2019-07-22   20:27:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25 maj

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
8 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 270 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 1993 AK4493 50m 27.55
2 168 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 28.04
3 171 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 28.48
4 54 Rebecca Mattsson Simklubben Neptun 1995 AQ0295 50m 28.60
5 167 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 29.26
6 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 29.35
7 71 Alexandra Jensen Simklubben Neptun 2001 BG6801 50m 29.38
8 170 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 29.38
9 273 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 29.40
10 118 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 29.43
11 150 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 29.46
12 7 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 25m 29.47
13 172 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 29.52
14 165 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 29.57
15 199 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 25m 29.60
16 179 Sofia Tossavainen Södertälje Simsällskap 2005 AJ2805 50m 29.69
17 278 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 29.75
18 114 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 50m 29.84
19 151 Elsa Nordström Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AV9401 50m 30.05
20 300 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 30.22
21 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 30.27
22 235 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 30.33
23 149 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 50m 30.38
24 16 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 50m 30.43
2003 AI2403
25 328 Filippa Berndtson Solna Sundbyberg SS 04 50m 30.46
1997 BD4297
26 14 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 50m 30.51
2003 AF5403
27 338 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 50m 30.53
2003 BF0803
28 159 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 30.64
29 133 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 30.65
30 365 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF 2003 AM5303 50m 30.72
31 254 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 30.74
32 358 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 50m 30.78
33 369 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 30.83
34 208 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 30.92
35 223 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 31.08
36 210 Sara Olsson Tyresö Simsällskap 1999 AR6899 50m 31.15
37 340 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 32.11
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner