Program för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28 juni 2019 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 1500m Frisim Herrar
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Baker Tilly |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
14:31.02 |
|
Sun Yang |
1991 |
China |
CHN |
London |
GBR |
2012-08-03 |
|
|
WJ |
14:51.55 |
|
Mack Horton |
1996 |
AUS |
AUS |
Brisbane |
AUS |
2014-04-06 |
|
|
ER |
14:34.04 |
|
Gregorio Paltrinieri |
1994 |
ITA |
ITA |
London |
GBR |
2016-05-18 |
|
|
EJ |
14:48.92 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
14:46.33 |
|
Pal Joensen |
1990 |
FAR |
FAR |
Shanghai |
CHN |
2011-07-31 |
|
|
NJ |
15:09.17 |
|
Matias Koski |
1994 |
Finland |
FIN |
Indianapolis |
USA |
2012-03-31 |
|
|
SR |
15:03.74 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2018-04-06 |
|
|
SJ |
15:03.74 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2018-04-06 |
|
|
MR |
15:24.60 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Borås |
SWE |
2017-06-30 |
|
|
FM |
15:28.14 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-04 |
|
|
FJ |
15:28.14 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
558 |
1 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
VÄSBY SS |
17:38.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
17:24.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
MKK |
17:14.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Petter Hellzén |
2000 |
HS |
17:08.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
5 |
|
Ruben Staaf |
2002 |
LASS |
17:14.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
6 |
|
Max Fahlén |
2001 |
VÄSTERÅS |
17:16.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Adam Carlsson |
2001 |
GÄVLE SS |
17:24.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
8 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
17:42.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 1500m Frisim Herrar |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
1 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
17:02.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
16:56.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
|
Anton Jansson |
2002 |
POSEIDON |
16:46.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
16:40.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
ESLÖVS SS |
16:42.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
6 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
16:53.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Albin Svenneby |
2001 |
ELFSBORG |
17:00.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
8 |
|
Elias Hysing |
2000 |
HS |
17:02.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 14:12:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|