Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2007-2019 |
1 | 113 | Bundgaard William | 2007 | AALBORG | 0717AE | 50 m | 1:12.60 | |
2 | 109 | Jensen Storm | 2007 | AALBORG | 0773AE | 50 m | 1:14.46 | |
3 | 631 | Vejvad Frederik Rantzau | 2007 | SILKEBORG | 0729AG | 50 m | 1:16.33 | |
4 | 215 | Bundgaard Jacob | 2007 | S 68 | 0709AD | 50 m | 1:16.34 | |
5 | 298 | Rasmussen Lucas Lund | 2007 | VIBORG | 0797AG | 50 m | 1:16.82 | |
6 | 591 | Gaarde Simon | 2007 | SILKEBORG | 0729AK | 50 m | 1:18.34 | |
7 | 625 | Poulsen Laurits Winter | 2007 | SILKEBORG | 0715AK | 50 m | 1:18.63 | |
8 | 293 | Therkildsen Jonas | 2007 | VIBORG | 0783AI | 50 m | 1:19.61 | |
9 | 200 | Szephalmi Laszlo | 2007 | S 68 | 0785AJ | 50 m | 1:19.88 | |
10 | 133 | Kristensen Sigurd S. | 2008 | AALBORG | 0869AD | 50 m | 1:20.74 | |
11 | 115 | Bindslev Andreas | 2008 | AALBORG | 0809AC | 50 m | 1:24.09 | |
12 | 128 | Lorentzen Nicklas | 2007 | AALBORG | 0725AI | 50 m | 1:25.18 | |
13 | 632 | Vejvad Magnus Rantzau | 2008 | SILKEBORG | 0811AF | 50 m | 1:25.99 | |
14 | 118 | Andersen Casper Holm | 2007 | AALBORG | 0767AG | 50 m | 1:26.93 | |
15 | 37 | Peterse Emil Askov Møller | 2007 | SKANDERBOR | 0765AL | 50 m | 1:27.67 | |
16 | 126 | Worup Lukas Bøgh | 2007 | AALBORG | 0705AL | 50 m | 1:28.64 | |
17 | 600 | Jensen Aske T | 2007 | SILKEBORG | 0739AG | 50 m | 1:30.12 | |
18 | 203 | Dworzanski Maciej | 2008 | S 68 | 0843AJ | 50 m | 1:36.96 | |
19 | 554 | Sand Storm Larsen | 2007 | Mandal SK | 50 m | 1:39.58 | ||
20 | 209 | Fuglsang Anders Munk | 2009 | S 68 | 0997AF | 50 m | 1:42.52 | |
21 | 620 | Nicholson Luca Korsgaard | 2009 | SILKEBORG | 0957AC | 50 m | 1:45.82 | |
22 | 210 | Andersen Marcus V | 2008 | S 68 | 0829AJ | 50 m | 1:48.86 | |
23 | 558 | Stålesen Benjami Angel Nesbø | 2008 | Farsund SK | 50 m | 1:55.30 | ||
24 | 552 | Kader Raman | 2007 | Mandal SK | 50 m | 2:07.22 | ||
25 | 549 | Fredriksen William | 2007 | Mandal SK | 50 m | |||
26 | 553 | Landås Lars Benjamin | 2007 | Mandal SK | 50 m | |||
27 | 555 | Sætren Sondre Kyrressønn Løve | 2007 | Mandal SK | 50 m | |||
28 | 559 | Stålesen Elias Atilio Nesbø | 2012 | Farsund SK | 50 m | |||
29 | 560 | Stålesen Oskar Andree Nesbø | 2012 | Farsund SK | 50 m |
Årg. 2005-2006 |
1 | 242 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 50 m | 57.32 | |
2 | 112 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 50 m | 58.62 | |
3 | 300 | Hansen Magne Christian | 2006 | VIBORG | 0615AK | 50 m | 1:00.85 | |
4 | 67 | Thomsen Christian Damborg | 2005 | DELTA | 0503AG | 50 m | 1:01.04 | |
5 | 61 | Klicman Sebastian Emil F. | 2005 | FREM | 0561AE | 50 m | 1:01.22 | |
6 | 638 | Hammer Adrian Larsen | 2005 | Vestkant | 50 m | 1:02.18 | ||
7 | 630 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 50 m | 1:02.46 | |
8 | 220 | Kristensen Karl Anton | 2005 | S 68 | 0563AF | 50 m | 1:02.81 | |
9 | 243 | Kjær Kristian | 2005 | THISTED | 0595AD | 50 m | 1:03.07 | |
10 | 321 | Østerberg Gustav Dalby | 2005 | AAS | 0571AC | 50 m | 1:03.30 | |
11 | 644 | Garathun Sondre | 2005 | Vestkant | 50 m | 1:03.55 | ||
12 | 331 | Tholstrup Marius Dyrgaard | 2005 | H2Odense | 0547AE | 50 m | 1:04.85 | |
13 | 28 | Petersen Kasper | 2006 | SKANDERBOR | 0625AC | 50 m | 1:05.48 | |
14 | 170 | Brorson Johan H | 2006 | ST-NEPTUN | 0631AM | 50 m | 1:06.04 | |
15 | 99 | Lausen Jeppe Moeslund | 2006 | AALBORG | 0677AB | 50 m | 1:06.24 | |
16 | 156 | Barslev Mathias Ø. | 2006 | AABYBRO | 0647AM | 50 m | 1:06.33 | |
17 | 56 | Fogh Magnus | 2005 | AAS | 0503AH | 50 m | 1:06.47 | |
18 | 636 | Dale Nikolai Johan | 2005 | Vestkant | 50 m | 1:06.99 | ||
19 | 325 | Andersen David Kilsgaard | 2005 | AAS | 0567AM | 50 m | 1:07.18 | |
20 | 35 | Bisgaard Frederik | 2006 | SKANDERBOR | 0609AJ | 50 m | 1:07.50 | |
21 | 272 | Svenstrup Kristian | 2005 | VIBORG | 0533AN | 50 m | 1:07.76 | |
22 | 157 | Mølgaard Mads | 2006 | AABYBRO | 0657AM | 50 m | 1:08.52 | |
23 | 191 | Dalgaard Sebastian | 2005 | S 68 | 0533AK | 50 m | 1:09.22 | |
24 | 608 | Larsen Nicklas Rossau | 2005 | SILKEBORG | 0529AI | 50 m | 1:09.59 | |
25 | 646 | Haugland Lars Christian | 2005 | Vestkant | 50 m | 1:10.00 | ||
26 | 158 | Larsen Bastian Stausholm | 2005 | AABYBRO | 0555AO | 50 m | 1:11.25 | |
27 | 248 | Vesterby Philip | 2005 | THISTED | 0567AD | 50 m | 1:11.51 | |
28 | 168 | Mogensen Lukas | 2005 | ST-NEPTUN | 0519AM | 50 m | 1:11.63 | |
29 | 477 | Laursen Frederik | 2005 | NORD | 0561AI | 50 m | 1:11.72 | |
30 | 174 | Larsen Mads Rager | 2005 | ST-NEPTUN | 0585AO | 50 m | 1:12.16 | |
31 | 12 | Lumholtz William Elliot | 2006 | PINGVINEN | 0611AI | 50 m | 1:13.99 | |
32 | 18 | Bossen Johan Damsgaard | 2005 | PINGVINEN | 0519AN | 50 m | 1:14.23 | |
33 | 598 | Holm Carl Roulund | 2006 | SILKEBORG | 0643AI | 50 m | 1:14.53 | |
34 | 171 | Laursen Andreas | 2006 | ST-NEPTUN | 0613AM | 50 m | 1:15.51 | |
35 | 327 | Gallacher Simon | 2005 | AAS | 0569AN | 50 m | 1:16.29 | |
36 | 206 | Bendtsen Philip | 2005 | S 68 | 0535AK | 50 m | 1:17.98 | |
37 | 303 | Heuer Oliver | 2006 | VIBORG | 0625AL | 50 m | 1:18.39 | |
38 | 20 | Johansen Elias Bock | 2005 | PINGVINEN | 0545AO | 50 m | 1:18.57 | |
39 | 33 | Mitaine Elliott | 2006 | SKANDERBOR | 0625AJ | 50 m | 1:18.60 | |
40 | 192 | Jørgensen Frederik | 2006 | S 68 | 0691AI | 50 m | 1:20.60 | |
41 | 131 | Nørgaard Ryan | 2006 | AALBORG | 0653AC | 50 m | 1:23.31 | |
42 | 294 | Sørensen Jonathan N. | 2006 | VIBORG | 0659AM | 50 m | 1:23.40 | |
43 | 289 | Aggerholm Asbjørn | 2006 | VIBORG | 0687AL | 50 m | 1:27.32 | |
