2019-07-22   03:28:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25 maj

Document
Heatlista
DM 2019 Långbana
Plats: Arrangör: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 4, 200m Frisim Damer
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:28
Anm tid
Start ca:
1 50m
2 50m
300 3 Linn Melander 2005 VÄSBY SS 2:22.96 50m
253 4 Olivia Svensson 2003 TÄBY SIM 2:22.25 50m
202 5 Julia Häglund 2003 TUREBERG 2:22.46 50m
381 6 Helena Fältman 1980 TÄBY SIM 2:37.40 50m S10
7 50m
8 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
212 1 Sofia Björkman 2002 TYRESÖ SS 2:21.80 50m
196 2 Maja Frejd 2004 SÖDERTÖRN 2:21.04 50m
12 3 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 2:20.75 50m
201 4 Yasemin Uzum 2003 TUREBERG 2:20.55 50m
234 5 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 2:20.74 50m
122 6 Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN 2:20.99 50m
285 7 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 2:21.09 50m
19 8 Louise Hertegren 2004 JÄRFÄLLA S 2:22.06 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
154 1 Elsa Kärvestedt 2005 SKK 2:20.04 50m
83 2 Iris Martinsson 2005 SK NEPTUN 2:19.43 50m
227 3 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 2:18.88 50m
79 4 Madicken Eriksson 2003 SK NEPTUN 2:18.41 50m
298 5 Felicia Brännbäck 2006 VÄSBY SS 2:18.50 50m
75 6 Elsa Djuphammar 2003 SK NEPTUN 2:19.24 50m
248 7 Filippa Bolling 2004 TÄBY SIM 2:19.70 50m
176 8 Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE 2:20.29 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
116 1 Isabelle Hanson 1998 SPÅRVÄGEN 2:17.34 50m
124 2 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:17.07 50m
158 3 Elvira Lönnberg Flores 2006 SKK 2:16.89 25m
235 4 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 2:16.07 50m
160 5 Ella  Bolmstrand 2004 SKK 2:16.27 50m
119 6 Anna Viinapuu 2000 SPÅRVÄGEN 2:16.96 50m
280 7 Julia Björkén 2001 VÄSBY SS 2:17.16 50m
23 8 Josefine Iwarson 2003 JÄRFÄLLA S 2:17.51 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:40
Anm tid
Start ca:
295 1 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:14.97 50m
199 2 Olivia Stille 2000 TUREBERG 2:14.41 50m
64 3 Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN 2:12.51 50m
237 4 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM 2:11.95 50m
324 5 Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA 2:12.21 50m
292 6 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 2:12.78 50m
89 7 Filippa Hammarén 2002 SK NEPTUN 2:14.69 50m
208 8 Selma Holmer 2004 TUREBERG 2:15.28 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:43
338 1 Sofia Voigt 2003 SS04 2:10.17 50m
238 2 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:08.39 50m
276 3 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 2:06.99 50m
120 4 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN 2:04.89 50m
59 5 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:06.38 50m
7 6 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:07.59 50m
282 7 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 2:08.88 50m
69 8 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 2:10.84 50m
2019-05-25 08:12:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner