Startliste for SydCup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
1063AE |
BJERRE HER |
|
25m |
1:10.00 |
117 |
3 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
HADERSLEV |
|
25m |
49.80 |
59 |
4 |
Jeppe Grønfeldt |
2008 |
0867AM |
BJERRE HER |
|
25m |
51.10 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
0563AP |
BJERRE HER |
|
25m |
45.42 |
108 |
2 |
Eskild M. Omby |
2009 |
0903BA |
HADERSLEV |
|
25m |
45.00 |
260 |
3 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
43.65 |
19 |
4 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
549779 |
SGBILLE |
|
25m |
44.53 |
129 |
5 |
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
HADERSLEV |
|
25m |
45.38 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
FSK |
|
25m |
42.91 |
82 |
2 |
Bjørn van Barneveld |
2006 |
|
BJERRE HER |
|
25m |
42.59 |
73 |
3 |
Johannes Lund |
2006 |
0645AO |
BJERRE HER |
|
25m |
39.79 |
26 |
4 |
Jaden Bohnert |
2007 |
380317 |
TSB |
|
25m |
41.35 |
54 |
5 |
Thor Bendixen |
2005 |
0517AP |
BJERRE HER |
|
25m |
42.91 |
112 |
6 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
HADERSLEV |
|
25m |
43.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Florian Jurk |
2005 |
393919 |
TSB |
|
25m |
39.05 |
180 |
2 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
38.77 |
290 |
3 |
Jan Hackel |
2005 |
391291 |
FSK |
|
25m |
38.59 |
201 |
4 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
0613AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
38.75 |
185 |
5 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
38.98 |
253 |
6 |
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
VEJLE |
|
50m |
39.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
38.36 |
255 |
2 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
VEJLE |
|
50m |
37.84 |
269 |
3 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
0511AE |
VEJLE |
|
25m |
37.68 |
107 |
4 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
HADERSLEV |
|
25m |
37.82 |
178 |
5 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
38.11 |
75 |
6 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
0577AP |
BJERRE HER |
|
25m |
38.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
36.36 |
245 |
2 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
VEJLE |
|
50m |
35.93 |
218 |
3 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
0657AG |
VEJLE |
|
25m |
35.62 |
28 |
4 |
Linus Dittloff |
2006 |
360670 |
TSB |
|
25m |
35.87 |
191 |
5 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
25m |
36.11 |
11 |
6 |
Emanuel Henn |
2007 |
359815 |
SGBILLE |
|
25m |
37.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Johannes Liebmann |
2007 |
373371 |
FSK |
|
25m |
35.25 |
173 |
2 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
34.91 |
200 |
3 |
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
0655AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
34.82 |
152 |
4 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
34.82 |
79 |
5 |
Erik Both Schulte |
2004 |
0471AR |
BJERRE HER |
|
25m |
35.03 |
98 |
6 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
25m |
35.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
25m |
33.64 |
268 |
2 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
25m |
31.68 |
122 |
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
29.58 |
151 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
30.88 |
168 |
5 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
32.93 |
158 |
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
34.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HADERSLEV |
|
25m |
33.55 |
204 |
2 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
31.63 |
246 |
3 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
25m |
29.12 |
131 |
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
25m |
30.08 |
250 |
5 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
25m |
32.87 |
32 |
6 |
Thies Heinrichs |
2002 |
392732 |
TSB |
|
25m |
34.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
50m |
33.43 |
27 |
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
339244 |
TSB |
|
25m |
31.50 |
237 |
3 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
VEJLE |
|
25m |
28.98 |
30 |
4 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
0 |
TSB |
|
25m |
29.82 |
170 |
5 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
32.61 |
29 |
6 |
Finn Dördelmann |
2004 |
339181 |
TSB |
|
25m |
34.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|