44 | 204 | Lindhardt Theis | 2006 | S 68 | 0633AP | 50 m | 1:28.28 | |
45 | 208 | Heltborg August | 2006 | S 68 | 0689AP | 50 m | 1:42.13 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 563 | Holteberg Martin | 2003 | Farsund SK | 50 m | 55.12 | ||
2 | 273 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 55.94 | |
3 | 587 | Elling Frederik Venø | 2003 | SILKEBORG | 0339AD | 50 m | 56.31 | |
4 | 315 | Mikkelsen Mads | 2004 | AAS | 0491AC | 50 m | 56.78 | |
5 | 277 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 57.67 | |
6 | 40 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 50 m | 57.90 | |
7 | 251 | Stilling Mikkel | 2003 | THISTED | 0347AO | 50 m | 57.98 | |
8 | 562 | Paturel Lukas | 2004 | Farsund SK | 50 m | 58.44 | ||
9 | 635 | Bjartland Andreas Getz | 2003 | Vestkant | 50 m | 58.51 | ||
10 | 93 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 50 m | 58.93 | |
11 | 153 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 50 m | 59.05 | |
12 | 217 | Højbjerg Niklas | 2003 | S 68 | 0361AO | 50 m | 59.07 | |
13 | 216 | Michaelsen Frederik P. | 2003 | S 68 | 0329AO | 50 m | 59.09 | |
14 | 275 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 50 m | 59.13 | |
15 | 151 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 50 m | 1:00.07 | |
16 | 95 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 50 m | 1:00.21 | |
17 | 4 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 50 m | 1:00.75 | |
18 | 106 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 50 m | 1:00.77 | |
19 | 328 | Pedersen Christoffer R.S. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 50 m | 1:01.00 | |
20 | 47 | Sejr Valdemar Vind | 2003 | AAS | 0329AG | 50 m | 1:01.43 | |
21 | 649 | Nesse Eirik Nornes | 2004 | Vestkant | 50 m | 1:01.44 | ||
22 | 332 | Kristiansen Mathias E. | 2004 | H2Odense | 0445AQ | 50 m | 1:01.46 | |
23 | 42 | Rosenborg Lucas | 2004 | AAS | 0481AH | 50 m | 1:01.47 | |
24 | 48 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 50 m | 1:01.77 | |
25 | 188 | Egholm Jeppe | 2003 | S 68 | 0331AP | 50 m | 1:01.79 | |
26 | 462 | Jaworski Emil | 2004 | NORD | 0475AQ | 50 m | 1:01.92 | |
27 | 250 | Hansen Gustav | 2004 | THISTED | 0415AM | 50 m | 1:01.96 | |
28 | 57 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 50 m | 1:02.02 | |
29 | 252 | Sørensen Viktor Enevold | 2004 | THISTED | 0457AL | 50 m | 1:02.02 | |
30 | 25 | Øe Sophus Lund | 2003 | SKANDERBOR | 0349AL | 50 m | 1:02.28 | |
31 | 461 | Feldtmose Mathias Frahm | 2004 | NORD | 0425AL | 50 m | 1:04.57 | |
32 | 244 | Mathiasen Asger | 2004 | THISTED | 0427AI | 50 m | 1:05.16 | |
33 | 149 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 50 m | 1:05.36 | |
34 | 464 | Torp Andreas | 2004 | NORD | 0409AA | 50 m | 1:05.60 | |
