Startliste for SydCup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
117 |
2 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
HADERSLEV |
|
25m |
4:00.00 |
171 |
3 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:03.58 |
184 |
4 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:03.91 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
0765AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
3:00.00 |
287 |
2 |
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
FSK |
|
25m |
2:58.36 |
138 |
3 |
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
HADERSLEV |
|
25m |
2:50.00 |
260 |
4 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
2:53.14 |
19 |
5 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
549779 |
SGBILLE |
|
25m |
2:59.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
HADERSLEV |
|
25m |
2:46.30 |
13 |
2 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
344204 |
SGBILLE |
|
25m |
2:44.54 |
98 |
3 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
50m |
2:39.51 |
172 |
4 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:43.53 |
60 |
5 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
0563AP |
BJERRE HER |
|
25m |
2:45.93 |
120 |
6 |
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
HADERSLEV |
|
25m |
2:47.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
HADERSLEV |
|
25m |
2:28.94 |
261 |
2 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
25m |
2:13.11 |
131 |
3 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
25m |
2:05.18 |
230 |
4 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
25m |
2:06.02 |
116 |
5 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HADERSLEV |
|
25m |
2:18.90 |
7 |
6 |
Magnus Göldner |
2003 |
416946 |
SGBILLE |
|
25m |
2:30.25 |
|
|
Heat 5 (7) (Årg. 2006-2020) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
HADERSLEV |
|
25m |
2:34.71 |
288 |
2 |
Elias Ernst |
2008 |
380884 |
FSK |
|
25m |
2:27.66 |
45 |
3 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
403958 |
TSB |
|
25m |
2:20.65 |
255 |
4 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
VEJLE |
|
50m |
2:25.83 |
294 |
5 |
Johannes Liebmann |
2007 |
373371 |
FSK |
|
25m |
2:33.56 |
179 |
6 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.46 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
332020 |
TSB |
|
25m |
2:12.79 |
27 |
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
339244 |
TSB |
|
25m |
2:12.45 |
290 |
3 |
Jan Hackel |
2005 |
391291 |
FSK |
|
25m |
2:08.16 |
168 |
4 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:12.15 |
258 |
5 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
0425AH |
VEJLE |
|
25m |
2:12.76 |
65 |
6 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
0591AL |
BJERRE HER |
|
25m |
2:24.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
2:01.15 |
211 |
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
50m |
1:59.70 |
212 |
3 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
25m |
1:54.33 |
219 |
4 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
25m |
1:58.01 |
215 |
5 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
25m |
2:00.13 |
33 |
6 |
Nils Hollesen |
2001 |
388256 |
TSB |
|
25m |
2:01.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|