Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17:00
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
26 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (14) |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
558 |
2 |
Benjami Angel Nesbø Stålesen |
2008 |
|
Farsund SK |
|
50m |
|
203 |
3 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
S 68 |
|
50m |
|
620 |
4 |
Luca Korsgaard Nicholson |
2009 |
0957AC |
SILKEBORG |
|
50m |
|
208 |
5 |
August Heltborg |
2006 |
0689AP |
S 68 |
|
50m |
|
549 |
6 |
William Fredriksen |
2007 |
|
Mandal SK |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Victor Haunstrup |
2003 |
0399AM |
AABYBRO |
|
50m |
55.53 |
192 |
2 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
0691AI |
S 68 |
|
50m |
48.99 |
632 |
3 |
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
SILKEBORG |
|
50m |
45.81 |
625 |
4 |
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
SILKEBORG |
|
50m |
44.96 |
115 |
5 |
Andreas Bindslev |
2008 |
0809AC |
AALBORG |
|
50m |
45.69 |
289 |
6 |
Asbjørn Aggerholm |
2006 |
0687AL |
VIBORG |
|
50m |
48.46 |
232 |
7 |
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
SMUT |
|
50m |
49.11 |
600 |
8 |
Aske T Jensen |
2007 |
0739AG |
SILKEBORG |
|
50m |
56.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
0785AJ |
S 68 |
|
50m |
44.75 |
133 |
2 |
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
AALBORG |
|
50m |
43.93 |
294 |
3 |
Jonathan N. Sørensen |
2006 |
0659AM |
VIBORG |
|
50m |
43.37 |
292 |
4 |
Jacob Varming |
2007 |
0771AF |
VIBORG |
|
50m |
41.85 |
20 |
5 |
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
PINGVINEN |
|
50m |
42.71 |
280 |
6 |
Aksel K. Pedersen |
2006 |
0635AL |
VIBORG |
|
50m |
43.46 |
118 |
7 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
0767AG |
AALBORG |
|
50m |
44.57 |
130 |
8 |
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
AALBORG |
|
50m |
44.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
633 |
1 |
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
SILKEBORG |
|
50m |
40.88 |
293 |
2 |
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
VIBORG |
|
50m |
39.41 |
477 |
3 |
Frederik Laursen |
2005 |
0561AI |
NORD |
|
50m |
39.00 |
644 |
4 |
Sondre Garathun |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
38.00 |
271 |
5 |
Emil Ulrich Sørensen |
2005 |
0575AM |
VIBORG |
|
50m |
38.08 |
244 |
6 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
39.05 |
298 |
7 |
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
VIBORG |
|
50m |
39.97 |
215 |
8 |
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
S 68 |
|
50m |
41.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
650 |
1 |
Stian Nornes Nesse |
2004 |
|
Vestkant |
|
50m |
37.75 |
113 |
2 |
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
AALBORG |
|
50m |
37.57 |
327 |
3 |
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
AAS |
|
50m |
37.04 |
12 |
4 |
William Elliot Lumholtz |
2006 |
0611AI |
PINGVINEN |
|
50m |
36.98 |
171 |
5 |
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
ST-NEPTUN |
|
50m |
37.01 |
60 |
6 |
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
FREM |
|
50m |
37.42 |
33 |
7 |
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
SKANDERBOR |
|
50m |
37.66 |
206 |
8 |
Philip Bendtsen |
2005 |
0535AK |
S 68 |
|
50m |
37.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Oliver Feldthusen |
2003 |
0301AP |
BSK08 |
|
50m |
36.16 |
274 |
2 |
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
VIBORG |
|
50m |
35.99 |
157 |
3 |
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
AABYBRO |
|
50m |
35.75 |
28 |
4 |
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
SKANDERBOR |
|
50m |
34.91 |
324 |
5 |
Mads Halfdan Nielsen |
2004 |
0491AP |
AAS |
|
50m |
35.16 |
150 |
6 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
0381AM |
AABYBRO |
|
50m |
35.87 |
387 |
7 |
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
0445AP |
BSK08 |
|
50m |
36.03 |
158 |
8 |
Bastian Stausholm Larsen |
2005 |
0555AO |
AABYBRO |
|
50m |
36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
639 |
1 |
Joseph-Haakon Kititi |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
33.59 |
272 |
2 |
Kristian Svenstrup |
2005 |
0533AN |
VIBORG |
|
50m |
33.47 |
191 |
3 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
0533AK |
S 68 |
|
50m |
33.10 |
461 |
4 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
0425AL |
NORD |
|
50m |
33.03 |
156 |
5 |
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
AABYBRO |
|
50m |
33.03 |
26 |
6 |
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
SKANDERBOR |
|
50m |