35 | 60 | Londero Oliver | 2004 | FREM | 0451AQ | 50 m | 1:05.66 | |
36 | 241 | Bager Nicklas | 2003 | THISTED | 0321AM | 50 m | 1:05.71 | |
37 | 10 | Albæk Marcus | 2004 | PINGVINEN | 0465AM | 50 m | 1:05.87 | |
38 | 150 | Abildgaard Jonas | 2003 | AABYBRO | 0381AM | 50 m | 1:06.20 | |
39 | 254 | Andersen Mads Sander | 2004 | THISTED | 0435AR | 50 m | 1:07.25 | |
40 | 27 | Liltorp Frej | 2004 | SKANDERBOR | 0499AL | 50 m | 1:08.71 | |
41 | 77 | Feldthusen Oliver | 2003 | BSK08 | 0301AP | 50 m | 1:08.76 | |
42 | 650 | Nesse Stian Nornes | 2004 | Vestkant | 50 m | 1:09.19 | ||
43 | 34 | Stoltenborg Sebastian | 2004 | SKANDERBOR | 0499AP | 50 m | 1:13.20 | |
44 | 387 | Andersen Jacob Aagaard | 2004 | BSK08 | 0445AP | 50 m | 1:18.51 | |
45 | 384 | Haunstrup Victor | 2003 | AABYBRO | 0399AM | 50 m | 1:31.19 |
Årg. 0-2002 |
1 | 70 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 51.28 | |
2 | 51 | Lindholm Oskar | 2001 | AAS | 0153AF | 50 m | 51.85 | |
3 | 604 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 50 m | 53.11 | |
4 | 49 | Hjort Anton Borg | 2000 | AAS | 0065AO | 50 m | 54.00 | |
5 | 24 | Nissen Johan Bendixen | 2002 | SKANDERBOR | 0211AQ | 50 m | 54.86 | |
6 | 236 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 55.23 | |
7 | 627 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 50 m | 55.79 | |
8 | 314 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 50 m | 56.09 | |
9 | 187 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 50 m | 56.76 | |
10 | 186 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 50 m | 57.49 | |
11 | 561 | Tregde Erlend | 2002 | Farsund SK | 50 m | 58.29 | ||
12 | 590 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 58.85 | |
13 | 1 | Andersen Emil Viltoft | 2000 | PINGVINEN | 0059AO | 50 m | 59.84 | |
14 | 5 | Nielsen Joachim Hedegaard | 2002 | PINGVINEN | 0247AM | 50 m | 1:00.00 | |
15 | 459 | Nørgaard Ruben | 2002 | NORD | 0225AF | 50 m | 1:00.07 | |
16 | 389 | Svendsen Zacharias H. | 2002 | RØDDING | 0209AT | 50 m | 1:00.97 | |
17 | 388 | Hald Magnus | 2002 | AARS | 0225AP | 50 m | 1:02.77 | |
18 | 637 | Hals Harald | 2002 | Vestkant | 50 m | 1:02.92 | ||
19 | 185 | Jensen Christoffer Juul | 2001 | S 68 | 0101AS | 50 m | 1:03.08 | |
20 | 16 | Madsen Mikkel Hedeby | 2002 | PINGVINEN | 0217AT | 50 m | 1:03.33 | |
21 | 78 | Jensen Mads B | 2002 | BSK08 | 0219AR | 50 m | 1:03.51 | |
22 | 395 | Iversen Mads | 2002 | SKANDERBOR | 0203AN | 50 m | 1:04.43 | |
23 | 26 | Finch Simon | 2002 | SKANDERBOR | 0259AR | 50 m | 1:05.13 | |
24 | 390 | G-Rasmussen Mathias | 2001 | HINNERUP | 0103AT | 50 m | 1:14.93 | |
25 | 233 | Izmaiev Mykola | 1998 | SMUT | 9801AW | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 22:41 |