2020-10-29   12:39:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
22 100m Fjärilsim Pojkar
Sponsor:
14oy 59.11 Axel Auer 2003 Karlskrona SS SWE Malmö SWE 2017-01-01
15 56.77 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Linköping SWE 2016-01-01
16-17 55.26 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-30
FM 14oy 1:01.31 William Lundblad 2004 Helsingborgs S SWE Malmö SWE 2018-06-30
FM 15 58.76 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets SK SWE Malmö SWE 2018-06-30
FM 16-17 55.26 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-30
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 108 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 50m 1:02.59
2 242 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 50m 1:04.22
3 117 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 50m 1:04.34
4 296 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 50m 1:05.01
5 305 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 2005 AC1305 50m 1:05.53
6 717 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 50m 1:05.54
7 508 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 1:05.65
8 656 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 50m 1:06.29
9 484 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 50m 1:06.32
10 332 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 1:06.33
11 289 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 50m 1:06.70
12 701 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 50m 1:06.97
13 602 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 50m 1:06.99
14 268 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 50m 1:07.20
15 170 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 50m 1:07.26
16 534 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 50m 1:07.63
17 612 Arvid Kvorning Föreningen Varberg Sim 2005 AB9705 50m 1:07.67
18 333 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 1:08.15
19 149 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 50m 1:08.19
20 699 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 50m 1:08.20 EFT
21 405 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 50m 1:08.24
22 614 Alvin Åkesson Föreningen Varberg Sim 2005 AH4505 50m 1:08.29
23 409 Lucas Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 AA8305 50m 1:08.47
24 449 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:08.66
25 452 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 50m 1:08.68
26 22 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 50m 1:08.86
27 390 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 50m 1:09.47
28 386 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 50m 1:09.57
29 744 Jonathan Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2005 AG1505 50m 1:10.01
30 340 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 1:11.47
31 501 Elton Söderberg Södertälje Simsällskap 2006 AH0306 50m 1:14.91
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 104 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 59.81
2 309 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 50m 1:01.37
3 290 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 1:01.78
4 609 Malte Almqvist Föreningen Varberg Sim 2004 AB9904 50m 1:02.38
5 532 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 50m 1:03.29
6 735 Eddie  Dahlström Föreningen Uddevalla Sim 2004 AW0304 50m 1:03.37
7 649 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 1:03.91
8 172 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 1:03.94
9 30 Charlie Skoglund Macmillan Simklubben Elfsborg 2004 BA1104 50m 1:03.95
10 498 Johan Thormé Rova Södertälje Simsällskap 2004 AK7504 50m 1:04.27
11 747 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 1:04.68
12 524 Michael Andrée Södertörns Simsällskap 2004 AX7904 50m 1:04.81
13 339 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 1:05.09
14 519 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:05.25
15 334 Gustavs Cerps Simklubben Neptun 2004 AJ3704 50m 1:05.33
16 622 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 50m 1:05.37
17 384 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 50m 1:05.71
18 749 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 1:05.73
19 741 Ludvig Romare Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA2704 50m 1:06.29
20 311 Max Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE2504 50m 1:06.47 EFT
21 739 Max Ringström Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA8304 50m 1:06.57
22 481 Felix Rosenkvist Simklubben Sydsim 2004 AD0704 50m 1:06.75
23 147 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 1:06.85
24 119 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 50m 1:07.46
25 590 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 50m 1:07.60
26 758 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 50m 1:08.38
27 354 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 50m 1:08.53
28 212 Gustaf Wänt Kungsbacka Simsällskap 2004 AT8304 50m 1:08.54
29 38 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 1:08.74
30 374 Fabian Lagström Oskarshamns Simsällskap 2004 AP8504 50m 1:08.74
31 757 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 50m 1:16.50
32 209 Fredrik Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2004 AN2904 50m 1:18.45
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 287 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 50m 56.20
2 380 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 50m 56.21
3 632 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 57.63
4 621 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 57.78
5 462 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 58.28
6 376 Ian Hangård Simklubben Poseidon 50m 58.50
2002 AB5302
7 585 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 50m 58.56
2002 AD4702
8 620 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 50m 58.85
2002 AI3102
9 95 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 50m 58.94
2003 AD2103
10 308 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 58.96
2003 AJ7703
11 349 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 59.24
12 195 Max Leisten Karlstads Simsällskap 2002 AZ5102 50m 59.31
13 444 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 59.36
14 17 David Reinholdsson Simklubben Elfsborg 2002 AI3502 50m 59.50
15 647 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 59.57
16 403 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 59.83
17 359 Eric Lundström Silke Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 AF8903 50m 1:00.16
18 443 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 1:00.19
19 94 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 2002 AG7702 50m 1:00.27
20 475 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 50m 1:00.79
21 90 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 50m 1:00.89
22 686 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap 2002 AQ3702 50m 1:01.12
23 494 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 1:01.13
24 304 Henrik Eriksson Motala Simsällskap 2002 AJ6902 50m 1:01.29
25 704 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 50m 1:01.49
26 429 Arvid Hallenborg Skuru Idrottsklubb 2002 AM1902 50m 1:01.51
27 645 Marcus Johnsson Väsby Simsällskap 2002 AN2502 50m 1:01.52
28 165 Dennis Partanen Jönköpings Simsällskap 2003 AI5703 50m 1:01.52
29 700 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 1:01.81
30 201 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 1:01.83
31 480 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 50m 1:02.19
32 682 Anton Strand Växjö Simsällskap 2003 AH8903 50m 1:02.25
2019-07-09 19:37:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner