Startliste for SydCup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
Katrine Due Sørensen |
2006 |
0634AW |
BJERRE HER |
|
25m |
3:30.00 |
22 |
3 |
Anna Parbst |
2005 |
373518 |
SGBILLE |
|
25m |
3:20.05 |
15 |
4 |
Marta Jegel |
2008 |
359804 |
SGBILLE |
|
25m |
3:22.64 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
0598AY |
BJERRE HER |
|
25m |
3:18.89 |
302 |
2 |
Julia Wroblewski |
2008 |
380886 |
FSK |
|
25m |
3:08.98 |
182 |
3 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:06.16 |
68 |
4 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
0586AO |
BJERRE HER |
|
25m |
3:07.70 |
296 |
5 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
380883 |
FSK |
|
25m |
3:13.37 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
0596AR |
HADERSLEV |
|
25m |
3:03.54 |
292 |
2 |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
380888 |
FSK |
|
25m |
2:59.45 |
119 |
3 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
25m |
2:54.78 |
36 |
4 |
Jana Porath |
2005 |
361019 |
TSB |
|
25m |
2:55.36 |
74 |
5 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
0568AY |
BJERRE HER |
|
25m |
3:02.86 |
55 |
6 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
0312BB |
BJERRE HER |
|
25m |
3:04.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
0508AN |
BJERRE HER |
|
25m |
2:52.39 |
155 |
2 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:44.25 |
167 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:43.21 |
156 |
4 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:43.97 |
300 |
5 |
Naya Stewen |
2006 |
366117 |
FSK |
|
25m |
2:45.43 |
38 |
6 |
Pia Rasmussen |
2006 |
350070 |
TSB |
|
25m |
2:52.55 |
|
|
Heat 5 (7) (Årg. 2007-2020) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:58.17 |
4 |
2 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
359805 |
SGBILLE |
|
25m |
2:56.97 |
238 |
3 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
0782AI |
VEJLE |
|
25m |
2:50.79 |
243 |
4 |
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
VEJLE |
|
25m |
2:56.37 |
154 |
5 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:57.93 |
176 |
6 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:58.32 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
25m |
2:41.98 |
231 |
2 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
25m |
2:37.05 |
47 |
3 |
Naja Wachs |
2005 |
299092 |
TSB |
|
25m |
2:22.66 |
206 |
4 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:31.57 |
266 |
5 |
Sophie Kronborg |
2005 |
0532AU |
VEJLE |
|
25m |
2:39.42 |
251 |
6 |
Mette Barfoot |
2005 |
0588AS |
VEJLE |
|
25m |
2:42.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
25m |
2:32.01 |
227 |
2 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
25m |
2:25.88 |
96 |
3 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
2:23.85 |
248 |
4 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
VEJLE |
|
25m |
2:24.26 |
295 |
5 |
Jane Meißner |
1998 |
224094 |
FSK |
|
25m |
2:27.93 |
271 |
6 |
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
VEJLE |
|
25m |
2:39.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|