33.16 |
69 |
7 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
0553AH |
DELTA |
|
50m |
33.54 |
332 |
8 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
H2Odense |
|
50m |
33.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
649 |
1 |
Eirik Nornes Nesse |
2004 |
|
Vestkant |
|
50m |
32.58 |
95 |
2 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
32.38 |
107 |
3 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
32.34 |
462 |
4 |
Emil Jaworski |
2004 |
0475AQ |
NORD |
|
50m |
32.22 |
300 |
5 |
Magne Christian Hansen |
2006 |
0615AK |
VIBORG |
|
50m |
32.33 |
149 |
6 |
Jacob Toft |
2003 |
0357AK |
AABYBRO |
|
50m |
32.35 |
220 |
7 |
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
S 68 |
|
50m |
32.54 |
460 |
8 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
0311AQ |
NORD |
|
50m |
32.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Kasper Henriksen |
2004 |
0441AM |
VIBORG |
|
50m |
32.13 |
241 |
2 |
Nicklas Bager |
2003 |
0321AM |
THISTED |
|
50m |
31.92 |
275 |
3 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
31.77 |
329 |
4 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
50m |
31.71 |
25 |
5 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
50m |
31.73 |
16 |
6 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
PINGVINEN |
|
50m |
31.80 |
4 |
7 |
Malik Lodberg Klein |
2003 |
0359AI |
PINGVINEN |
|
50m |
32.01 |
630 |
8 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
50m |
32.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
637 |
1 |
Harald Hals |
2002 |
|
Vestkant |
|
50m |
31.60 |
596 |
2 |
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
SILKEBORG |
|
50m |
31.41 |
71 |
3 |
Mathias Teuchler |
2000 |
0009AU |
DELTA |
|
50m |
31.18 |
592 |
4 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
SILKEBORG |
|
50m |
30.50 |
243 |
5 |
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
THISTED |
|
50m |
30.77 |
112 |
6 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
AALBORG |
|
50m |
31.41 |
6 |
7 |
Oscar Pedersen |
2004 |
0445AE |
PINGVINEN |
|
50m |
31.55 |
10 |
8 |
Marcus Albæk |
2004 |
0465AM |
PINGVINEN |
|
50m |
31.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
50m |
30.16 |
250 |
2 |
Gustav Hansen |
2004 |
0415AM |
THISTED |
|
50m |
29.88 |
48 |
3 |
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
AAS |
|
50m |
29.66 |
315 |
4 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
AAS |
|
50m |
29.48 |
395 |
5 |
Mads Iversen |
2002 |
0203AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
29.65 |
106 |
6 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
29.67 |
72 |
7 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
30.12 |
185 |
8 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
0101AS |
S 68 |
|
50m |
30.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
AAS |
|
50m |
29.05 |
242 |
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
THISTED |
|
50m |
28.46 |
236 |
3 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
27.60 |
24 |
4 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
26.84 |
214 |
5 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
27.24 |
251 |
6 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
28.25 |
562 |
7 |
Lukas Paturel |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
28.73 |
561 |
8 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
Farsund SK |
|
50m |
29.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
AAS |
|
50m |
28.91 |
627 |
2 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
28.36 |
62 |
3 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
27.58 |
186 |
4 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
26.13 |
49 |
5 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
AAS |
|
50m |
26.95 |
604 |
6 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
28.07 |
587 |
7 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
28.62 |
153 |
8 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
50m |
29.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
AAS |
|
50m |
28.91 |
217 |
2 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
50m |
28.27 |
563 |
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
Farsund SK |
|
50m |
27.43 |
70 |
4 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
24.80 |
188 |
5 |
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
S 68 |
|
50m |
26.91 |
273 |
6 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
27.74 |
187 |
7 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
50m |
28.58 |
314 |
8 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
AAS |
|
50m |
29.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|