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 2:41.66
12 7 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 2004 AE5504 50m 2:41.96
13 26 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 50m 2:41.98
14 123 Malte Svensson Helsingborgs Simsällskap 2005 AN2305 50m 2:42.00
15 758 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 50m 2:42.07
16 652 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 50m 2:43.02
17 163 David Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AA7505 50m 2:43.06
18 394 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 50m 2:43.47
19 338 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 50m 2:43.73
20 38 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 2:44.57
21 757 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 50m 2:45.01
22 501 Elton Söderberg Södertälje Simsällskap 2006 AH0306 50m 2:45.66
23 447 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 2:45.85
24 747 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 2:46.69
25 296 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 50m 2:47.10
26 Helsingborgs Simsällskap 50m 2:47.22
117 Niklas Andersson 2005 AF9905
27 Karlskrona Simsällskap 50m 2:47.42
183 Hannes Wrenne 2004 AC4304
28 Simklubben Poseidon 50m 2:47.55
393 Jakob Lindskoug 2004 AN8704
29 Föreningen Trelleborg Sim 50m 2:47.61
739 Max Ringström 2004 AA8304
30 Skövde Simsällskap 50m 2:47.68
439 Jibbe Schimmel 2004 AT3504
31 Umeå Simsällskap 50m 2:48.14
590 Iyas Kalash 2004 AO4304
32 Jönköpings Simsällskap 50m 2:48.43
167 Max Grubesic 2004 AH8104
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 558 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 2:20.99
2 517 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m 2:26.40
3 728 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 2:27.07
4 286 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 2:27.75
5 210 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 2:29.47
6 451 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 2:29.50
7 303 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 50m 2:30.47
8 6 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 2:30.96
9 454 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 2:31.90
10 90 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 50m 2:32.94
11 Spårvägen Simförening 50m 2:33.27
448 Oliver Erneholm 2003 AO4503
12 Väsby Simsällskap 50m 2:33.62
640 William Lernå 2002 AF4102
13 Solna Sundbyberg SS 04 50m 2:33.88
721 Douglas Reuterskiöld 2002 AM1302
14 Kappsimningsklubben Karpen 50m 2:34.92
201 Simon Persson 2003 AA1703
15 Solna Sundbyberg SS 04 50m 2:35.02
722 Leonardo Montes 2002 AN2902
16 Spårvägen Simförening 50m 2:35.03
446 Arvid Styrman 2002 AQ2502
17 Linköpings Allmänna SS 50m 2:35.22
250 Ruben Staaf 2002 AI2702
18 Täby Sim 50m 2:35.85
570 Simon Seel 2003 AO0903
19 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 2:36.76
315 Måns Evertsson 2003 AR2103
20 700 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 2:36.76
21 530 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 50m 2:37.59
22 709 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 2:39.02
23 285 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4902 50m 2:39.07
24 565 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 50m 2:39.47
25 694 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 50m 2:39.59
26 494 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 2:39.69
27 681 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap 2002 AL1302 50m 2:39.84
28 445 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 2:39.91
29 684 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 2:39.92
30 497 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap 2002 AQ6902 50m 2:40.24
31 544 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 50m 2:40.29
32 255 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 50m 2:40.36
33 556 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 2:40.38
34 476 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 2:40.58
35 189 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 50m 2:40.64
36 444 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 2:43.73
37 103 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap 2003 AI3303 50m 2:43.78
2019-07-09 19:37:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner