2020-10-29   12:05:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
24 200m Frisim Pojkar
Sponsor:
15oy 1:56.74 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg SWE Köping SWE 2010-01-01
16-17 1:50.11 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-27
FM 15oy 2:00.90 Mikael Söderberg 2003 Upsala S SWE Malmö SWE 2018-06-30
FM 16-17 1:55.12 Oliver Rehn 2001 SK Neptun SWE Malmö SWE 2018-06-30
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 104 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 2:01.19
2 532 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 50m 2:02.49
3 599 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 2:02.56
4 387 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 50m 2:05.47
5 701 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 50m 2:05.85
6 508 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 2:06.27
7 213 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 2:06.28
8 258 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 2:06.30
9 108 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 50m 2:06.77
10 717 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 50m 2:07.26
11 330 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 2:07.28
12 289 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 50m 2:07.39
13 649 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 2:07.84
14 146 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 2:07.97
15 23 Kevin Söderqvist Simklubben Elfsborg 2004 AF9704 50m 2:07.98
16 262 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 50m 2:08.12
17 272 Theo Ylipää Luleå Simsällskap 2004 AB0704 50m 2:08.27
18 235 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 50m 2:08.52
19 402 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 50m 2:08.64
20 116 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 50m 2:08.77
21 141 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:09.38
22 630 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 2:09.41
23 290 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 2:09.42
24 147 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 2:09.62
25 311 Max Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE2504 50m 2:09.62
26 214 Alexander Johansson Kungsbacka Simsällskap 2004 AV1504 50m 2:10.12
27 624 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 50m 2:11.24
28 467 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m 2:11.35
29 602 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 50m 2:11.38
30 119 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 50m 2:11.74
31 191 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 50m 2:12.01
32 406 Olle Nilsson Sala Simsällskap 2004 AL3104 50m 2:12.07
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 91 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 1:54.58
2 287 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 50m 1:55.29
3 585 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 50m 1:57.05
4 101 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 50m 1:58.41
5 475 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 50m 1:59.10
6 377 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 50m 1:59.72
7 558 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 1:59.91
8 90 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 50m 2:00.58
9 480 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 50m 2:01.07
10 638 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 2:01.84
11 704 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 50m 2:02.01
12 728 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 2:02.05
13 684 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 2:02.18
14 379 Nils Wergeland Simklubben Poseidon 2002 AE4902 50m 2:02.57
15 494 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 2:03.01
16 271 Albin Eriksson Luleå Simsällskap 2003 AF3503 50m 2:03.01
17 647 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:03.05
18 137 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 2:03.06
19 195 Max Leisten Karlstads Simsällskap 2002 AZ5102 50m 2:03.61
20 303 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 50m 2:03.87
21 286 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 2:03.88
22 720 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 2:03.89
23 52 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 2:03.96
24 179 Philip Turkowitch Kalmar Simsällskap 2003 AY0703 50m 2:04.45
25 201 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 2:04.73
26 454 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 2:05.13
27 646 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 2:07.79
28 695 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 2:07.94
29 718 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 50m 2:08.23
30 157 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap 2002 AG3702 50m 2:08.72
31 82 Gabriel Agardh Simklubben Hajen 2003 AG8103 50m 2:13.17
32 429 Arvid Hallenborg Skuru Idrottsklubb 2002 AM1902 25m 2:05.35
2019-07-09 19:37:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner