Program för Vårsimiaden 2019, Bålsta
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag den 5/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bålsta Simhall |
Arrangör: |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Sally Lindeman |
2008 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Ines Sigholm |
2008 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Saga Lindroos |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:08.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
3 |
|
Josefin Björkman |
2008 |
ÖSTERBY SS |
2:00.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
SALA SS |
2:05.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Philia Norling |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:10.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Märta Rahmqvist |
2007 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
1 |
|
Beatrice Möller |
2008 |
BÅLSTA SK |
2:00.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Ella Gjälby |
2008 |
SK ENA |
1:59.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
ESKILSTUNA |
1:56.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
1:56.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Ellen Eriksson |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:59.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Diana Gorelkova |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:00.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Aziza Osman |
2008 |
SK ENA |
1:54.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Kristina Lind |
2007 |
SK ENA |
1:52.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:50.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Paula Edebrink |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:51.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
1:52.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
SK ENA |
1:55.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:50.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Ester Costa |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:47.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:47.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Ellen Vikström |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:47.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
ESKILSTUNA |
1:48.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
6 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:50.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
SALA SS |
1:46.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Emilia Björkman |
2006 |
ÖSTERBY SS |
1:41.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Olivia Budden |
2007 |
BÅLSTA SK |
1:37.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Nathalie Hammarstrand |
2007 |
SALA SS |
1:38.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
NYKÖPING |
1:41.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
STRÄNGNÄS |
1:46.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13 |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Linnea Alvin |
2006 |
SK ENA |
1:33.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:31.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:29.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
1:29.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Elin Finne |
2007 |
BÅLSTA SK |
1:33.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Alice Roos |
2007 |
ESKILSTUNA |
1:36.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-05 09:06:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|