Startliste for Hørsholm Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
25-05-2019
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Hørsholm Cup |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 09:15 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Emilie Støttrup-Andersen |
2008 |
0816AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:57.93 |
281 |
2 |
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:52.64 |
299 |
3 |
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
SØLLERØD |
|
50m |
3:42.56 |
146 |
4 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:48.87 |
282 |
5 |
Anna Heiberg Drengsgaard |
2008 |
0832AK |
SØLLERØD |
|
50m |
3:55.15 |
170 |
6 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:38.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
50m |
3:37.88 |
295 |
2 |
Laura Krogsgaard |
2007 |
0756AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:36.73 |
231 |
3 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:28.97 |
302 |
4 |
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:35.61 |
289 |
5 |
Emma Brøndum |
2007 |
0716AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:37.68 |
290 |
6 |
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
SØLLERØD |
|
50m |
3:39.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:28.12 |
175 |
2 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
50m |
3:25.16 |
162 |
3 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
50m |
3:19.08 |
259 |
4 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:19.13 |
219 |
5 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:26.61 |
294 |
6 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:28.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Annabella Nathansen |
2007 |
0708AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:15.67 |
138 |
2 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:14.96 |
42 |
3 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
50m |
3:07.84 |
291 |
4 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
50m |
3:12.92 |
43 |
5 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
50m |
3:15.49 |
222 |
6 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:17.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
50m |
3:04.87 |
274 |
2 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
50m |
3:01.89 |
209 |
3 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.81 |
157 |
4 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:55.17 |
300 |
5 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:04.23 |
145 |
6 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:07.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.09 |
357 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:46.18 |
322 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:43.15 |
163 |
4 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:43.73 |
25 |
5 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:47.08 |
252 |
6 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:52.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:42.05 |
359 |
2 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:40.81 |
376 |
3 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:37.73 |
225 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.77 |
276 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
50m |
2:41.31 |
27 |
6 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
50m |
2:42.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:34.51 |
188 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.27 |
189 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:25.72 |
324 |
4 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.02 |
233 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.09 |
275 |
6 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
50m |
2:37.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|