Program for DM/JDM Simiaden final
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM/JDM och Vårsimiaden Final 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
519 |
|
Marcus Holmquist |
Jönköpings Simsällskap |
2000 |
AK2500 |
50m |
4:02.21 |
|
|
|
|
|
2 |
624 |
|
Gustav Edlund |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AG7504 |
50m |
4:15.92 |
|
|
|
|
|
3 |
591 |
|
Martin Falk |
Linköpings Allmänna SS |
1999 |
AC1199 |
50m |
4:20.85 |
|
|
|
|
|
4 |
600 |
|
Naevid Kiasat |
Linköpings Allmänna SS |
2001 |
AF6501 |
50m |
4:27.31 |
|
|
|
|
|
5 |
532 |
|
Job Sanders |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF2703 |
50m |
4:28.98 |
|
|
|
|
|
6 |
610 |
|
Ruben Staaf |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AI2702 |
50m |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
7 |
695 |
|
Anton Bäckman |
Värnamo Simsällskap |
2003 |
AD7103 |
50m |
4:32.60 |
|
|
|
|
|
8 |
547 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
4:34.62 |
|
|
|
|
|
9 |
719 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AN7502 |
50m |
4:35.79 |
|
|
|
|
|
10 |
527 |
|
Patrik Petkoczi |
Jönköpings Simsällskap |
2002 |
AG3702 |
50m |
4:35.99 |
|
|
|
|
|
11 |
682 |
|
Fabian Lagström |
Oskarshamns Simsällskap |
2004 |
AP8504 |
50m |
4:42.93 |
|
|
|
|
|
12 |
627 |
|
Elvis Ericson |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AG0105 |
50m |
4:43.82 |
|
|
|
|
|
13 |
620 |
|
William Barkehed |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AH3903 |
50m |
4:44.33 |
|
|
|
|
|
14 |
616 |
|
David Axelsson |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AC3704 |
50m |
4:47.86 |
|
|
|
|
|
15 |
697 |
|
Jonathan Thelin |
Värnamo Simsällskap |
2003 |
AT3303 |
50m |
4:49.43 |
|
|
|
|
|
16 |
628 |
|
Markus Stahre |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AR0904 |
50m |
4:52.49 |
|
|
|
|
|
17 |
615 |
|
Olle Almén |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AH3503 |
50m |
4:53.71 |
|
|
|
|
|
18 |
672 |
|
Sergej Basov |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2003 |
BA8103 |
50m |
4:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
540 |
|
Victor Ekblad |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AJ5304 |
50m |
4:56.69 |
|
|
|
|
|
20 |
681 |
|
Edvin Karlsson |
Oskarshamns Simsällskap |
2004 |
AO3904 |
50m |
4:57.13 |
|
|
|
|
|
21 |
668 |
|
Aldin Mandzo |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2004 |
AF7704 |
50m |
5:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
732 |
|
Yahia Mossa |
Växjö Simsällskap |
1998 |
AZ0198 |
25m |
6:16.92 |
S9 |
|
23 |
530 |
|
Viktor Henrysson |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AE5303 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-09 13:37:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|