Program för Arena Open /NM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
A & A Byggidédesign AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:01.86 |
|
Katinka Hosszu |
1989 |
HUN |
HUN |
Doha (QAT) |
|
2014-12-06 |
|
|
SR |
2:12.29 |
|
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägen SF |
SWE |
Debrecen, HUN |
|
2012-05-23 |
|
|
SM A |
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM B |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM A |
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM B |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
3 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
UMEÅ SS |
3:02.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Nellie Karppinen |
2002 |
IKSU |
2:59.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
UMEÅ SS |
3:00.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
6 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
3:02.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
0 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
2:57.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Ninni Eriksson |
2003 |
VUS-VSS |
2:56.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Emelie Ohlin |
2003 |
UMEÅ SS |
2:55.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
2:52.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
2:51.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
UMEÅ SS |
2:52.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
6 |
|
Alice Moberg |
2003 |
HÖGAKUSTEN |
2:53.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
7 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
2:55.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Ebba Vedman |
2002 |
HÖGAKUSTEN |
2:56.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
9 |
|
Elena Henze |
2006 |
UMEÅ SS |
2:58.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
0 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
UMEÅ SS |
2:50.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Aino Jerohin |
2003 |
VUS-VSS |
2:47.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Hedda Ferm |
2002 |
UMEÅ SS |
2:46.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Viivi Kylkisalo |
2004 |
VUS-VSS |
2:43.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
VUS-VSS |
2:40.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Emma Jormanainen |
2003 |
VUS-VSS |
2:41.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
VUS-VSS |
2:44.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
7 |
|
Wilma Wenden |
2002 |
BUREÅ SS |
2:46.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
8 |
|
Maija Björkholm |
2003 |
VUS-VSS |
2:48.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
9 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
2:51.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
0 |
|
Linnea Öhlund |
2001 |
UMEÅ SS |
2:37.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Camilla Johansson-Sponseller |
1974 |
UMEÅ SS |
2:35.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
2:30.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
2:27.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:24.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Petra Kivi |
2003 |
VUS-VSS |
2:26.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
6 |
|
Maja Byström |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
2:29.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Emma Haglund |
2003 |
VUS-VSS |
2:31.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
8 |
|
Nellie Luthman |
2002 |
UMEÅ SS |
2:36.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Jenny Grangärd |
2003 |
VUS-VSS |
2:38.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:12:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|