Program för Risösim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
27.06 |
|
Jing Zhao |
1990 |
CHN |
CHN |
Rom |
|
2009-07-30 |
|
|
SR |
27.80 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Borås |
|
2017-06-30 |
|
|
SJR |
28.62 |
|
Ida Lindborg |
1994 |
MKK |
SWE |
Amsterdam, NED |
|
2014-12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Signe Schön |
2009 |
SOLLEFTEÅ |
1:02.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
4 |
|
Elin Ekström |
2010 |
IKSU |
58.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
5 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
1:01.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Amanda Decker |
2006 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
7 |
|
Ilayda Tatli |
2004 |
DOROTEA IF |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
NJURUNDA |
57.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Juno Domeij |
2008 |
SOLLEFTEÅ |
53.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Max Luthman |
2008 |
UMEÅ SS |
51.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
NJURUNDA |
50.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Julie Bonnerud Dahlbom |
2009 |
NJURUNDA |
51.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
6 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
DOROTEA IF |
51.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
7 |
|
Iris Grundberg |
2006 |
IKSU |
55.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
8 |
|
Signe Westman |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
58.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
HÄRNÖSAND |
49.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
SK ÄGIR |
49.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
DOROTEA IF |
48.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
NJURUNDA |
47.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
5 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
47.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
6 |
|
Alma Persson |
2006 |
SOLLEFTEÅ |
49.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
7 |
|
Saga Engström |
2010 |
SOLLEFTEÅ |
49.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
8 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
NJURUNDA |
50.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Linnea Ljung |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
47.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
NJURUNDA |
46.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Signe Domeij |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
46.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
Tilda Johansson |
2004 |
IKSU |
45.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Meya Berg |
2009 |
NJURUNDA |
45.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
6 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
UMEÅ SS |
46.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
7 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
47.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
8 |
|
Lo Hartvik |
2008 |
IKSU |
47.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Elsa Åström |
2006 |
UMEÅ SS |
44.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
44.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Lea Sandbjer Eliasson |
2006 |
DOROTEA IF |
44.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
4 |
|
Maija Andersson |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
44.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
44.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
44.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Freja Engström |
2007 |
SOLLEFTEÅ |
44.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
8 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
HÖGAKUSTEN |
45.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1 |
|
Isa Söderlind |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
44.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
43.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
3 |
|
Linnea Olsén |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
43.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
43.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
43.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU |
43.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
43.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
8 |
|
Ellen Johansson |
2004 |
IKSU |
44.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
1 |
|
Molly Hahlin |
2008 |
DOROTEA IF |
42.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Alva Lövström |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
41.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Elin Lindkvist |
2004 |
SUNDSVALL |
41.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
41.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
41.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
6 |
|
Freja Vestberg |
2002 |
HÖGAKUSTEN |
41.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
7 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU |
41.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
42.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
NJURUNDA |
40.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Milla Zell |
2008 |
SUNDSVALL |
40.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
DOROTEA IF |
39.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
38.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
5 |
|
Ida Hällman |
2007 |
IKSU |
38.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Alice Nyström |
2005 |
UMEÅ SS |
39.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
7 |
|
Maja Modin |
2008 |
NJURUNDA |
40.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Hilma Nordenmark |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
40.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Linnea Engström |
2004 |
SOLLEFTEÅ |
38.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Moa Berglund |
2004 |
HÄRNÖSAND |
37.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
37.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
NJURUNDA |
37.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Elvira Engblom |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
37.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Ebba Vedman |
2002 |
HÖGAKUSTEN |
37.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
38.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
38.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
HUDIKSVALL |
36.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Linn Lidström |
2001 |
UMEÅ SS |
36.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Nova Norlander |
2004 |
SUNDSVALL |
36.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
SUNDSVALL |
35.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Julia Hellström |
2006 |
UMEÅ SS |
35.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
6 |
|
Kajsa Söderlind |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
36.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
36.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
8 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
SK ÄGIR |
37.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Damer |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
SK ÄGIR |
34.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
33.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
3 |
|
Isabel Åhrström |
2002 |
Ö-VIKS ASS |
31.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
4 |
|
Maja Byström |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
31.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
31.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
33.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Agnes Landfors |
2004 |
Ö-VIKS ASS |
34.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
8 |
|
Nike Norlander |
2007 |
SUNDSVALL |
34.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 08:56:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|