Program för Sum-Sim (50m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Ryggsim Flickor |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14oy |
1:05.58 |
|
|
Trine Forss |
2003 |
Skövde SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2017-01-01 |
|
|
15 |
1:04.08 |
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Varberg |
SWE |
2008-01-01 |
|
|
16-17 |
1:03.38 |
|
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Borås |
SWE |
2012-01-01 |
|
|
FM 14oy |
1:07.21 |
|
|
|
2004 |
SK Neptun |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
FM 15 |
1:05.63 |
|
|
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings ASS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
FM 16-17 |
1:04.75 |
|
|
Wilma Karlsson |
2001 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-30 |
|
|
|
|
14 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
729 |
|
Sofia Abrahamsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2005 |
AB8605 |
50m |
1:08.27 |
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Hildur Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AO7605 |
50m |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
4 |
579 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
5 |
121 |
|
Liv Bexell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
BD2205 |
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
6 |
488 |
|
Junia Eklund |
Söderhamns Simsällskap |
2006 |
AH0806 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
7 |
725 |
|
Alice Velden |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AO2405 |
50m |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
8 |
360 |
|
Ebba Holgersson |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7205 |
50m |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
190 |
|
Joline Bakken |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AC1405 |
50m |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
10 |
419 |
|
Ella Holmqvist |
Simklubben S 02 |
2005 |
AY3405 |
50m |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
11 |
750 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
12 |
705 |
|
Julia Pietsch |
Örebro Simallians |
2005 |
AB0605 |
50m |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
13 |
650 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
14 |
260 |
|
Märta Högfeldt |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AM0805 |
50m |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
15 |
19 |
|
Agnes Holmblad |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA5206 |
50m |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
16 |
184 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AF2205 |
50m |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
17 |
12 |
|
Elsa Sjöström |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA0206 |
50m |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
18 |
651 |
|
Felicia Brännbäck |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC4606 |
50m |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
19 |
450 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
20 |
707 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
21 |
743 |
|
Erma Duratovic |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
50m |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
22 |
306 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
23 |
371 |
|
Clara Johansson |
Osby Simsällskap |
2005 |
BH9805 |
50m |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
24 |
369 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
50m |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
25 |
626 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
26 |
337 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
27 |
603 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
28 |
295 |
|
Amanda Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ0805 |
50m |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
29 |
385 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
50m |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
30 |
708 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
2005 |
AG4605 |
50m |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
31 |
740 |
|
Alicia Sjögren |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
32 |
572 |
|
Sofia Tossavainen |
Täby Sim |
2005 |
AJ2805 |
50m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
33 |
370 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
50m |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
34 |
341 |
|
Sara Lofter |
Simklubben Neptun |
2006 |
AS2806 |
25m |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
336 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
2 |
251 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
4 |
724 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
5 |
483 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
6 |
674 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
7 |
714 |
|
Nea Hjortsberg |
Simklubben Ägir |
2004 |
AK0404 |
50m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
8 |
112 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO3804 |
50m |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Sofia Hein |
Föreningen Göteborg Sim |
2004 |
BY7804 |
50m |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
10 |
58 |
|
Frida Florén |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB1404 |
50m |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
11 |
373 |
|
Johanna Fransson |
Oskarshamns Simsällskap |
2004 |
AT6404 |
50m |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
12 |
734 |
|
Hilda Eriksson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AO5204 |
50m |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
13 |
125 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BU7604 |
50m |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
14 |
567 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
15 |
16 |
|
Sofie Persson |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AB5804 |
50m |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
16 |
509 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
17 |
414 |
|
Lia Bromander |
Simklubben S 02 |
2004 |
AZ4604 |
50m |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
18 |
469 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
539 |
|
Maja Blomliden |
Simklubben Triton |
2004 |
AW1804 |
50m |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
20 |
160 |
|
Matilda Nilsson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AD0804 |
50m |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
21 |
244 |
|
Olivia Gustafsson |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AA8604 |
50m |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
22 |
540 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
50m |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
23 |
282 |
|
Linnea Liljenfors |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA0804 |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
24 |
111 |
|
Cajsa Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP3204 |
50m |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
434 |
|
Trine Forss |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD8403 |
50m |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
2 |
249 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AI8403 |
50m |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
3 |
152 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
4 |
665 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
5 |
350 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
7 |
664 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
8 |
284 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
50m |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
9 |
666 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
10 |
97 |
|
Alicia Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI2603 |
50m |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
11 |
738 |
|
Isabelle Sering |
Föreningen Trelleborg Sim |
2002 |
AI2602 |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
12 |
100 |
|
Alice Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AN5803 |
50m |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
13 |
668 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
14 |
505 |
|
Alwa Widmark |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AN4402 |
50m |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
15 |
353 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
16 |
703 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
2003 |
AO6603 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
17 |
216 |
|
Viktoria Dellhede |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AD2403 |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
18 |
577 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
19 |
423 |
|
Minna Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2002 |
AB3802 |
50m |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
20 |
591 |
|
Marie-Chantal Ballnus |
Umeå Simsällskap |
2002 |
BX7602 |
50m |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
21 |
538 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
50m |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
22 |
217 |
|
Matilda Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AG6803 |
50m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
23 |
291 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
50m |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
507 |
|
Elin Lundgren |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AW2603 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
521 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
490 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
21 |
|
Tindra Aminoff |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AU5403 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
298 |
|
Malin Levén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
CE1603 |
50m |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
575 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
625 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
325 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
226 |
|
Tilde Morin |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM5202 |
50m |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
312 |
|
Clara Sjöstedt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG6603 |
50m |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
234 |
|
Wilma Svensson |
Simklubben Laxen |
2002 |
BK8402 |
50m |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
35 |
181 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
50m |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
36 |
546 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
50m |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
37 |
239 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
38 |
317 |
|
Wilma Christensen |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
CA8203 |
50m |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
713 |
|
Maja Byström |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2003 |
BS3603 |
50m |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
40 |
496 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
41 |
205 |
|
Olivia Jarl Halvarsson |
Kristianstads SLS |
2003 |
AX2203 |
50m |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Rebecca Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AB5203 |
50m |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
43 |
424 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
44 |
15 |
|
Linn Thid |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AG5803 |
50m |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
45 |
608 |
|
Linnéa Englund |
Föreningen Varberg Sim |
2003 |
AI5403 |
25m |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-09 19:37:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|