Program för Arena Open /NM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Glasögonmagasinet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:50.43 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Eindhoven, NED |
|
2017-08-12 |
|
|
SR |
1:54.08 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rio de Janeiro, BRA |
|
2016-08-09 |
|
|
SM A |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM B |
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM A |
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM B |
2:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
0 |
|
Elena Henze |
2006 |
UMEÅ SS |
2:45.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
2:37.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Nellie Karppinen |
2002 |
IKSU |
2:35.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
UMEÅ SS |
2:32.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
2:29.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
5 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
2:32.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
NJURUNDA |
2:35.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
7 |
|
Julia Hellström |
2006 |
UMEÅ SS |
2:36.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
8 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
UMEÅ SS |
2:39.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
0 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
VUS-VSS |
2:28.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Heidi Nilsson |
2005 |
PITEÅ SIM |
2:27.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
2 |
|
Astrid Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:25.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
UMEÅ SS |
2:24.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Anniina Haarala |
2004 |
VUS-VSS |
2:24.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Maija Björkholm |
2003 |
VUS-VSS |
2:24.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Moa Kreku |
2004 |
LULEÅ SS |
2:24.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Ninni Eriksson |
2003 |
VUS-VSS |
2:26.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
8 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
SK ÄGIR |
2:28.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
9 |
|
Linn Lidström |
2001 |
UMEÅ SS |
2:29.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
0 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
NJURUNDA |
2:21.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:19.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
SK ÄGIR |
2:18.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Vilma Fagerström |
2005 |
UMEÅ SS |
2:17.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Sofia Boije |
2003 |
SK ÄGIR |
2:17.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
5 |
|
Saga Persson |
2003 |
NJURUNDA |
2:17.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Tindra Norling |
2003 |
UMEÅ SS |
2:17.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
NJURUNDA |
2:18.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
2:19.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
9 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
2:21.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
0 |
|
Johanna Persson |
2003 |
UMEÅ SS |
2:14.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
1 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
SK ÄGIR |
2:14.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
LULEÅ SS |
2:12.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
2:07.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Sabina Alman |
2003 |
LULEÅ SS |
2:07.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
5 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
2:07.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
6 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:09.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Petra Kivi |
2003 |
VUS-VSS |
2:13.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
8 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
2:14.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
9 |
|
Maja Byström |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
2:16.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 08:59:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|