Startliste for SydCup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (17) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:50.00 |
139 |
3 |
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:48.55 |
52 |
4 |
Isabella Bach |
2008 |
0882AS |
BJERRE HER |
|
25m |
1:49.82 |
57 |
5 |
Esther Marie Due |
2008 |
0884AS |
BJERRE HER |
|
25m |
2:00.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Thea Jessen |
2008 |
0890AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:42.20 |
100 |
2 |
Anne H. Rasmussen |
2006 |
0638AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:38.73 |
223 |
3 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
0818AE |
VEJLE |
|
25m |
1:36.00 |
136 |
4 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
0708AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:36.25 |
12 |
5 |
Isabel Henn |
2010 |
549794 |
SGBILLE |
|
25m |
1:39.06 |
40 |
6 |
Gesche Regge |
2009 |
394557 |
TSB |
|
25m |
1:43.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Christine Homberger |
2008 |
569651 |
SGBILLE |
|
25m |
1:32.19 |
111 |
2 |
Izabella Bokor |
2007 |
0708AU |
HADERSLEV |
|
25m |
1:29.20 |
39 |
3 |
Annemieke Regge |
2005 |
378149 |
TSB |
|
25m |
1:28.61 |
21 |
4 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
549766 |
SGBILLE |
|
25m |
1:29.09 |
80 |
5 |
Katrine Due Sørensen |
2006 |
0634AW |
BJERRE HER |
|
25m |
1:30.21 |
46 |
6 |
Isabel Ullmann |
2008 |
393918 |
TSB |
|
25m |
1:33.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.40 |
189 |
2 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.03 |
217 |
3 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
0784AE |
VEJLE |
|
50m |
1:23.72 |
115 |
4 |
Karoline Friis |
2004 |
0462BD |
HADERSLEV |
|
25m |
1:24.08 |
15 |
5 |
Marta Jegel |
2008 |
359804 |
SGBILLE |
|
25m |
1:26.23 |
135 |
6 |
Sille Milther |
2006 |
0644AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:28.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
0568AY |
BJERRE HER |
|
25m |
1:22.19 |
44 |
2 |
Alexia Stephanides |
2006 |
420010 |
TSB |
|
25m |
1:21.25 |
186 |
3 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.37 |
121 |
4 |
Line Horn |
2006 |
0638AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:20.66 |
302 |
5 |
Julia Wroblewski |
2008 |
380886 |
FSK |
|
25m |
1:21.82 |
190 |
6 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Lene Thielemann |
2009 |
391292 |
FSK |
|
25m |
1:19.57 |
85 |
2 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
0598AY |
BJERRE HER |
|
25m |
1:19.22 |
209 |
3 |
Sofie Skibelund |
2007 |
0784AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:19.06 |
296 |
4 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
380883 |
FSK |
|
25m |
1:19.17 |
99 |
5 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:19.39 |
2 |
6 |
Sophie Andressen |
2006 |
366178 |
SGBILLE |
|
25m |
1:19.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.60 |
114 |
2 |
Josefine Lassen |
2003 |
0316BG |
HADERSLEV |
|
50m |
1:16.93 |
6 |
3 |
Clara Göldner |
2006 |
359810 |
SGBILLE |
|
25m |
1:16.74 |
134 |
4 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
HADERSLEV |
|
25m |
1:16.83 |
101 |
5 |
Anne Horn |
2004 |
0458BA |
HADERSLEV |
|
25m |
1:17.21 |
20 |
6 |
Magdalena Mahnke |
2006 |
419166 |
SGBILLE |
|
25m |
1:17.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
0312BB |
BJERRE HER |
|
25m |
1:16.12 |
22 |
2 |
Anna Parbst |
2005 |
373518 |
SGBILLE |
|
25m |
1:15.78 |
182 |
3 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.05 |
153 |
4 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.31 |
177 |
5 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.99 |
123 |
6 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
0596AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:16.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
0514AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:14.38 |
257 |
2 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
25m |
1:13.50 |
34 |
3 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
396397 |
TSB |
|
25m |
1:13.09 |
298 |
4 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
379095 |
FSK |
|
25m |
1:13.13 |
4 |
5 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
359805 |
SGBILLE |
|
25m |
1:13.62 |
238 |
6 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
0782AI |
VEJLE |
|
25m |
1:15.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.47 |
243 |
2 |
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
VEJLE |
|
25m |
1:11.48 |
266 |
3 |
Sophie Kronborg |
2005 |
0532AU |
VEJLE |
|
50m |
1:10.86 |
205 |
4 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:11.44 |
164 |
5 |
Ella Kjær |
2007 |
0764AY |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.44 |
263 |
6 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
VEJLE |
|
25m |
1:12.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Kiyana Ghelichipour |
2005 |
350747 |
FSK |
|
25m |
1:09.92 |
36 |
2 |
Jana Porath |
2005 |
361019 |
TSB |
|
25m |
1:08.49 |
162 |
3 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.08 |
155 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.40 |
300 |
5 |
Naya Stewen |
2006 |
366117 |
FSK |
|
25m |
1:09.50 |
264 |
6 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
50m |
1:10.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Finja Siegert |
2007 |
377047 |
SGBILLE |
|
25m |
1:07.60 |
71 |
2 |
Alberte Randlev Laustsen |
2005 |
0584AX |
BJERRE HER |
|
25m |
1:07.16 |
78 |
3 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
0508AN |
BJERRE HER |
|
25m |
1:06.86 |
265 |
4 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
25m |
1:07.15 |
220 |
5 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:07.51 |
297 |
6 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
374485 |
FSK |
|
25m |
1:07.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:06.53 |
166 |
2 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.30 |
97 |
3 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HADERSLEV |
|
25m |
1:06.24 |
293 |
4 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
299848 |
FSK |
|
25m |
1:06.28 |
262 |
5 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
VEJLE |
|
25m |
1:06.39 |
149 |
6 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
BJERRE HER |
|
25m |
1:05.71 |
102 |
2 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:05.39 |
5 |
3 |
Mara Eggert |
2005 |
375505 |
SGBILLE |
|
25m |
1:04.91 |
127 |
4 |
Naja Johnsen |
2003 |
0354BG |
HADERSLEV |
|
25m |
1:04.99 |
207 |
5 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:05.53 |
119 |
6 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:06.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Lisa Andressen |
2004 |
327448 |
SGBILLE |
|
25m |
1:03.86 |
199 |
2 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:02.35 |
225 |
3 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
VEJLE |
|
25m |
59.50 |
295 |
4 |
Jane Meißner |
1998 |
224094 |
FSK |
|
25m |
1:01.54 |
31 |
5 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
329353 |
TSB |
|
25m |
1:03.47 |
103 |
6 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
50m |
1:04.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Enni Jannsen |
2003 |
333721 |
FSK |
|
25m |
1:03.58 |
42 |
2 |
Jule Schädel |
2002 |
285863 |
TSB |
|
25m |
1:02.10 |
232 |
3 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
VEJLE |
|
25m |
58.30 |
241 |
4 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
25m |
1:00.41 |
16 |
5 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
222568 |
SGBILLE |
|
25m |
1:02.52 |
286 |
6 |
Andra Bejenaru |
2007 |
399991 |
FSK |
|
25m |
1:04.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
1:03.50 |
248 |
2 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
VEJLE |
|
25m |
1:01.75 |
128 |
3 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
58.25 |
130 |
4 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
50m |
1:00.07 |
47 |
5 |
Naja Wachs |
2005 |
299092 |
TSB |
|
25m |
1:02.41 |
239 |
6 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
VEJLE |
|
25m |
1:03.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:15 |
|