2019-12-06   09:40:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
18 1500m Frisim Pojkar
Sponsor:
15oy 16:17.44 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Stockholm SWE 2006-01-01
16-17 15:59.92 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg SWE Borås SWE 2012-01-01
FM 15oy 16:35.62 Mikael Söderberg 2003 Upsala S SWE Malmö SWE 2018-06-29
FM 16-17 16:38.59 William Kerman 2001 Helsingborgs S SWE Malmö SWE 2018-06-29
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 599 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 16:53.80
2 258 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 16:56.13
3 110 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 17:41.81
4 649 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 17:42.12
5 387 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 50m 17:44.19
6 254 David Axelsson Linköpings Allmänna SS 2004 AC3704 50m 17:48.95
7 214 Alexander Johansson Kungsbacka Simsällskap 2004 AV1504 50m 17:53.43
8 601 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 50m 17:57.33
9 146 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 18:00.52
10 699 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 50m 18:04.09
11 147 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 18:07.38
12 749 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 18:11.04
13 402 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 50m 18:11.20
14 57 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 50m 18:13.14
15 485 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 50m 18:22.56
16 261 Elvis Ericson Linköpings Allmänna SS 2005 AG0105 50m 18:22.62
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 52 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 16:42.01
2 101 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 50m 16:42.32
3 377 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 50m 16:46.94
4 638 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 17:02.15
5 250 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 50m 17:14.26
6 558 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 17:14.92
7 159 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 50m 17:24.64
8 303 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 50m 17:30.28
9 718 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 50m 17:35.38
10 287 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 50m 17:35.86
11 376 Ian Hangård Simklubben Poseidon 2002 AB5302 50m 17:36.24
12 646 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 17:38.88
13 704 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 50m 17:39.57
14 364 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 17:41.85
15 398 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 50m 17:45.04
16 256 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 50m 17:48.11
17 157 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap 2002 AG3702 50m 17:50.21
18 682 Anton Strand Växjö Simsällskap 2003 AH8903 50m 17:58.56
19 412 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 2003 AI8703 50m 18:05.14
20 204 Harry Petersson Kristianstads SLS 2002 AM9302 50m 18:11.67
21 315 Måns Evertsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AR2103 50m 18:15.34
22 531 Noel Persson Simklubben Triton 2002 AG2702 50m 18:16.36
23 476 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 18:40.34
2019-07-09 19:37:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner