Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Pass 1 lörd
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Ryggsim FL CD |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Neppan Knatte Cup |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1307 |
|
Lilli Kulpakko |
Aurajoen Uinti |
2005 |
05A070 |
50m |
32.18 |
EFT |
|
2 |
689 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
32.30 |
|
|
|
|
|
3 |
1252 |
|
Alice Velden |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AO2405 |
50m |
32.72 |
|
|
|
|
|
4 |
691 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
33.48 |
|
|
|
|
|
5 |
680 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC2604 |
50m |
33.54 |
|
|
|
|
|
6 |
1250 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
33.66 |
|
|
|
|
|
7 |
1146 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
8 |
758 |
|
Klara Klingberg |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AW0206 |
50m |
34.68 |
|
|
|
|
|
9 |
817 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
35.22 |
|
|
|
|
|
10 |
695 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
35.48 |
|
|
|
|
|
11 |
1096 |
|
Maja Frejd |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
BL8404 |
50m |
36.15 |
|
|
|
|
|
12 |
1256 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
36.20 |
|
|
|
|
|
13 |
852 |
|
Lovisa Ramsten |
Simklubben Neptun |
2005 |
BK1605 |
50m |
36.73 |
|
|
|
|
|
14 |
685 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
37.06 |
|
|
|
|
|
15 |
1044 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1166 |
|
Alicia Söderlind |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AQ5805 |
50m |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
964 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
50m |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
663 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
50m |
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1167 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AW9405 |
50m |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
697 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1150 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
50m |
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1046 |
|
Alva Herlitz |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BF4805 |
50m |
37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
650 |
|
Julia Kantoluoto |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
AQ2605 |
50m |
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
652 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
AZ4205 |
50m |
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
658 |
|
Filippa Bonorden |
Danderyds Simförening |
2005 |
AH5805 |
50m |
38.11 |
|
|
|
|
|
26 |
828 |
|
Elisa Sundberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP6805 |
50m |
38.26 |
|
|
|
|
|
27 |
1261 |
|
Tove Dicander |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BI0805 |
50m |
38.66 |
|
|
|
|
|
28 |
1301 |
|
Veera Ele |
Aurajoen Uinti |
2006 |
06A310 |
50m |
38.84 |
|
|
|
|
|
29 |
700 |
|
Ronja Larsén |
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
BB2406 |
50m |
38.87 |
|
|
|
|
|
30 |
1265 |
|
Elina Darvish |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BM9405 |
50m |
38.92 |
|
|
|
|
|
31 |
821 |
|
Astrid Rosén |
Simklubben Neptun |
2005 |
AL7205 |
50m |
39.00 |
|
|
|
|
|
32 |
1149 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
50m |
39.07 |
|
|
|
|
|
33 |
827 |
|
Maja Wallberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP9605 |
50m |
39.38 |
|
|
|
|
|
34 |
1299 |
|
Iida Vartiainen |
Aurajoen Uinti |
2006 |
06A559 |
50m |
39.85 |
|
|
|
|
|
35 |
1325 |
|
Tara Srikkanth |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AP6405 |
50m |
39.97 |
|
|
|
|
|
36 |
1108 |
|
Ebba Mattisson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BD2606 |
50m |
39.98 |
|
|
|
|
|
37 |
946 |
|
Cornelia Dahlén |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2004 |
AX1404 |
50m |
40.10 |
|
|
|
|
|
38 |
978 |
|
Matilda Bergström |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AU9605 |
50m |
40.10 |
|
|
|
|
|
39 |
1273 |
|
Maja Dunder |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BS5805 |
50m |
40.71 |
|
|
|
|
|
40 |
812 |
|
Tilda Hägbom |
Simklubben Neptun |
2005 |
AI5205 |
50m |
41.32 |
|
|
|
|
|
41 |
919 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
Simklubben Neptun |
2008 |
AX0608 |
50m |
41.34 |
|
|
|
|
|
42 |
822 |
|
Greta Rosén |
Simklubben Neptun |
2004 |
AY4804 |
50m |
41.46 |
|
|
|
|
|
43 |
694 |
|
Alice Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2007 |
AA7407 |
50m |
41.59 |
|
|
|
|
|
44 |
847 |
|
Saga Lööf |
Simklubben Neptun |
2005 |
BE2205 |
50m |
42.03 |
|
|
|
|
|
45 |
666 |
|
Irma Ehrengren |
Danderyds Simförening |
2005 |
BN9605 |
50m |
42.05 |
|
|
|
|
|
46 |
713 |
|
Bonnie Tham |
Gustavsbergs Simsällskap |
2006 |
BG5406 |
50m |
42.58 |
|
|
|
|
|
47 |
951 |
|
Ebba Kinnunen |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2006 |
AK1206 |
50m |
42.73 |
|
|
|
|
|
48 |
952 |
|
Alva Karén |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2005 |
BE3605 |
50m |
42.73 |
|
|
|
|
|
49 |
1303 |
|
Mia Karolina Müürsepp |
Aurajoen Uinti |
2006 |
06A436 |
50m |
42.79 |
|
|
|
|
|
50 |
654 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2007 |
AO8207 |
50m |
42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
655 |
|
Erica Griberg |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
50m |
43.15 |
|
|
|
2005 |
BS4405 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1070 |
|
Tyra Marsten |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AE9404 |
50m |
43.49 |
|
|
|
|
|
53 |
1272 |
|
Amelie Jäntti |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BS8605 |
50m |
43.61 |
|
|
|
|
|
54 |
1276 |
|
Ella Mahe |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BU4405 |
50m |
43.80 |
|
|
|
|
|
55 |
833 |
|
Ines Wijk |
Simklubben Neptun |
2006 |
AH2406 |
50m |
43.92 |
|
|
|
|
|
56 |
977 |
|
Alice Belic |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AU7605 |
50m |
43.93 |
|
|
|
|
|
57 |
764 |
|
Ida Herold |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BU8405 |
50m |
44.19 |
|
|
|
|
|
58 |
1179 |
|
Fidelie Börnesson |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ8207 |
50m |
44.45 |
|
|
|
|
|
59 |
861 |
|
Delara Ronquist |
Simklubben Neptun |
2007 |
AN7807 |
50m |
44.47 |
|
|
|
|
|
60 |
873 |
|
Vivyan Wallqvist |
Simklubben Neptun |
2007 |
AO1207 |
50m |
44.65 |
|
|
|
|
|
61 |
1180 |
|
Ella Pahlén |
Tyresö Simsällskap |
2007 |
AZ0407 |
50m |
44.78 |
|
|
|
|
|
62 |
980 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
50m |
45.04 |
|
|
|
|
|
63 |
714 |
|
Felicia Westerdahl |
Gustavsbergs Simsällskap |
2006 |
BK0806 |
50m |
45.13 |
|
|
|
|
|
64 |
1169 |
|
Philippa Ledo Antunes |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BR7804 |
50m |
45.20 |
|
|
|
|
|
65 |
1274 |
|
Stella Gammel |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN4606 |
50m |
45.23 |
|
|
|
|
|
66 |
709 |
|
Isabelle Sandström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2007 |
AB3207 |
50m |
45.42 |
|
|
|
|
|
67 |
973 |
|
Nicole Wahlström |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AN3405 |
50m |
45.56 |
|
|
|
|
|
68 |
656 |
|
Ida Haidari |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2006 |
BN8206 |
50m |
45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
909 |
|
Felicia Berg |
Simklubben Neptun |
2007 |
AZ1407 |
50m |
45.89 |
|
|
|
|
|
70 |
1264 |
|
Amanda Hörberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BB8806 |
50m |
45.94 |
|
|
|
|
|
71 |
1174 |
|
Tilde Bergvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
BV8804 |
50m |
46.23 |
|
|
|
|
|
72 |
1127 |
|
Sofia Palmqvist |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
BJ4207 |
50m |
46.24 |
|
|
|
|
|
73 |
896 |
|
Malva Sjödahl |
Simklubben Neptun |
2009 |
AD8809 |
50m |
46.25 |
|
|
|
|
|
74 |
1107 |
|
Thea Severinsson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AF5608 |
50m |
46.28 |
|
|
|
|
|
75 |
890 |
|
Fanny Lidegran |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM3608 |
50m |
46.43 |
|
|
|
|
|
76 |
864 |
|
Stella Burman Kindgren |
Simklubben Neptun |
2008 |
AF3208 |
50m |
46.50 |
|
|
|
|
|
77 |
1122 |
|
Chanel Matilainen |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
BH6207 |
50m |
47.14 |
|
|
|
|
|
78 |
923 |
|
Felicia Forss |
Simklubben Neptun |
2009 |
AL0409 |
50m |
47.33 |
|
|
|
|
|
79 |
1181 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
Tyresö Simsällskap |
2008 |
AN4208 |
50m |
47.62 |
|
|
|
|
|
80 |
892 |
|
Louise Löfström |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM0808 |
50m |
47.63 |
|
|
|
|
|
81 |
924 |
|
Sofia Fahlen |
Simklubben Neptun |
2009 |
AL0609 |
50m |
47.73 |
|
|
|
|
|
82 |
710 |
|
Elvira Lannér |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
BA8405 |
50m |
48.33 |
|
|
|
|
|
83 |
916 |
|
Elly Skalin |
Simklubben Neptun |
2008 |
AX1208 |
50m |
48.66 |
|
|
|
|
|
84 |
1277 |
|
Alexandra Silverryd |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BU6405 |
50m |
48.72 |
|
|
|
|
|
85 |
888 |
|
Amy Sterby |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM5608 |
50m |
48.87 |
|
|
|
|
|
86 |
894 |
|
Smilla Qvarfordt |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM9608 |
50m |
49.17 |
|
|
|
|
|
87 |
912 |
|
Lovisa Emanuelsson |
Simklubben Neptun |
2009 |
AI6809 |
50m |
49.40 |
|
|
|
|
|
88 |
925 |
|
Alicia Uebel |
Simklubben Neptun |
2010 |
AD9810 |
50m |
49.77 |
|
|
|
|
|
89 |
889 |
|
Elsa Ericsson |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM7608 |
50m |
49.88 |
|
|
|
|
|
90 |
920 |
|
Nancy Karlmark |
Simklubben Neptun |
2008 |
AX0808 |
50m |
53.72 |
|
|
|
|
|
91 |
960 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2006 |
BS4806 |
50m |
53.77 |
|
|
|
|
|
92 |
922 |
|
Alice Berg |
Simklubben Neptun |
2009 |
AL0209 |
50m |
54.95 |
|
|
|
|
|
93 |
891 |
|
Hedvig Duit |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM4608 |
50m |
55.01 |
|
|
|
|
|
94 |
955 |
|
Elvira Hilbers Larsen |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2007 |
AK4207 |
50m |
56.14 |
|
|
|
|
|
95 |
918 |
|
Lisen Skott-Storheden |
Simklubben Neptun |
2008 |
AX1808 |
50m |
56.44 |
|
|
|
|
|
96 |
915 |
|
Alma Lundströmer |
Simklubben Neptun |
2008 |
AX1608 |
50m |
57.18 |
|
|
|
|
|
97 |
1026 |
|
Lisa Danfelter |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BL9605 |
50m |
57.23 |
|
|
|
|
|
98 |
893 |
|
Lovis Carltoft |
Simklubben Neptun |
2008 |
AM6608 |
50m |
1:38.64 |
|
|
|
|
|
99 |
941 |
|
Sonja Walter |
Simklubben Neptun |
2010 |
AG6010 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1329 |
|
Alice Blomqvist |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
BB7606 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
101 |
1125 |
|
Ines Ljungqvist |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
BS5406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1333 |
|
Viktoria Milic |
Skuru Idrottsklubb |
2008 |
AT5408 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 15:19:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|